Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi vagy a jogi karon...

Az orvosi vagy a jogi karon kell többet magolni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.

2018. dec. 27. 13:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokan leírták előttem, de nem baj, mert nem lehet elégszer kihangsúlyozni, hogy lehetetlen összehasonlítani a kettőt! Tudom, kicsit idegesítő ilyen válaszokat kapni, de kérlek hidd el, hogy így van. Én már nagyon kifelé jövök az orvosiról, szóval szerintem van elég rálátásom erre a részére. Elképzelhetetlenül nagy lexikális tudásanyag áll ennek a tudománynak a hátterében :) Néha, mikor visszagondolok, milyen aprólékosan meg kellett tanulnom mindent, akkor eléggé elképedek. Igen, valóban kell érteni is, de az értés hátterében az áll, hogy a borzasztó sok információ között lassan kialakulnak a hidak, mert egyre közelebb érnek egymáshoz a részterületek. Én már tudatosan úgy dolgozok ki tételt, hogy elgondolkodok, hogy más tárgyból mi az, ami hozzá kapcsolható, és a sokadik év után értem csak el arra a szintre, hogy kezdenek felbukkanni ilyen atavisztikus információk, amit már nem is nagyon értek, hogy honnan származik. De ez tényleg fantasztikus érzés :)

Mindenesetre az is egy jó adagot hozzátesz a szubjektivitáshoz, hogy mindenki azt fogja könnyebbnek, gyorsabban tanulhatónak érezni, amit jobban szeret. Van jogász barátom, számomra általában összemosódnak a tárgyak, amikről mesél, nem is nagyon érzem, mi a különbség, egyhangúnak tűnik, pedig biztos nem az, biztos a mögött is van megértés, összefüggések, sokszínűség. :)

2018. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
28%

"Azt pedig én sem értem, hogy miért mindig az orvosokat, jogászokat kell máshoz hasonlítgatni."


Nem értem ki-mit-miért hasonlított jogit más szakhoz. Tudtommal a jogászokat nem várják a világ bármelyik pontján tárt karokkal. Én az orvosiról beszéltem. Úton-útfélen ez meg az amaz orvosit hasonlítgatja a szakjához. Komolyan elegem van. Hány ilyen kérdés van gyakorin? Megszámlálhatatlan.

Jogi nem nagy szám. Ott van a királyunk, az a skizo O1G, ott van Zimány Linda, de még Demcsák Zsuzsa is elkezdte (igaz állítólag nem fejezte be, na az lett volna ám a csúcs). Valóvilágban is már szerepeltek kollégáid. Ráadásul mindkettő ügyvéd (index lehozta, meg nem mondom a nevüket fejből). Orvosról ilyet még nem hallottam.


Orvosira meg csak az kerül be, aki odavaló! Két emelt szint, pótfelvételin is 412-413 pont, ez alatt nem volt. Normál felvételin 418 pont alatt nem volt! Szóval én nem értem, hogy került be az, aki nem odavaló. Aki nem odavaló az normál esetben orvosin a felvételi eldönti. Tesóm csoportjában egyetlenegy csaj bukott ki 4 év alatt. Nálunk senki.


Jogon hemzseg a sok egy emelt szintes 280-380-410 pontos bohóc. Tudom fáj, de sajnos ez az igazság. Nem egy szint. Kár taglalni. Vicc, eskü. Pontozz le, fáj tudom, de ez van. Nem egy szint.

2018. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
Jogi karon nagyságrendekkel több a szabadidő, mint orvosin. Még a gyógyszerészeti is erősebb a joginál, mert ők is többet tanulnak átlagban. Kollégium a bizonyíték:) Én bár nem orvosis meg joghallgató vagyok, de nagyon sok joghallgató bulizós, orvosisok inkább tanulósak. Meg orvosin általában unalmas szemlyiséágek vannak, beférkőznek a szobájukba és tanulnak. Jogin vicces filmet lehetne forgatni:D Sok az észkombájn, metál az ész link figura:DDD Csodálkozol a discoban haverjaiddal, hogy ez az ember, hogy lett negyedéves:D
2018. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

A jogi végzettséggel kapcsolatos nemtudásodat támasztja alá, mikor azt írod, hogy nem vàrják a jogászokat külföldön, az orvosokat, másokat igen. Az egyszerű ok elárulom az, hogy minden jogász a saját országának jogrendszerét, joganyagát sajátítja el, ami eltérő pl.egy angolszász jogrendszer merőben más a mi kontinentális jogrendszerünkhöz képest, az orvos pedig ugyanazt tanulja, mert az ember Németországban és Magyarországon is ugyanaz.

