Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újrafelvételi hogy működik...

Újrafelvételi hogy működik főiskolán? Mikor jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Visszajöttem Magyarországra, és úgy döntöttem, nem hagyom veszni az elvégzett 3 évet, amit hallgatóként töltöttem itt. A TO-ról elküldtek, hogy nézzem meg a weboldalukon, minden fenn van. Nem találtam semmit, ami előrébb vihetett volna, csak a kreditátvitelről volt szó, hogy el kell fogadtatni a régebben teljesített tárgyakat.


Mikor kell jelentkezni? Hogy működik? Megint az érettségi eredményeket fogják nézni?


Köszönöm előre is!



2014. júl. 29. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, mivel a hallgatói jogviszonyod megszűnt, így újra kell felvételizned, a normál eljárás - vagy akár most a pótfelvételi eljárás - szerint. Tehát az érettségi eredményeid, tanulmányi eredményeid alapján.


Az elvégzett 3 évet pedig kreditbeszámítással vagy kreditátvitellel tudod megoldani. Fontos infó, hogy 5 éven túl erre nem sok esélyed van.

A sikeres felvételt követően pedig elindítod a kreditbeszámítási eljárás, csatolod a régi indexed másolatát, esetleges tantárgytematikát.

2014. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az 5 év azt jelenti, hogy amit 2007-től végeztem 2012-ig, azt már valószínűleg nem fogják beszámítani?

Igen, most látom a pótfelvételit a felvi.hu-n. Sajnos anno csak középszinten érettségiztem, nincs emeltem. Mire megcsinálnék egy emeltet, csak telik az idő.... Így visszajutni az adott képzésre lehetetlen? Akkor ez most lehet hogy storno... :(

2014. júl. 29. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!