Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen az anatómiát...

Orvosi egyetemen az anatómiát hogy tudtátok hatékonyan elsajátítani?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok (Debrecen) és most lesz második félévtől anat, amitől már nagyon félek. Volt első félévben latin, azt nagyon szerettem, de tudom, hogy az közelében sincs az elvárásnak, csak egy alapot adott. Van akinek segitett valamilyen módszer? Illetve érdekelne az is, hogy melyik tárgyakkal “szenvedtetek” meg a legjobban? Az első félévet imádtam, nagyon tetszett és elég jól is ment, de félek, hogy ez semmi volt a következőkhöz képest.

2019. jan. 24. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos, rendszeres tanulás nekem bevált. Plusz amit olvastam a funkciban, azt közben néztem az atlaszban. Kiírogattam saját magamnak az anyagot. Bonctermi gyakon rengeteget jegyzeteltem, aktívan figyeltem, minél többet próbáltam a csontok, modellek, tetemek közelében lenni. Atnézegettem őket, megkerestem a már megtanult részeket, ha volt idő akkor pl. elkezdtem felülről lefelé haladni és megnevezni minden képletet, amiről már tudtam, hogy micsoda és ezt sokszor ismételtem ahányszor csak lehetett.
2019. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elég kínainak tűnik, de van benne azért rendszer. A funkcit kérik úgyis vissza, szóval fogod a könyvet, megnézed az adott részt, kiírod egy papírra a képleteket, aztán pedig gyakorlaton megpróbálod megkeresni őket.

Szűcs alatt már kicsit másabb rendszer van, mint régen Mici alatt, ahogy hallottam az előadásokra főleg, embriológiából járj be, mert sokkal jobban kérik, mint régen, meg ahogy a Langman embriológiában le van írva, szóval az embris előadások fontosak.

2019. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszereztem egy fehér letörölhető táblát amire folyamatosan rajzolgattam, főleg szigorlat előtt.
2019. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj előre...

Én szegedi vagyok. De az anatot attól még úgy kell tanulni, hogy leülsz és tanulsz. Nézed az atlaszt, látod mi hol van. Van benne logika, az elnevezésekben, talán segít ha lefordítod magadnak. Pl foramen=lyuk. Az izmok eredése, tapadása és a csont adott részében is van összefüggés.

Nekem az anat volt a legnagyobb szenvedés, száraz, unalmas, nem értettem minek kell ilyen részletesen, még tanultam, hogy kell tanulni. Aztán mégsem buktam egyszer sem, szigón sem.

2019. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!😊
2019. jan. 24. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az összes válasz nagyon jó, plusz én még ajánlanám a complete anatomy 3D alkalmazást. Nagyon hasznos, én szinte ki se nyitottam a sobottat, csak a csontoknál használtam. Meg vannak sotepedián egész jó jegyzetek. És ne rontsd el a féléved azzal, hogy bejársz minden előadásra, az embriológia előadásokra megéri bejárni.
2019. jan. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Rengeteg módszer van egyébként, mind személyfüggő nyilvánvalóan, ahogy már korábban is írták a többiek. Nekem legtöbbet a saját jegyzet készítése segített, tájanatómia résznél a rajzolás nálam különösen jelentős volt. Ezenkívül szeretek rendszert vinni a dolgokba, tehát pl. izmok eredését, tapadását, beidegzését, ha lehetett nem egyesével tanultam sosem, hanem pl.csoportosítottam (és az alapján színkódoltam :D). Illetve sokan gyerekesnek tartják, de én imádom ezeket a mozaik- és betűszavakat, de pl.a kéztőcsontokhoz van egy kis versike is :D

De ha úgymond te nem alkalmazol semmilyen módszert, és csak egész egyszerűen leülsz és megtanulod, úgy ahogy van, az is tökéletesen ugyanolyan. Igazából a legnagyobb "titok" a jó időbeosztás, a szorgalom és a kitartás.


Én egyébként a sejtbiosszal seznvedtem a legtöbbet, mert nem tudtam magolni a jegyzetet, én meg akartam érteni, rendesen átnyálazni, belemélyedni, csak valahogy soha nem sikerült magamnak elég időt hagynom erre, és rendszerint megcsúsztam az anyaggal, nem haladtam olyan gyorsan mint kellett volna, aztán elkezdtem kapkodni, és minden összeömlött a fejemben a vizsgára, DE szerencsére átmentem.

2019. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!☺️
2019. febr. 6. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!