Én az Elte jogi karáról tudok nyilatkozni, és azt nyugodtan merem állítani, hogy megállja a helyét külföldön, szerencsére volt lehetőségem külföldi tanulmányúton is részt venni, az Elte-t ismerték, más magyar jogi kart nem, ne felejtsük el, hogy sok jogi kar van Magyarországon eltérő színvonallal, nyugodtan nézd meg, hogy akiket te említettél hol végeztek és sokszor levelezőn nem is nappalin. Orvosi képzés csak nappalin van, nyilván senki nem fog huszonévesen vagy harmincévesen nappali képzésre jelentkezni akàr másoddiplomaként sem, mert nem teheti meg munkahely mellett, jog esetén indítanak levelező képzést, ezért jelentkeznek is rá sokan pl.orvosok is másoddiplomaként, műhiba perekre szakosodva. Ha nem csak nappali képzés lenne, hidd el sok jogász is jelentkezne orvosira azért, hogy egy adott szakterületen belül nagyobb rálátása legyen, mivel sokszor szakmai kérdésen múlnak ezen jogi ügyek kimenetele.

Nem tudom te ezt a statisztikát hol láttad, de a mi évfolyamunkban kb.mindenkinek 2 emeltje volt és legtöbbünknek bőven megvolt a 450 pontja ha nem több, de mondom én az Elte-ről tudok nyilatkozni, az ottani hallgatói felhozatalt ismerem, de nem gondolnám, hogy ez annyira eltérő lenne.

2018. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Senkit nem akartam megsérteni, mindkét szakmát nagyon fontosnak tartom, hiszen mindkettő (bár a jog több foglalkozást takar) az embereken próbál segíteni. Igazából azért kérdeztem, mert az tudom, hogy mindkét egyetemen hatalmas lexikális tudást kell elsajátítani. Az mondjuk tényleg logikus érv, hogy az összefüggések tudása nélkül nem is lehet megjegyezni.
2018. dec. 30. 14:29
 16/32 anonim ***** válasza:
46%

# 2/15


"Jogon sokat kell, de értened is kell azt amit bemagoltál."


Ezt úgy mondod mintha orvosin nem így lenne


"a róma esetében sokat elkövették azt a hibát, hogy mint egy vers megtanulták a fogalmakat, de azt már nem tudták elmagyarázni mit is jelent. Jobban jártak azok akik nem tudták a pontos latin megnevezéseket, és egzakt kifejezéseket, de el tudták mondani amit tanultak."


Magyarul értelmezned kell a szöveget amit elolvastál.

Ez rendben van, de orvosin ez méginkább igaz: nem elég, hogy megtanulod amit be kell magolni, értened kell hogy mit jelent, el kell tudnod kézelni, és társítani kell rengeteg más információhoz: adott tünetetnek mi a neve, mi okozhatja, azt mik okozhatják, mi a patomechanizmusa, hogy jön létre, milyen szövődményei lehetnek, hogy kell diagnosztizálni, milyen vizsgálatot fogsz végezni, hogy kezeled stb...


Tehát ne gondold azt, hogy mert jogon van szövegértés más karokon pl. orvosin meg csak seggelés. Ha jogon állításodnak megfelelően szövegértés van magolás mellett, akkor ennél szinte az összes többi egyetemen tovább kell menni.

2019. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
42%

orvos vs takarító

orvos vs jogász

orvos vs közgazdász

orvos vs tanár

orvos vs gyógyszerész

orvos vs kukás

orvos vs buszsofőr

orvos vs mérnök


NEM UNJÁTOK MÁR?


Aki azt írta, hogy szerette a természettudományos tantárgyakat meg a másik, aki azt írta, hogy neki biztos könnyebb az orvosi, akkor miért nem mentetek orvosnak? Mazochisták vagytok? Vagy csak a szátok nagy?


1. Az összes fejlett országban orvos keresi toronymagasan a legtöbb nyugdíjat (Svédországban átlagban 47 ezer korona, utánuk jövő gyógyszerészek 35 ezer, jogászok sehol, TOP 5-ben nincsenek).


2. A világ bármelyik országában tárt karokkal fogadják az orvosokat. Jogászok ki nem tehetik az országból a lábukat. Ennyit a presztízsről meg a társadalmi megbecsültségből.


3. Igazi doktor vagy, nem mezei kamudoktor. Te Doktornő vagy Doktor úr leszel. "Dr." jelző orvosoknál nem jelképes. Ahogy angolul a "doctor" szó orvost jelent.


