Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK-n lévő Japán szakra...

ELTE BTK-n lévő Japán szakra szeretnék menni, és mellé anglisztika minort gondoltam. Valaki?

Figyelt kérdés
Bárkinek bármi tapasztalata van, szívesen olvasnám(hány ponttal vettek fel, kollégium, hányan végeztek el, milyen nehéz stb) Már most is tudok kicsit japánul, ha ez számít. Előre is köszönöm!

2019. jan. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Japán szakos vagyok, a japán major mellé megoldható az anglisztika minor.


Mennyire nehéz? Ez attól függ, mennyi időd van rá :) Korábban a KRE-n tanultam, a nyelvórák a pocsék órák kategóriájába tartoznak a KRE-n, ELTE-n picit másabb a helyzet, de itt sem tanítják rendesen a nyelvet.

2019. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A szak végére kb. mennyire tud ott megtanulni az ember?Most is tanulok japánul,és néha szoktak jönni japánok,hogy gyakoroljanak velünk.Ilyen van az egyetemen is?
2019. jan. 11. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! A szak végére kb. mennyire tud ott megtanulni az ember?Most is tanulok japánul,és néha szoktak jönni japánok,hogy gyakoroljanak velünk.Ilyen van az egyetemen is?


Szoktak jönni japán hallgatók a Károlira és az ELTE-re is, általában a nyelvgyakorlat órákra.

A szak vége felé lehet pl. egy erős N3-mas nyelvtudásod, HA az egyetem mellett jársz nyelviskolába is, mivel nagyon kevés nyelvi óra van.


A Károlin (ahová korábban jártam) van I darab nyelvtan és egy darab nyelvgyakorlat az első félévben. Ue. a helyzet a második félévben is. Harmadik félévtől van a szakosodás, ekkor döntheted el, hogy minort (mellékszakot) vagy specializációt (történelem,társadalomtörténet, irodalom,multimédiaismeret, fordítói alap, teljes fordítói spec-et) veszel e fel. Egyébként ezeket a fordítói órákat sem kell full komolyra venni :)


Az első évben többet fogsz tanulni kinááról, Koreáról, Mongóliáról, mint japánról...

Amikor felvesznek, tartanak egy "vizsgát" amin eldől, hogy kezdő vagy haladó csoportba kerülsz e. A kezdősök az első két félévben felvehetik NULLA! kredit értékben a bev. a japán nyelvbe c. órákat, ill. a japán nyelvgyakorlat 1-2 tárgyakat. Akik meg haladóba kerülnek, azok a japán nyelvtan III és nyelvgyakorlat III. tárgyakkal kezdenek.


Vannak a szövegolvasás órák (3. félévtől), a Nihonwoshiru c. könyvből oktatnak (fel kell olvasni belőle, majd lefordítani, amit olvastál... majd hétről-hétre van kandzsi teszt (általában 80-100 kandzsit kérnek hetente). Had ne mondjam el, hogy szoktak ezekből a szövegolvasás tárgyakból átmenni :))


Hasonló a helyzet az ELTE-n is, bár itt kicsit komolyabban állnak hozzá az oktatáshoz.


Összegezve: A nyelvoktatás a legpocsékabb része az egész szaknak.

2019. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!