Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociálpedagógiát megéri...

Szociálpedagógiát megéri elvégezni férfiként?

Figyelt kérdés
2018. dec. 20. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Nőként sem.
2018. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Férfiként nőként...tök mindegy. A fizetesed nevetséges lenne,sok munkával, akar a szociális munka. Sőt egy kalap alá veszik a kettőt. Tanultam szociális munkát de nem diplomáztam le belőle mert ez a két szak se nem megbecsült se nem megfizetett. Szép hivatás persze. Annak megéri aki ezt akarja csinálni. De sok meló kevés pénz és emellett nagyon nagy lelki erő kell hozzá.
2018. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szociális szakokon alapvetően kevés a férfi, ezért néhány helyen kifejezetten szeretik, ha férfi jelenkezik. Pl egy gyerekjóléti szolgálathoz azért is szeretik a férfi jelenétet, mert családokkal, gyerekekkel van dolog, és előforduhat, hogy jól jön az a férfi erő - pl egy láthatáson.


A fősulira igen szegényes érettségi eredményekkel vettek fel engem, igaz, fizetősre. De az is igaz, hogy elég széles körben el lehet vele helyezkedni.


A fizetés tényleg siralmas Magyarországon, de pl Angliában az ottani bérminimum (kb 900 font) dupláját keresi meg egy fiplomás szociális szakember, olyan 2000 fontot havonta. Az jó pénz. Persze, ezzel nem azt mondom, hogy menj külföldre.


Szóval az elhelyezkedési lehetőségek széleskörűek, a fizetés általában véve elég alacsony. És bírni is kell a helyzeteket azért, mert elég sok antiszoc emberrel találkozhatsz.

2020. júl. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!