Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a gimis órakeretek...

Ezek a gimis órakeretek (irodalom) mennyire vannak köszönőviszonnyal a valósággal?

Figyelt kérdés

Nézegetem a különböző tanári terveket, ajánlásokat, és érdekelne, hogy egy sima gimnáziumban tényleg ennyit foglalkoznak bizonyos szerzőkkel, művekkel?


Biblia: 14 óra

Shakespeare: 4

Petőfi: 12

Jókai: 8

Babits: 10

Kosztolányi: 10

20. századi világirodalom: 16


Mennyire igazak ezek a számok?


2018. dec. 14. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem.nagyon.
2018. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem emlékszem, hogy egy percet is foglalkoztunk volna a bibliával (6 éve érettségiztem)
2018. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nem nagyon mit jelent?
2018. dec. 14. 11:23
 4/9 A kérdező kommentje:

„ én nem emlékszem, hogy egy percet is foglalkoztunk volna a bibliával (6 éve érettségiztem)”


Tényleg? Semmit? Mi, ha jól emlékszem, legalább 3-4 alkalommal.


És a többi szám nálad hogyan alakult?

2018. dec. 14. 11:25
 5/9 A kérdező kommentje:

„20. századi világirodalom: 16”


Nekem ez a kedvencem. Ez így is döbbenetesen kevés, de mi talán még két hetet sem töltöttünk külföldi szerzőkkel. (Kilencvenes évek eleje.)

2018. dec. 14. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

8 osztályosba jártam, így nekünk volt időnk. Ha a sima jelző azt jelenti, hogy 4 osztályos, akkor a válaszom irreleváns.

Petőfi, Babits és Jókai kb reális.

Ha Koszit cserélnénk József Attilára vagy Adyra akkor rendben van. Kosztolányit mi nagyon keveset vettük.

Biblia baromi túlzó. Shakespeare-i 4 órát keveslem.

A 20. századi világirodalom is reális, talán még kevés is, ha azt vesszük, hogy 6-8 külföldi regényt vettünk, és azt két órában nehéz feldolgozni.

2018. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 nem emlékszem, hogy bármikor is vallással foglalkoztunk volna, se irodalom órán, se törin. aztán a töri érettségin írásbelin meg volt vallásról kérdés :D
2018. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy tanterv - 12. osztály:


József A.: 10 óra

világirodalom: 16

Radnóti: 6

Szabó L, Márai, Pilinszky, Weöres, Ottlik: 16

Illyés, Németh, Örkény, Nagy L.: 12

művelődéstörténet - választható magyar szerzők: 8

látásmódok, portrék - választható magyar szerzők: 8

regionális kultúra: 2

határterületek: 4

ismétlés: 6

2018. dec. 14. 11:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Most nézem a címet: természetesen -ban.
2018. dec. 14. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!