Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés

Gazdmenre vagy Hr-re szeretnék járni. Ti a corvinust vagy a bge-t ajánlanátok és miért?

(Légyszi leszóló, negatív kommentek ne legyenek)



2018. dec. 14. 05:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
16%
Ha egy anonim oldalon nagyon feltűnően hazudik valaki és felhívják erre a figyelmet az nem rágalmazás.
2018. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%
A személyes frusztrációddal neked kell megküzdened. Ez nem az én harcom.
2018. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen szó semmiféle harcról, simán korrigáltam pár fals infót, és felhívtam a figyelmet egy szélhámosra. Én nem harcolok senkivel, nem én tehetek róla, ha te személyes támadásnak veszed.
2018. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%
65% : 😄😄😄 már miért ne lehetne az, akinek mondja magát? 😄 Történetesen személyesen ismerem és még kevesebbet is mondott magáról, mint ami. Azért, mert számodra ezek elérhetetlen magasságok, attól másnak valóság... 😉
2018. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
53%
LOL 65% de hülye vagy... mégis mi alapján javítanál ki "fals" infót? Mert te úgy döntesz, hogy valakinek nem lehet bölcsész és közgazdász diplomája? Ne röhögtess már.... tényleg szánalmas vagy.
2018. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
33%

Nem arra mondtam a fals infót, hanem a tévedésekre, amiket az egyetemekkel kapcsolatban írtál és utólag próbáltad hazugsággal alátámasztani.


Természetesen a válasz egyébként lehet. Csak ha az általad kreált karakter lennél akkor nem írnál ilyen butaságokat, gyakran óvodás stílusban.

2018. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Corvinus, és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a legjobb egyetem lenne, viszont ezzel lesznek a legjobb lehetőségeid. Szomorú vagy sem, de ez van.

Bizonyos tanácsadó cégek (amik amúgy Magyarországon szinte a legjobban fizető munkahelyek), mint a Mckinsey vagy Boston Consulting szinte az alapján veszi fel az embereket, hogy Corvinusos-ok és Rajk szakkolisak voltak-e, vagy sem, a Blackrock amikor idejött az országba, linkedinen keresztül szippantotta fel a Corvinusosokat. A London School of Economics úgy veszi fel Magyarországról mesterre a diákokat, hogy a Corvinus-ra, vagy esetleg ELTE-re jártak, mert maximum ezeket ismerik ott. De még a CEU is ilyen, arányaiban sokkal több Corvinusos van, mint BGE-s, ha egyáltalán van.

És még lehetne sorolni. A BGE-n lehet ugyan olyan szuper a képzés, sőt, őszinte leszek, fogalmam sincs róla, hogy jobb-e a képzés a BGE-nél, ehhez ugyan azt a szakot el kéne végezni mindkét egyetemen. Lehet egy edutuson a legjobb gazdmen képzés az egész országban, de pont az előbb említett dolog miatt ez soha nem derül ki, mert senki sem járja ugyanazon képzést több egyetemen egyszerre, hogy valós képet adjon róla. A cégek sem tudják, nem is érdekli őket annyira, hogy ebbe kutatómunkát fektessenek, szimplán az egyetemek presztízse alapján veszik fel az embereket.

A hvg rangsor is olyan tényezők által alakítja ki a listáját, aminek semmi köze az oktatás színvonalához. Hány ember írta be első helyre az adott egyetemet, mennyinek volt nyelvvizsgája, mennyien voltak tanulmányi versenyen, mennyi oktatónak van tudományos rangja.. ettől lesz jó egy képzés? Nem hiszem...

2018. dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Bogi11 ***** válasza:
Utolsó hozzászóló! Nagyon köszönöm én is ezt a részletes választ. Én most egyelőre a fiamnak próbálok tanácsokkal segíteni a továbbtanulásban. A közgáz vonal érdekli, de nem igazán tudja(és mi sem) , hogy az egyes szakok (gazdálkodás-marketing, nemzetközi gazdálkodás) pontosan mit jelentenek, és hogy melyik egyetemet lenne érdemes megcélozni majd 2 év múlva. Ha még tudnál ezekben segíteni, akkor nagyon megköszönném. És persze mindenkinek, aki időt szánna a válaszra.
2019. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Kereskedelem és marketinget annyira nem ajánlom, inkább gazdálkodási és menedzsment vagy nemzetközi gazdálkodás (2 nyelvvizsga kell), ezek általánosabb gazdasági szakok, mivel pontosan nem tudja, hogy mit szeretne, ezért jó lenne neki. Utána ha még mindig marketinggel akar foglalkozni, tud ilyen mesterszakra menni, vagy ilyen munkákra pályázni, mert gazdmennel szinte az összes mesterre lehet jelentkezni, visszafelé ez nem igaz, ha mondjuk kereskedelem-marketing közben eszmél rá, hogy ő pénzügyes akar lenni, az körülményesebb.
2019. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Corvinusos diploma értékesebb a munkaadók szemébe.
2019. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!