Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég lesz 1 emelt érettségi a...

Elég lesz 1 emelt érettségi a BME-re építészmérnöki szakra?

Figyelt kérdés

Mert most matekból fogok emelt szinten érettségizni és fizikából középszintűzni. És olvastam pár helyen, hogy be fogják vezetni, hogy 2 emelt kell. Valamint, ha a törim jobban sikerülne,mint a fizikám, akkor lehet olyat kérni, hogy azt vegyék inkább figyelembe? Vagy esetleg alapból úgy számolják,ahogyan jobb nekem? És a rajz alkalmassági mennyire nehéz?Én mondjuk 4 éve járok művészeti iskolába, heti 5 rajzom van (pludz a plusz órák) és (nagyon nem szeretem magam dícsérni és még sokat kell fejlődnöm) de eléggé megy a rajz. Én már 9.-ben olyanokat rajzoltam(persze kisebb méretben, mint az egyetemen) rajz órán, mint ami az alkalmasságin lesz/szokott lenni. De nyilván próbálok a térrekonstrukciós feladatra is felkészülni. És tudom,nem ez a legkifizetődőbb szakma,de számomra ez a leginkább ami fekszik. És sokan mondták, hogy van ennél egyszerűbb is és jobban fizető állás is, de nem a pénz az elsődleges.

Előre is nagyon szépen köszönöm válaszaitokat.

18/L



2019. jan. 4. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Évek óta szó van erről a 2 emeltes maszlagról, de még nem vezették be, ha jól tudom.

Felvi.hu alapból úgy számítja a pontokat, ahogy neked a legkedvezőbb, ezzel nincs külön teendőd, mint feltölteni a plusszpontokat, bizonyítványokat

A rajz alkalmasságiról sajnos nem tudok, és egy ismerősöm van, aki nem ment át, de nem itt, hanem formatervező szakon, illetve egy másik ismerősömtől hallottam olyan sztorit, azt viszont az építészmérnökiről, hogy megkérték, hogy rajzoljon egy széket, majd a vizsgásztató mondta, hogy erre ő nem tud ráülni, nem jó.

Remélem lesz valaki aki saját tapasztalatokkal is beszámol erről.

Amúgy meg ha ez a terület tetszik, akkor ne tartson vissza hogy nehéz, nagyon fogod szeretni.

2019. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél!😊
2019. jan. 5. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!