Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Művészetisek! Tapasztalatok/vé...

Művészetisek! Tapasztalatok/vélemények METU-ról, illetve MOME-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Művészeti képzésen szeretném folytatni tanulmányaim. Elsősorban tervezőgrafika, illetve az animáció szak érdekelne. Hosszú ideje rajzolok hobbi szinten, mindig is ezzel szerettem volna foglalkozni. Tanárhoz nem jártam, esetleg csak véleményt, eligazítást kértem, nálunk ez ilyen "családi örökség" :D

Legtöbb információt a fent említett két egyetemről kaptam, mindkettőről hideget-meleget egyaránt. MOME-ra tényleg csak az tud bekerülni, aki vérprofi? Azt is hallottam például hogy animációra ott már kész animált munkákat kell bevinni, nem tanítanak külön szoftverhasználatot.

Egész pontosan hogy néz ki egy felvételi, milyen jellegű munkákat kell vinni (gondolok itt most tervezőgrafikára)? Valójában bármilyen vélemény és információ nagyon érdekelne és segítene(:


Köszönöm szépen!



2018. dec. 22. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia, látom még nem válaszolt senki.


Ha mutatsz pár rajzot vagy szakmai anyagot, grafikusként el tudom mondani a véleményem. Látatlanban azt mondanám, hogy egy hobbi szintű rajztudással szakmai alapok nélkül esélytelen hogy felvesznek erre a két szakra. Előbb egy okj-t javasolnék, ahol megtanítják az alapokat és ott a tanáraid fel is készítenek a felvételire.


Az általánosságban igaz, hogy egyetemen már inkább csiszolgatnak mint 0-ról felépítenek valakit. Tehát úgy vesznek fel, ha már van egy jó alapod és ebből segítenek még többet kihozni.

Az animációt nem tudom, de a grafika felvételi 3 körből áll. Megnézik a portfóliód, rajzolnod kell, és elbeszélgetnek veled. Ezek pedig 3 körre vannak bontva és mindegyik után szűkítik a jelentkezők számát.


Mivel ezekre a szakokra minden évben sokszoros túljelentkezés van és csak 10-15 szabad hely, ezért azt javaslom jobban járj utána a témának. Más egyetemeken is megtalálható ez a két szak. A szubjektív véleményem az, hogy tervezőgrafika képzésben a METU a leggyengébb az országban, tehát ide van a legtöbb esélyed bejutni portfólió alapján.


Remélem tudtam segíteni!

2019. jan. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Osztom első válaszoló véleményét. Az animációval hasonló a helyzet, a MOME szinte esélytelen, METU-ra be tudsz jutni így is. De a helyedben itt is inkább OKJ-ra vagy a Magyar Rajzfilm kft. képzésére mennék először.
2019. jan. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Illetve annyit tudok hozzá tenni, hogy a METU-n elindítanak nulláról is (legalábbis animáción, de azért egy minimum rajztudást elvárnak), és mesterszakon dolgoznak az alapszakos tapasztalataiddal, de igen, MOME-n már egy meglévő tudásra építkeznek az alapszaktól fogva.
2019. jan. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
58%
Hát azért kicsit erős állítás, hogy a Metu a leggyengébb.. Azért kaposvárnál már nincs lentebb szerintem.
2019. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne légy naiv.
2022. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!