Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditátvitel hogy működik...

Kreditátvitel hogy működik pontosan?

Figyelt kérdés

Az alapkoncepciót értem, de elveszek részletekben.


Jelenleg külföldön tanulok, de szeptembertől itthon folytatnám és 2 diplomát szeretnék párhuzamosan elvégezni 1 év különbséggel. Harmadrészben megegyeznek a tárgyak csak a kreditértékek mások, illetve a már teljesített tárgyaimból is tudok elfogadtatni. Próbálom összeállítgatni a tanterveket hogy melyik egyetemekkel jönnék ki a legjobban, de nem teljesen értem a következő dolgokat:


> (egyszerűség kedvéért legyen az hogy szeptembertől kezdem az ELTE-t, 1 év csúszással a BME-t)

Mennyire számít, hogy hány kredites a tárgy? Pl, ha ELTE-n 3 kredites az első félévben, BME-n 6 kredites a negyedikben, van rá esély hogy elfogadják a BME-n a kisebb kreditű tárgyat? És ha csak 1 kredit különbség van?


> Ha elfogadtatom az összes tárgyat első félévben amit tudok, a krediteket ahhoz a félévhez számolják hozzá? Ez olyan szempontból lenne fontos, hogy a kreditátvétel végett kiesett tárgyak helyett előre hoznék másokat, hogy minél előbb tudjak végezni. Feleslegesnek látok egy 2 tárgyas szemesztert végigcsinálni.


> Van valami limit a kreditátvitelre? Néztem dokumentumokat de nem láttam még csak említést se erről (vagy csak nagyon felületes voltam:d)



2019. jan. 26. 03:00
 1/1 A kérdező kommentje:
> Szigorlatot mennyire kell figyelembe venni? Teljesen nem vagyok ezzel még tisztában mert ilyesmiről szó se volt ott ahol jelenleg tanulok. Szóval ha jól értem, egy szigorlat több tárgyból áll össze. Logikusan végiggondolva az lenne egyértelmű számomra, hogy attól még mert szigorlatos tárgy, el lehet fogadtatni ha megegyezik a tananyag, de nem biztos hogy kifizetődő(?). Kerülhetek bármiféle hátrányba avégett, hogy szigorlatos tárgyakat is elfogadtatok? már ha el tudok
2019. jan. 26. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!