Kapásból 3 dolgot felsoroltam. Mindig visszagondolok milyen emberek mentek nálunk jogira, kik mentek orvosira tényleg hánynom kell, ha valakinek van mersze ezt a kettőt összehasonlítani, csak azért mert egyik hibásan automatikusan "dr."-t kapott. Ma bárki lehet doktor, aki egyetem után rászánja magát 1-2 év tanulásra. Nem nagy dolog. Ne haragudjatok, én érzem vérig sértve magam, amikor engem ezekhez hasonlítanak. Jogit el lehet végezni levelezőn, bemagolod a törvényeket, orvosi ennél milliárdszor komplexebb. Nem is értem hogy képzelni némelyik.

2019. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%

1.Azért azzal vitatkoznék, hogy a jogászok nem keresnek jól, főleg külföldön. Hidd el olyan ügyvédi kiszámlázasok vannak, ami nálunk elképzelhetetlen (ne a magyar jogászi fizetésekből induljunk ki).

2. Mivel nem vagy jogász ezért hozod ezt fel, másképp tudnád, hogy ez miért van igy. Egy jogász az adott ország jogrendszerèt tanulja, ami sokszor nagyon eltérő még az európai uniós jogi szabályozás ellenére is. Az orvostudomány pedig mindenhol ugyanaz, tehát magától értetődő, hogy az orvosokat várják külföldön egy jogászt pedig nem, miért is várnák, ha ő más ország jogához ért.

3. Elárulom jogon nem magolni kell, mert ha ezt csinálnád nem igazán tudnál levizsgázni, később dolgozni a diplomáddal, mert nem tudnál megoldásokat találni jogi problémákra.

4. Ez pedig nem érv, hogy a doktor csak orvos lehet, ráadásul akár jogász, orvos az illető az csak foglalkozás doktori. A PhD most màr 4 év tudomásom szerint, bizonyára vannak olyan területek, amelyek esetében megérdemli az illető, hogy a neve elé kerüljön a titulus, mert olyan kutatási eredményt produkál, nem tudom, hogy miért kellene tőle sajnálni.

2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Mindkettő nehéz a maga módján, nem lehet összehasonlítani, teljesen más természetű képzések..

[Ha választanom kellene egyébként, a jog a nehezebb!]

5 év a jogászképzés, utána 3 év joggyakorlat (orvosoknál a rezidenssel hasonítható). Ezt követően szakvizsga. De ügyészségen és bíróságon komoly képzések mennek a diploma megszerzését követően is, elég nehéz karrier, általában sok-sok év kell, mire valakiből ügyész, illetőleg bíró lesz.


Egyébként jogon kevesen végeznek 5 év alatt..


A fizetés változó, "nyugaton" hasonlóan (jól) keres az orvos és a jogász..


Egyébként annyi, hogy az orvosok a külföldi (többlet)lehetőségeik miatt versenyelőnyben vannak, több a "lobbilehetőségük" fizetés tekintetében.

2021. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

Már maga az összehasonlítás is nevetséges és borzalmasan elfogultnak kell lenni, hogy valaki erre azt mondja, hogy egyenlően sokat kell tanulni, vagy neadjisten urambocsá' többet kell tanulni jogon, ami vicc! Orvosi követelményeivel tisztában vagy egyáltalán?

Amit el lehet végezni levelezőn, az eleve elmond egyet s mást az adott szakról... Orvosin a rezidensképzés lehet akár 6 év is szakiránytól függően. Jogászoknál azért tűnik nehezebbnek a munkakeresés és karrier, mert 8 egyetemen folyik a képzés, 8 egyetem végzős diákjai tódulnak be a munkahelyekre egy olyan szakról, aminél az országhatár átlépésekor -már bocsánat- WC-papírral egyenértékű.

Orvosin is van csúszás, orvosin van lemorzsolódás, hajjjajj de milyen! Ahol több ezer oldalt kell tanulni latinul? Ahol egyszer nem sikerül egy szaros gyakdemód, akkor lehet, hogy buktad a féléved, s így kukába ment az egész éved? Hadd ne kezdjek el mesélni...kérlek!


Végszóként pedig mondok neked valamit, s ezt nagyon vésd be magadnak!

Az egész világon 2 hely van, ahol az átlagnál nagyobb respektje van a jogászoknak: Magyarország és USA. Ebben a két országban van történelme a jogászoknak. Ha kimész akármelyik másik országba, nem fogják elismerően felkapni a fejüket, hogy "úristen, egy jogász"! S nem véletlenül. Ráadásul vannak országok, ahol kifejezetten az alja megy annak (pl.: az arab országokban).

2021. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!