Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti nem utáljátok, ha egy...

Ti nem utáljátok, ha egy tanár magáz titeket?

Figyelt kérdés
Én nagyon. Olyan, mintha már felnőtt lennék, pedig csak 16 vagyok, és még nem akarok felnőtt lenni.

2018. dec. 22. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2018. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor sipirc aludni, fellőtték már a pizsamát!
2018. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Én sem szeretem. Azzal persze tisztában vagyok, hogy majd felnőttként magázni fognak, de gimisként valahogy annyira nem vagyok oda a magázásért. Szerencsére nálunk csak pár tanár van aki magáz, de ők nem is tanítanak, max. helyettesíteni voltak bent. Tanárként én biztosan tegezni fogom a diákjaimat. Valamiért nekem barátságosabbnak tűnik azt mondani hogy Gyere ki a táblához, mint Jöjjön ki a táblához.
2018. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem tök mindegy, hogy valaki magáz vagy tegez. Az számít, hogy hogyan szól hozzám. Mindkét változatnál lehet normálisan és bunkón is.
2018. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Amikor középiskolás voltam, nem szerettem. Most, hogy "felnőtt" lettem, nem is tudom... jobb a magázódás, mert: az mégse jó, ha a diákok letegeznek; az meg végképp nem jó, hogy ők magáznak, én meg tegezzem le őket?! Jobb a magázódás.
2018. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben fura volt nekem is, főleg 18 éves koromig, utána pedig mivel egyre többször találkoztam a magázódással, lassan megszoktam.

Nekem az tetszik, ahogy az egyetemi tanáraink gondolkodnak: nálunk a legtöbben úgy vannak, hogy alapvetően tegeződünk (mi is őket), de ha a diák magázódik, ők is magázódnak. Illetve vannak azok, akiknél kölcsönös magázódás van. A legjobban az zavar, ami gimiben is volt: ők tegeznek minket, nekünk meg magázódni kell (vagyis az zavar, hogy nem ajánlották fel a tegeződést, mi meg nem akarunk bunkók lenni, és visszategezni). Érdekes, hogy ami gimiben teljesen elfogadott volt, most az zavar a legjobban.

Én a kölcsönös tegezést szeretem a legjobban, nálunk ez egyetemen eleve azért van, mert a tanárok már "kollégaként" kezelnek minket, és ez nagyon jól tud esni :)

2018. dec. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2018. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha látnád, miként kommunikál két mérnök, meglepődnél. A b+/perc nálunk egy nemzetközileg elismert minőségbizotosítási mértékegység. A szexista viccek és egymás vérének szívása poénra véve, mint a katonaságnál is, egyfajta bajtársiasság szintű tisztelet adás, ami kicsit ellentmondásos, de elég jól működik: segíti az együttműködést. Szóval nem feltétlenül lesz meg az, hogy felnőttként így kezelnek majd mások.


A magázás egyfajta távolság tartás. Csak azokat magázzuk a kutatás-fejlesztési osztályunkon, akikkel nem akarunk semmilyen emberi kapcsolatot, kizárólag munkaeszközként tekintünk rájuk.


Tanításkor azért használok magázó stílust, mert így könnyebb megőrizni a modort, amit az iskola megkövetel.


Kellemetlen szituációkban meg azért, mert nehezebb elküldeni mást a jó édes nénikékébe, ha magázódó stílust használok. Mégis csak egy (ál)tiszteletet kifejező eszköz.


Akivel üzleteket kötök, azzal sosem akarok haverodni. Ott is a távolságtartás miatt használom ezt a formát.


Utálod - érdekes. Kérdezted már a tanárt 4szemközt, miért használja ezt a formát. Próbáltál az ő cipőjében járni néhány pillanatig, hogy értsd a helyzetet?

2018. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

De igen, nagyonis utálom. Föleg azért mert ezzel "tiszteletet" imitálnak, de kb soha nem sikerül meggyőzően előadni... Legtöbbször olyan szarkasztikusnak érzem.

Meg azért is mert távolságtartó.

16l

2018. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

38 éves vagyok, és igen, középiskolás koromban zavart. Akkor még eleve az is zavart, ha magáznom kell valakit, akár tegezett, akár magázott engem. Ilyen helyzetekben nem volt jó megoldás, ha ő tegez, az egyenlőtlen viszony, ha ő is magáz, ahhoz meg még túl fiatalnak éreztem magam.


Aztán egyetem alatt már más volt a helyzet, ott kölcsönös megszólítások voltak a tanárokkal: fiatalokkal kölcsönös tegezés, idősebbekkel kölcsönös magázás, és így egyik sem zavart. De az azóta is zavar, és mindig is zavarni fog, ha valaki úgy akar tegezni, hogy nem tegezhetem vissza. Erre még nem tudok jobb megoldást, mint hogy nem állok vele szóba. És ezért engedem meg én is a nálam fiatalabbaknak a tegeződést, hogy kölcsönös legyen.

2018. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!