Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha idegesít az...

Mit tegyek, ha idegesít az angol tanárom kiejtése?

Figyelt kérdés
5 éves koromig Kanadában laktunk, viszont már 16 éve Magyarországon lakom. Eddig németet tanultam, viszont szeretnék egy angol nyelvizsgát, azt mondták nem árt, én pedig itt akarok lakni ezután is. Nyilván angol az anyanyelvem de kötelező angol tanárhoz járnom sajnos, de borzasztó a kiejtése. De a helyettesítő tanároké is szörnyű. Gondolom átszokni nem fogok a magyaros angol kiejtésre, de nem lehet tanár nélkül levizsgázni semmilyen magyar iskolába?
2018. dec. 19. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

1. Gyakorold a magyart: angoltanár, iskolában.

2. Nem kell iskolába járnod ahhoz, hogy nyelvvizsgát tegyél. Ha olyan király vagy angolból, máris jelentkezhetsz C1-re vagy akár magasabb szintre. Cambridge nyelvvizsga lenne az igazi.

3. Nem biztos, hogy a tanárok kiejtése rossz, csak nekik brit angolt kell tanítaniuk brit kiejtéssel. Te valószínűleg a kanadaihoz vagy szokva, ami valószínűleg más. A BBC híradósok kiejtését milyennek találod?

2018. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1. Értettem.

Érettségin vagyok jelenleg, de a tanár akitől kérdeztem a nyelvizsgát ő azt mondta járjak iskola után hozzá, így egy 15 fős csoportban tanítja. De tényleg borzasztó. Ismerem a briteket de az ő kiejtésük sem ilyen. Magyarul szerintem 2 éve néztem utoljára meg egy filmet. A britek filmjei is jók meg az amerikaiaké is. A BBC olyan mint a magyar híradó, artikulálni próbálnak és lassan mondják

2018. dec. 19. 17:06
 3/11 anonim válasza:
23%
Hülye kérdésre hülye válasz : Mond meg neki, hogy szar a kiejtése, és majd te megtanítod, hogy ejtsen ki bizonyos szavakat :)
2018. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben
2018. dec. 19. 18:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bejárnod sehova a nyelvvizsgához. Akár most is jelentkezhetsz a vizsgára.
2018. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Jelentkezz nyelvvizsgára, nem kell ehhez tanár...


Egyébként nem kéne más kiejtését ennyire leszólni.

Valószínű egyszer sem volt kint angol nyelvterületen, talán még az ország területét sem hagyta el...


Örülj neki, hogy két anyanyelved van + egy idegen nyelvet ismersz, de másokat ne szólj le. Max akkor tehetnéd, ha (számodra) idegen nyelvként beszélnéd "tökéletesen" az angolt (úgy, hogy tanultál érte, nem az anyanyelved), de akkor is bunkóság lenne.

Volt ilyen osztálytársam nekem is, de szerintem kicsit visszataszító volt, ahogy szinte lenézte az angoltanárt... Meg mellette egyszerűen senki nem merte mondani magáról, hogy "tud" angolul, mert rögtön beszólt. Te ne legyél ilyen.

2018. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annak, aki nem gyerekként sajátít el egy nyelvet (9-11 éves kora előtt ), mindig lesz akcentusa.

Neked is biztos, hogy van németül.

Nem kell tanár vizsgához.

2018. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne játszd a fejedet ennyire, állitom, hogy te se tudsz angolul. Ha tudnál, nem kellene tanárhoz járnod.
2018. dec. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És amúgy nem angol az anyanyelved, ha magyarok a szüleid és magyarul beszéltek hozzád.

És öt éves korig azért annyira nem lesz magas szintű az a nyelvtudás, főleg, hogy azóta eltelt 16 év. ..

2018. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

„Örülj neki, hogy két anyanyelved van + egy idegen nyelvet ismersz, de másokat ne szólj le. Max akkor tehetnéd, ha (számodra) idegen nyelvként beszélnéd "tökéletesen" az angolt (úgy, hogy tanultál érte, nem az anyanyelved), de akkor is bunkóság lenne.”


:D


Szerencsére nem te fogod megmondani, ki mikor kit nézhet le, nem kicsit vagy eltévedve. sztem dirigálj a gyerekeidnek inkább.


_

Azért bírom az ilyen kérdéseket, mert ez remek alkalom arra, hogy a frusztrált középszerű gyk-s jól beszóljon a kérdezőnek. látom, a logika sem az erősségeket.

Kétlem, hogy a kérdező anyanyelvi szintű kiejtést várna el, akárhogy is próbáltok jó magyar szokás szerint mellébeszélni és ok nélkül megsértődni.

A probléma az, hogy az átlag magyar angoltanár kiejtése még egy 20 éves külföldi diákétól is mérföldekre van. A legtöbbnek tipikus magyar kiejtése, sokszor a ’th’ kiejtése is gondot okoz nekik. Arról nem beszélve, hogy nem találkoztam még olyan tanárral, aki a ’true t’-n kívül más t hangot is ki tudott volna ejteni.

A legtöbb angoltanár Magyarországon max. arra jó, hogy az alapokat megtanítsa, esetleg középfokú nyelvizsgára felkészítsen – ez a plafonjuk.


A vicc az, hogy lényegesen jobb volt a kiejtésük azoknak az embereknek, akikről tudtam, h netről tvből tanultak angolul – nem véletlen. Szóval itt a tanárok képzésével lehetne óriási gondok, meg azzal, hogy tanításon kívül nem igazán használják a nyelvet.

febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!