Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József Gimnáziumba...

Az Eötvös József Gimnáziumba (Budapest), ilyen pontokkal mire számítsak? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

19-én írtam a központit (meglepő módon:)), mára tudtam meg az eredményt (másik gimiben írtam, ott már kijavították). Az Eötvöst jelölöm elsőnek, nagyon szeretnék bekerülni, de nem tudom mennyi esélyem van. 45 pontos magyart és 36 pontos matekot írtam, mivel a humán tagozatra jelentkezek, és itt tudtommal a magyart 1,2-vel szorozzák, a matekot 0,8-cal, 84 pontom van. A matek idén, és tavaly is 4-es volt, minden más tantárgy, amit itt a hozott pontokba számítanak az 5-ös (így 50/48 hozott pontom van de a tájékoztatóban 40-et ír max.-nak, nem értem, hogy az hogy van), így összességében 132 pontom van.

Szerintetek be fognak hívni szóbelizni?

Aki oda jár/járt, hány ponttal került be, a szóbelivel együtt?



2019. jan. 23. 21:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnéztem, a felszorzással nem 84 pontom lesz, hanem 83, így az össz, az 131 pont, bár nem hinném hogy ez sokat változtat (remélem nem:D)
2019. jan. 23. 21:30
 2/5 bbmarta ***** válasza:
100%
Tavaly humánon 134.2 volt a szóbeli behívási ponthatár! Idén ez csökkenni fog az biztos! Kérdés, hogy mennyivel?
2019. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tesóm is ennyit írt, ő másik szakra jelentkezett, amihez több pont kellett, de így is simán behívták. Azt nem tudom, hogy felvették-e volna, mert nem ment el oda szóbelizni. Biztos van esélyed, szerintem ha odateszed magad simán bekerülsz. Hajrá!
2019. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zoracle ***** válasza:

Én az Eötvösben végeztem, 137-tel hívtak be szóbelizni ahol talán 48 pontot kaptam, ha nem tévedek, ilyen pontokkal simán be lehetett jutni.


Nem tudom mennyiben lehet más a verseny a humán tagozaton, de én valószínűnek tartom hogy téged is behívnak. És ha igen, ne izgulj egyáltalán, a szóbelin csak arról akarnak megbizonyosodni hogy értelmes, ügyes és kommunikatív vagy, tapasztalataim szerint nincs túl erős hangsúly a tárgyi tudáson. Bár mondom én ezt úgy, hogy matematikából szóbeliztem, lehet hogy neked az szóba sem jön.


Mindenesetre remélem jól sikerül, sok sikert! (És jöhet az update is ha túl vagy rajta!)

2019. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. febr. 15. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!