Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK vagy Metropolitan?...

GigiDiAugustino kérdése:

BGE-PSZK vagy Metropolitan? Gazdálkodási és menedzsment szak.

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és nem tudom eldönteni melyikre menjek. Voltam Education de oda-vissza szidták egymást. Hogy a BGE ilyen szivatós, lassú az ügyintézés, vándorolnak el, mert nem jók a tanárok. A Metun meg milyen rendesek,segítőkészek, de ezt a sulit mindenhol szidják, bár páran jó véleménnyel vannak róla, de már nem tudom kinek higyjek. Óbudai Keleti az kiesik, mert kivétel nélkül mindenki rossznak mondja, BME-GTKről szintén nincsenek jó véleménnyel, Corvinus jó lenne, de nem lenne annyi pontom soha. Illetve még szempont, hogy oda menjek ahol nem szivatnak halálra, oké hogy sokat követelnek, de azért legyen teljesíthető.
2019. jan. 14. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én METU-n kezdtem (pontosabban mikor még BKF volt), de nekem inkább rossz tapasztalatom volt vele. BGE-t nem ismerem, de a lassú ügyintézés itt pipa. Voltak jó és rossz tanárok is, ez mondjuk szerintem általánosan jellemző, viszont amivel a bajom volt, hogy eléggé ment a lehúzás (értsd amire csak lehetett kiszabtak valamilyen díjazást). Nem szivatnak halálra a legtöbb órán, de volt pár szemét tanár aki azért buktatásra játszott. Én végül azért váltottam mert a szakom se jött be, de ha úgy alakul hogy szeretem amit tanulok végig csináltam volna itt a képzést, mert nem annyira katasztrófa a hely hogy menekülni kéne, de nem is olyan király és fiatalos meg haláli mint ahogy azt igyekezne beállítani (őszintén szólva nem jön be ez a stílus amit reklámoznak most, de ez talán látszik is 😬). Ha más nincs oké ez az egyetem, de azért nem ajánlanám jó szívvel hogy mindenképp ezt válaszd, főleg az anyagiak miatt.
2019. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ELTE GTI
2019. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én a helyedben egyikre sem mennék... METUN és BGE-n tanultam (ba másik posztgrad), ugyanaz mindkettő pepitában, kell tanulni, vannak tantárgyak, amit a csapat 80%a kipuskázza konkrétan a tanár tudtával, van, ahol mindenki átmegy, van, ahol szinte mindenki megbukik... egyik sem minőségibb meg nehezebb a másiknál, természetes, hogy harcolnak a hallgatókért és megy a sárdobálás...

a bge kezdi felvenni a metu lehúzásos stílusát

[link]

A BME gtk-val mi a probléma? Illetve az említett ELTE GTI-nek is nézz utána.

2019. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát a Metropolitan """egyetem"""(nagy idezojelekkel) diplomaja semmit nem ér. Amit BGErol mondanak rosszakat, azok úgy általánosságban szinte minden magyar egyetem hátránya. Hogy lassúak, hogy vannak szar tanárok is, és igen hogy szivatnak, mert elvárás az van, nem véletlenül erős a diploma. És figyelj, a BGE is teljesíthető. Rengetegen teljesítették már. igen, nálunk vannak tölteléktargyak is de pl a szamvitelt, adot nagyon jól tanítják, és azért ezek fontosak. Ezzel szemben a Metropolitan semmit nem tanít, lényeg hogy legyen pénzed. Nem baj, ha nincs meg a pontod, vagy nem tudsz eleget, ha van pénzed, mindent megkapsz. És nem, ezt nem én találtam ki, jár (leginkább JÁRT) oda jó pár ismerősöm, ezeket tőlük tudom.

Szamvitelt nagyon max olyan szinten tanulnak ott mint amilyet én tanultam kozepsuliban anno. Matek sincs sehol. Semmi sincs. Ezt tényleg a te erdekedben mondom, nem BGE párti vagyok, hanem "Barmi-csak-ne-Metropolitan-parti", mert annál tenyleg minden jobb

2019. jan. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Előző egy bgf-es kisgyerek, mi az, hogy nincs matek? Jogszabály van róla, hogy melyik alapszakon milyen matekokat kell tanítani. Persze most jön, hogy ismerősöd ismerősétől hallottad, hogy alapműveleteket veszik csak,meg a pitagorasz tételt. Nem ilyen hazudozásoktól lesz jobb híre a bgf-nek, ami manapság elég rossz. Pontszámról meg aztán pont ne beszéljen egy bgf-es, bárkit felvesznek fizetősre, max benyomják fszre, és onnan átveszik ba-ra.
2019. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
32%

Annyira kamuegyetem a metu, mint a bge. Mondtam, hogy mindkét helyre jártam.

Amíg a metun Barabási Albert László tart előadást, addig a bge-n Kulcsár Edina. :D

Metun a solver bővítményig vettük az excelt, a bge-n kb. a szumha meg a vlookup volt a max.

Metun KVIK-es tanár tartotta a matekokat, szóval hagyjuk, hogy sokkal gyengébb lenne a matek ott..

Az igaz, hogy a bge diplomát kicsit jobban értékeli a munkaerőpiac, de az kamu, hogy a metuval lehetetlen elhelyezkedni. Vannak olyan volt évfolyamtársasim, akiknek jó multis melójuk lett, vagy ügyes vállalkozók lettek.

Nem mosdatni akarom, ahogy írtam, én egyikre sem mennék utólag, inkább ELTE GTI vagy BME GTK, ha nem lenne Corvinusra meg a pontom.

A legfőbb probléma mindkét egyetemnél a hallgatói alapanyag, amiből dolgozniuk kell az amúgy kiváló oktatóknak.

Mindkét helyen folyamatosan csökkentik az elvárásokat, hogy ne morzsolódjon le a hallgatók 60-70%-a, mert nem lenne ki tandíjat fizessen.

A BGE alapképzésein rengeteg kretén van, 1-2 jobb gimnáziumban értelmesebb tiniket találsz. A régi PSZF-es mivoltjához képest már sehol sincs, amikor még a legjobb közgazdasági szakközépiskolákból meg gimikből mentek oda a diákok.

2019. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Előzőnek: Nemcsak Kulcsár Edina tart előadásokat de egyből őt kell kiemelni:)

Excel: jóvicc. Gazd.infóból vettünk Solvert, nem is keveset, csak úgy mondom. Statisztika 2-ből meg sok függvény volt, nem csak szumha.

2019. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akkor lehet csak alapképzésen van ott is, bár annyira nem izgat, életemben nem láttam egy munkahelyet sem, ahol a solver-t kérték volna.. :D
2019. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!