Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pannon...

Mi a véleményetek a Pannon Egyetemről?

Figyelt kérdés
Elmentem a nyíltnapjukra, de szeretném a ti véleményeteket is hallani az egyetemmel kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jan. 24. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem rendben van, de semmi extra. GTK-n végeztem, ha valami konkrétabban érdekelne arról tudok írni. Nagy általánosságban vidéki egyetem annak minden előnyével/hátrányával. Kevesebb a hallgató, így a tanárok is jobban megjegyeznek, kicsit több idejük van órák után foglalkozni a hallgatókkal, szerencsére a többséggel jó a tapasztalatom, segítőkészek. Szaktársakat is így könnyebb megjegyezni (mondjuk ez lehet valakinek hátrány, ha gyakran ugyanazokat az arcokat látja). Gólyaként azért még sok óra közösen lesz a többi szakkal, a gyakorlatok is vegyesen lesznek aztán másodévtől már több a szakos tárgy a szaktársakkal.


Az elvárások többnyire reálisak, néhány tárgynak rossz a híre (áltmen sokak körében szitokszó), de szerintem ha valaki rendesen felkészül át tud menni, nem szoktak direkt szivatni. Legalábbis GTK-n, MIK-en és MK-n néha mást hallok, ott azért szeretnek horrorsztorikat mesélni pl hogy a tanár feldobja a dogákat és akié az asztalra esik átment akié a földre karó. Most hogy ennek van-e valóságalapja megkérdőjelezhető, de tény hogy a mérnököknél nagyobb a csúszási arány.


Ügyintézés kicsit lassú, szívtam már meg olyannal hogy félreinformáltak, de segítettek is orvosolni a dolgot. Volt hogy fogadóidőn kívül is mehettem, szerencsére ha kell tudnak rugalmasak lenni.


Sok a sportolási lehetőség, viszont szerintem kevés a hallgatói szervezet. HÖK-ön kívül talán a BEST van még, de az meg talán mérnököknek van (ha még nem szűnt meg). Ezt mondjuk sajnálom, hogy nincs sok lehetőség valami pluszra vagy csak nem hirdetik eléggé. Meg esetleg még a suliújság, de nem emlékszem hogy én valaha láttam volna amint hirdetik hogy lehet jelentkezni, de lehet csak nem jutott el hozzám a hír. A szakestek viszont nagyon jók szoktak lenni, azokat ajánlom.


Ezen kívül most így nagyon nem tudok mit írni, kibírtam azt a 4,5 évet amit itt lehúztam (szakváltással, nem csúszással :D), nem volt egy rossz időszak, de nincs viszonyításai alapom.

2019. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A veszprémi nem rossz, a nagykanizsai viszont egy vicc.
2019. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már jól leírták előttem, annyival egészíteném ki nagy a szegénység az egyetemen, és ezt a diákok is nagyon megérzik. Mindenért megy a pénzbeszedés, ösztöndíjat meg alig kap valaki. (Nálunk a MIK-en az előző félévben a tanulók ~15% kapott, én a 3,92-es ösztöndíjindexre még nem kaptam, haverom 4,07-re már igen - 7 ezer valamennyit.) Laborokon ha az ember szeretne valamivel kísérletezni, építgetni valamit akkor azt saját zsebből kell megtennie, csoda hogy az órák megtartásához szükséges alkatrészek rendelkezésre állnak. Egyik-másik vizsgán is érződik, hogy arra hajtanak hogy minél többeket elkapáljanak, ezzel nyerve diákonként 2 ezret. (Első félévbe nekünk volt Fizika I., amire nem épült semmi értelmes tárgy. Az utolsó vizsgaalkalmat vettem fel, ahogy többen is az "osztályból". 2 tételt kellett húzni, az elsőt kb. 60%-osan, a másodikat kb. 95%-osan tudtam és ez kevés volt a ketteshez. Indok: "úgy érzem, hogy önnek a következő félév végére jobban is fog ennél menni. De ha nagyon motivált, megpróbálhatja a regisztrációs héten is." - Ami ugye szintén a következő félévhez tartozik. És nem csak nekem nem lett meg, hanem szinte senkinek, 21-ből 14-en buktak meg azon a vizsgán. Volt aki javítani ment - hármasa volt előtte - és egy jelentősen jobb feleletre 1-est kapott, így bukta az egész tárgyat.) Ezt leszámítva minden rendben van.
2019. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítólag GTK-s gólyatáborban a lányokat eléggé kikészítik, fogdossák
2019. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Kétszer voltam GTK-s gólyatáborban (gólyaként majd felügyelőként), de nem tapasztaltam hogy a lányokat fogdosnák, nem is jelezte senki hogy ilyen probléma lett volna. Nincsenek vetkőzős játékok vagy bármi olyan amivel a lányokat kikészítenék.
2019. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
56%
Megdöbbentem a fogdosós témán, csak arra reagálnék. Második szakomat csinálom Pannonon, sosem hallottam még ilyesmit,pedig a gólyákkal azért mindig váltottam pár szót az évek során és személyesen sem tapasztaltam hasonlót.
2019. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!