Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés

Gazdmenre vagy Hr-re szeretnék járni. Ti a corvinust vagy a bge-t ajánlanátok és miért?

(Légyszi leszóló, negatív kommentek ne legyenek)



2018. dec. 14. 05:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
34%

BGE-t javasolnám inkább.

Olvass utána a Corvinus körülményeinek, és jövőjének.

2018. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
31%
Mindegyik jó, de kermarkot vagy psz-t javasolnék inkább, esetleg gazdment. HR-t kerüld. ELTE-t is nézd meg.
2018. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
35%

Preferencia kérdése. Ha egy gyakorlatiasabb (és most már megkockáztatom: legtöbb szempontból jobb) képzést szeretnél akkor BGE. Ha egy ennek ellenére is értékesebb diplomát szeretnél, amivel az összes elit állás megnyílik előtted, akkor Corvinus. BCE másik előnye, hogy az ország legjobb hallgatói vannak itt, eléggé elit hely. És rengeteg a tanrenden kívüli fejlődési lehetőség, ha szakkolizni, demonstrátorkodni akarsz vagy diák szervezetekben tag lenni.


Ha az is kérdés, hogy GM vagy HR, akkor egyértelműen GM. Ennek egyszerű oka van, GM-es diplomával ugyanúgy be tudsz tölteni HR-es állásokat, ez fordítva viszont már nagyrészt nem igaz.

2018. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%
Hát hogy elit lenne a Corvinus, meg hogy az ország legjobb diákjai járnának ide, ezt erősen vitatnám. A színvonal elmegy, a diákok nagyon vegyesek, soha ennyi sült hülyét nem láttam még értelmesek közé keveredve, mint a Corvinuson. A bölcsész elit szakokon sokkal egyenletesebben okosak a diákok. A Corvinus nagyon nagyképű egyetem, a hallgatói jogviszony mellé osztogatják a nagy arcot, de a színvonal sehol sincs egy BME, SOTE vagy akár ELTE-BTK-hoz képest. Ugródeszkának jó rendes külföldi egyetemre vagy például CEU-ra, vagy hétvégi kiegészítő képzésnek rendes bölcsész vagy mérnök képzés mellé. Nem kell elszállni a BCE elitizmusától, sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja.
2018. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
66%

"Hát hogy elit lenne a Corvinus, meg hogy az ország legjobb diákjai járnának ide, ezt erősen vitatnám."


Lehet vitatni, de felesleges, mert ez így van. Lásd HVG felsőoktatási rangsor. Kevered a szezont a fazonnal. Nagy problémák vannak Corvinuson oktatás terén, de hallgatók kiválóságában továbbra is a legjobb, nem véletlenül innen válogatják a legelitebb helyek a munkavállalókat. ELTE BTK-t felhozni egyenletesen kiváló hallgatók példájára pedig a évszázad vicce. Akinek valaha köze volt felsőoktatáshoz az tisztában van vele mennyire vegyes társaság. Nem hogy a Corvinushoz képest marad el messze, de még ELTE-n belül is a gyengébb összetételű karok közé tartozik.

2018. dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
Én megfordultam már egy olyan egyetemen, amit nekem itt, GYK-n nagyon dicsértek. Be is adtam a jelentkezést.. és nekem nagyon nem jött be. Végül ott tanulok, amit az emberek a GYK-n nem javasoltak, sőt, azt mondták messziről kerüljem el. Most boldog vagyok ott ahol tanulok, jól érzem magam minden nap és van suli mellett gyakornoki helyem. Sokat tud adni az iskola, de talán ami a legfontosabb az az önbizalom. Utána minden attól függ, hogy mennyi szakmai tapasztalatod van, illetve milyen a nyelvtudásod. Utána teljesen mindegy, hogy hol végeztél. Főleg itthoni viszonylatban, ahol eléggé központosított a rendszer.
2018. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%

"Nagy problémák vannak Corvinuson oktatás terén, de hallgatók kiválóságában továbbra is a legjobb, nem véletlenül innen válogatják a legelitebb helyek a munkavállalókat."


