Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapszak után...

Anglisztika alapszak után tudok tolmács-fordító mesterszakra menni?

Figyelt kérdés

Tehát a szegedi tudományegyetem képzését néztem elsősorban, azonban a tolmács-szakfordító képzésből csak mesterszak van ha jól értelmeztem. Vagyis muszáj elvégeznem valamilyen alapszakot ill. lennie egy diplomámnak ahhoz, hogy jelentkezhessek. Mivel angol -olasz - magyar tolmács szeretnék lenni, anglisztikára gondoltam, így a nyelvtudás is mindenképp meglesz, de ezzel a szakkal lehet a tolmácsra jelentkezni?

Köszi a válaszokat!



2016. júl. 17. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

"a tolmács-szakfordító képzésből csak mesterszak van ha jól értelmeztem"


- Rosszul értelmezed, mivel elvileg vannak szakirányú továbbképzések is. (persze azokhoz is kell alapszak)


De ha már rátaláltál erre a mesterszakra, hogy nem derültek ki a követelmények? Szinte bármilyen szakkal mehetsz erre a mesterszakra, csak a nyelvtudást nézik, és mindkét nyelvet jól kell ismerned. Így szerintem pazarlás egy anglisztika szak, de ha csak így tudod jól megtanulni a nyelvet, akkor rendben van.

2016. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok egyetemen csak bizonyos nyelvekkel lehet elvégezni a fordító és tolmács MA-t attól függetlenül, hogy az alapszakodon milyen nyelvet tanultál. Szóval hogy az alapot miből csinálod, az mindegy, de érdemes megnézni, hogy az MA-n melyik egyetemen milyen lehetőségeid lennének.
2016. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet tovább menni, illetve lehet fordító és tolmács specializációra jelentkezni, az anglisztika alapszakon belül.
2016. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!