Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ténylek lenézik a Debreceni...

Ténylek lenézik a Debreceni Egyetemen végzett jogászokat?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 15:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%
utolsó: ezek a tények. fogadd el! nehogy pofára ess a munkaerőpiacra belépve. Nagyobb, ismertebb ügyvédi irodák be se hívnak, ha nem az ELTE-n vagy Pázmányon végeztél. Ezt rohadtul nagy hiba elhallgatni, s úgy csinálni mintha ez nem létezne.
2019. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

"...ezek a tények. fogadd el! nehogy pofára ess a munkaerőpiacra belépve. "


Kisgyerek, én a saját tapasztalataim alapján írtam.

Nincs számottevő különbség a magyar egyetemek közt, külföldön meg pont leszarják!

Élj boldogul.

2019. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem nézik le a Debrecenben végzett jogászokat, de a munkaerő-piacon egy ELTE jogi diploma még mindig ELTE diploma, aki azt végig tudja csinálni 5 év alatt és jó eredménnyel, elismerik.
2019. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
79%

#9 pont a Pázmányon van idióta oktatás, Debrecenben végzett ismerőseim közül többen budapesti nemzetközi ügyvédi irodákban dolgoznak, LL.M.-et szereztek, mások egyéni ügyvédként dolgoznak, sokan a közigazgatásban vezetők lettek, nem csak Kelet-Magyarországon. A debreceni jogász szakon brutálisan nehéz az államvizsga. ELTE-n nagynevű professzorok nevei alatt hirdetik a kurzusokat, de a valóságban tanársegédek tartják az órákat, vizsgáztatnak.

Debreceni jogász szakon nagyon kemények a vizsgák, az államvizsga is vérengzés (ami máshol egy laza elbeszélgetés) én ezért nem mennék oda.


Én pont Pécsről és Miskolcról hallottam, hogy nem nehéz elvégezni.

2021. ápr. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Debreceni szerintem a legnehezebb jogi kar az ELTE után. Miskolcon sok olyan ismerősöm végzett, aki a nevét nem tudja leírni normálisan.
2023. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!