Ekkorát azért nem kamuznék, hogy "hallgatók kiválóságában a legjobb", vannak jó hallgatók, meg nagyon sötétek is, de ami közös, az a hatalmas nagy arc. A Corvinus egyáltalán nem "elit", a CEMS sem, csak az ott tanulók hirdetik magukról. Tényleg egy elmaradt térség nem túl remek egyeteme, más egyetemek (SOTE, ELTE, akár BME) több kört rávernek nemzetközi viszonylatban is. De amúgy elfogadható suli, nem azt mondom, csak ne tömjénezzük már meg nevezzük elitnek, mert a hasamat fogom a röhögéstől.

2018. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván akadnak gyengébb képességűbb diákok a Corvinuson is, de ettől függetlenül Magyarországon itt vannak a legkiválóbb hallgatók átlagban. Ezen vitázni is felesleges, elég megnézni a feldolgozási ranglistákat. Tehát Magyarországon belül igenis egy elit hely. Sokkal elitebb, mint az említett ELTE, SOTE, BME. Az ELTE BTK-s példa óta nyilvánvaló, hogy nem vagy tisztában a magyar felsőoktatás viszonyaival, de akkor legalább ne nevettesd magad tovább.
2018. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

66% just for the record: van elte, bce, bge és ceu diplomám is (mások mellett), az elte-n vagyok oktató és az egyik "legelitebb" multi csoportközpontjában vagyok senior manager, szóval talán jobb az összehasonlítási alapom, mint neked.


ELTE: a diákanyag siralmas, nem vitatom. De a kutatások és a klasszikus tanári kar még mindig világszínvonal. A mi tanszékünkön a tanárok elit nyugati egyetemeken doktoráltak, és az oktatás bátran világszínvonal.


Corvinus: nem azt mondtam, hogy rossz, sem azt, hogy nincsenek jobb diákok, csak azt, hogy nem "elit". Az elit az max a CEU, amelyet most sikerült kiűzni innen. Az meg röhejes, hogy a BCE jobb lenne, mint a BME, kérdezz már meg valakit, aki mindkettőre jár... xD

2018. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
13%

"66% just for the record: van elte, bce, bge és ceu diplomám is (mások mellett), az elte-n vagyok oktató és az egyik "legelitebb" multi csoportközpontjában vagyok senior manager, szóval talán jobb az összehasonlítási alapom, mint neked."


Ez teljesen alap dolog. Nekem mellette van egy SOTE-s is és tanultam jogot is a Harwardon. Jelenleg ott tanítok, mellette vezérigazgató vagyok egy nagynevű multinál, és szabadidőmben kutatásokat végzek a Magyar felsőoktatási intézmények helyzetéről. Talán nagyobb rálátásom van a témára, mint neked.


Komolyra fordítva a szót: hazudni bárki tud. Ha már többnek hazudod magad, mint ami vagy, legalább arra vedd a fáradtságot, hogy az "xD"-zést lehagyod a végéről. Sok más ordító hiányosság mellett ezzel teljesen egyértelművé teszed, hogy közöd sincs az általad kreált karakterhez. Középkorú többdiplomás egyetemi tanárok relatíve ritkán vitáznak egy 15 évesre jellemző manírokkal.


"nem azt mondtam, hogy rossz, sem azt, hogy nincsenek jobb diákok"


Akkor magaddal vitatkozol, professzor úr. Szövegértési nehézségeket igazán illene javítani! Pont ezt írtam, hogy jobbak a diákok, nem vitattam, hogy ELTE-n jobb lenne az oktatás mondjuk. És mivel Magyarország legjobb hallgatói tömörülnek ide bátran nevezhető elit helynek. Ezzel szemben azért ELTE-n ne emlegessük nemzetközi színvonalú egyetemek között, mert attól nagyon messze van.

2018. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!