Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök! Hogyan zajlik a...

Kisképzősök! Hogyan zajlik a felvételi?

Figyelt kérdés
Már sok ével ez előtt elhatároztam, hogy oda szeretnék menni. Azóta is változatlanul így gondolom. Már két éve előkészítőre is járok. El jött az idő, idén felvételi. Hogyan zajlik le a rajzos? Igaz, hogy a portfólió több rajzból is állhat, mint 3, azért, hogy a három főbb rajzot ők választhatsák ki? Körülbelül milyen félévi átlaggal vesznek fel? A rajzosnál mennyi idő van melyik rajza? A szakokhoz nem szükséges vinni valamit külön?(például textíl szakra valami varrományt.) Az előkészítös tanárok nyilatkoznak az előkészítőre járt diákok szorgalmáról? Ha behívnak szóbelizni, mit fognak kérdezni, milyen jellegű kérdéseket tesznek majd fel? A válaszokaz előre is köszönöm!!

2019. jan. 11. 00:45
 1/5 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzném még azokat a kérdéseket, hogy:

Mindenki szóbelizik? És az otthoni munkákat mikor kell bevinni? Abrajzos felvételi napján kérik őket? Vagy azt szóbelire kell? És még annyit, hogy nagyon nagy probléma e, ha például a hokedlit nem tudom teljesen befejezni? (Persze a vázlattal nem szabad elhúzni az időt, de csak a teljesen kész rajzot fogadják el?)

2019. jan. 11. 00:57
 2/5 MayaAnya ***** válasza:
Szia! Rajzfelvételit a honlapon megtalálod, melyikre pontosan mennyi idő van. a portfólióra a 3 rajzot ekkor kell vinni, vihetsz több rajzot és segítenek kiválasztani. A szóbelire jó ha viszel sok alkotást, animáció, szobrászat, üveg, fotó-ide előny ha oda illőt is viszel. Textil az nem ruhatervezői, tehát "varromány" nem kell. Nagyon-nagyon a rajzkészséget nézik, tanulmányi átlagot a szóbeli után nézik ha nem tudnak dönteni. Befejezetlen rajzokat nem nagyon pontozták (akkor amikor lányom felvételizett így volt). Rengetegen felvételiznek. Szóbeli teljesen átlagos, érdeklődés, mivel szeretnél foglalkozni, miért/hogyan jutottál ide, rajzokról kérdeznek, választani kell 3 kép közül és megindokolni. HA behivtak szóbelizni fél siker, vigyél rengeteg jó alkotást, firkálmányok, cetlirajzok, animék/másolások nem jönnek be. Szeretik ha látják hogy adsz a minőségre, kidolgozottságra, nekünk külön pont volt, hogy mappában, külön fóliában paszpartuzva voltak az alkotások (25 db). Grafika szakra vették fel, nem volt jó tanuló (3,8) központija 51 pontos lett ;-)
2019. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia igazából a hozott rajzaidat az alapján állítsd össze hogy melyik szakokra akarsz menni. Pl. ha fotó akkor vigyél saját fotókat, ha textil akkor valami kollázsos munkát, ha grafika akkor vmi hagyományos technikával (pl. tussal) készült rajzot vigyél. Ha színes szakra akkor vmi színeset. A felvételin lesz egy csendélet, hokedli+forgástest, fejrajz és egy kreatív feladat. Az utóbbira nem nagyon lehet felkészülni. Csendéletet színestechnikával kell a festés vagy pasztell ajánlott, de a ceruza is jó. Fontos hogy jó legyen a kompozíció, a fej forgásban legyen, a hokedli ne tartson szét. Mindegyikre 50 perc van ha jól tudom. Kivéve a kreatív, ott 30 perc. Az egész felvételi febr. 25-28ig tart, majd be lesz osztva hogy melyik napra mész. (1 napig tart). A szóbeli igazából csak egy beszélgetés hogy megnézzék ki oda való. De azért jó ha tudsz dolgokat arról a szakról amire behívnak, meg a művtöri nagy vonalakban jól jöhet, kérdezhetnek bármit. A rajzokat mindenképp fejezd be és tónusozd! A szakokat pedig úgy írd majd be, hogy az első legyen az álomszak, aztán egy olyat ami már kevésbé és utolsónak (3.nak) egy olyat ahova biztos hogy felvesznek. Persze lehet 3nál többet is beírni de sztem nem érdemes. Utolsónak azért ne írj be olyan erős szakokat mint pl. grafika, festő vagy szobrász. Azért a tanulmányi átlag is fontos, hiszen ez egy elit rajzsuli, és sokkal kevesebb óraszámban tudjátok elsajátítani a tananyagot mint más sulikban, szóval 2-esed/ 3-asod lehetőleg ne nagyon legyen. Remélem tudtam valamit segíteni, több információt a honlapon találsz. Én is most felvételizek, ezek az infók oda járó diákoktól és tanároktól vannak kb. Sok sikeert!
2019. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk déltől, 4-ig tartott a felvételi. A feladatok sorrendje változhat. Elég kemény! De van még időd, hogy megtanuld rendesen a hokedlit. Nem mernék rá megesküdni, de az volt az érzésem, hogy az előkészítős tanároknak van beleszólása vagy előzetes javaslattételi lehetősége, azokról, akiket megismertek... a magam részéről majdnem biztos vagyok benne, hogy engem ez is segített bejutni.
2019. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor az előkészítőre jelentkeztünk, a csoportokba osztáskor a tanár egyértelműen azt mondta, hogy az előkészítősöknek nagyobb az esélyük a bejutásra. Ez nyilvánvaló, hiszen a legjobb tanárok készítik fel a felvételire a diákokat, és aki tehetséges, annak ez nagy segítség.
2019. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!