Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért piszkálják a BTKsokat?

Miért piszkálják a BTKsokat?

Figyelt kérdés
Sok viccet hallottam a TTK felől főleg a BTKsokról. Engem is a nyelvek érdekelnek, de félek, hogy csúfolódni fognak. Miért csinálják ezt? Menjek azért bölcsészetre?

2019. jan. 12. 21:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan.

Én is bölcsész vagyok, igaz csak "levelezős bölcsész" :D

Nekem éppen az volt a nagy gondom továbbtanulásnál, hogy túl sok minden érdekelt. Főleg mert töriből mindig nagyon jó voltam, s érdekelt a gazdaság, politika, emberek és kultúrák. Ezért hoztam egy kompromisszumot, s a gazdasági-politikai érdeklődésemet lefedtem egy nemzetközi gazdálkodás nappalival, s levelezőn pedig a történelmet csinálom :) Nem mondom, nagyon-nagyon nehéz így, főleg, hogy szombaton is van suli, de ugyanakkor nem tudnék enélkül létezni.


Szerintem nyugodtan válassz bölcsész szakot, utána úgyis látni fogod hogy mi az ami érdekel.

Például elmész kínai szakra, s megtetszik mondjuk a kínai gazdaságmodell ( elég béna példa ), s utána ahogy ezeknek utána olvasol megtetszik a gazdaság, s beiratkozol másoddiplomásként egy ilyen szakra.


Igazából arra is jók ezek a szakok, hogy később lásd merre felé indulj el. Hidd el, a tanulás mindig érték lesz. Nem maga a papír értékes sokszor, hanem hogy tudsz tanulni, s azt szeretettel teszed. :)


Kitartást, tudom hogy nehéz <3

2019. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!