Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Friss tapasztalatok után érdeklòdnék a két egyetemmel kapcsolatban. Jelnleg milyen állapotok uralkodnak az intézményekben? Hátrányok, előnyök? :)

2019. jan. 16. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Corvinus:

- A második legmagasabb presztizsű gazdasági egyetem a CEU után, bár hamarosan az ELTE lenyomja szerintem színvonalban (aminek nemcsak a BCE üzleti modell-váltása, hanem a gyengébb hallgatói anyag is lesz szerintem)

- Nagyon vegyes a hallgatói összkép, de valahogy mind beképzelt. Ezt komolyan nem is értem.

- Magyarország egyetemei közül itt a legmagasabb a nagyképű s3ggfej arány

- Könnyű kijutni külföldre, CEMS-re (amiről kb csak a CEMS-esek tudják, micsoda, de ők baromi büszkék rá)


BGE:

- Valaha volt főiskola, abból is a PSZF mellett a legjobb nevű, és ez a reputáció még ma is tart

- Nincs akkora nagyképűség, viszont ez meg tele van butuska álomnőkkel

- Frusztrált, a sértettségüket (hogy ők csak a BGE-ig jutottak) a hallgatókon levezető tanárok


Összességében a BCE-nek jobb a reputációja, de én a BGE-n azt hiszem, jobban éreztem magamat. De ma a legjobb kombináció az ELTE+CEU.


(BGE, BCE, CEU alumnus)

2019. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Egyik egyetemmel se nagyon tudsz mellélőni, azt érdemes az elején leszögezni. BCE-nek nagyobb neve van és elitebb hely, a munkáltatók jobban is szeretik annak ellenére, hogy a képzés színvonala és a tanári kar minősége nagyot esett az utóbbi időkben. Remek a közösség és nagyon sok extra lehetőség van tanulmányokon kívül amiben részt lehet venni, diákszervezetek, demonstrátorság, stb. Állapotok alatt nem tudom mit értesz. Sokan szoktak mondani, hogy fent hordják a Corvinusos diákok az orrukat, de ez hülyeség, csak meg kell találni a neked való közeget.


BGE-s képzés gyakorlatorientáltabb, ezzel együtt egyszerűbb is kicsit. Legalábbis a gazdasági képzések. Informatika tekintetében viszont például alázza a Corvinusost, sokkal jobb szakemberek kerülnek ki, mint a Közgázról.

2019. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja hogy jajj hát a BGE az egyszerű az nyilván Corvinusos.

Én nagyon sok helyről azt hallottam hogy Corvinus pénzügy teruleten nagyon erős, BGE meg számvitel területen. És igen, a BGEn nagyon jól meg tudod tanulni a szamvitelt, ha ez érdekelne esetleg.

(Első kommentelonek írom: tök értelmetlen általánosítani, hogy a BGEre milyen emberek jarnak, ugyanis az általad leírt emberek kb minden egyetemen vannak. Ennyi erővel én meg azt mondom, hogy a Corvinusosok sznobok)


Előnye mindkettőnek: hogy egyetem

Hátránya: hogy egyetem

2019. jan. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!