Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK-n mennyire kell...

BGE-PSZK-n mennyire kell sokat tanulni?

Figyelt kérdés
Ha valaki odajar, ramirhatna, mert lenne par kérdésen :) koszi!

2019. jan. 31. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyéntől és szaktól függ. Írhatsz nyugodtan, ha szeretnél privában, de ha itt kérdezel, akkor abból mások is okulhatnak.
2019. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyenek a tanárok? Van olyan szak, ahol nagyon kemény a matek? Vizsgaidőszakokon kívül is rá van kényszerülve az ember a tanulásra? Milyen a hangulat es a társaság?
2019. jan. 31. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanárok


Mint minden egyetemen, itt is nagyon változó. Nekem eddig nagyon király tanáraim voltak, még a legunalmasabb, legborzasztóbb tárgyat is tudták érdekesen tanítani. Szóval jó tanárhoz kell felvenni a tárgyakat, vagy bejárni az ő óráikra és akkor érteni, szeretni fogod a tárgyakat és jól hasznosítható tudással fog kimenni az egyetemről.


Matek


Üzleti szakokon (PSZ, gazdmen, HR) ugyanazt a matekot tanulod, speciálizációtól függően lehetnek plusz statisztikás tárgyaid. Ha nem emeltezel mindenféleképpen megéri bejárni első félévben felzárkóztató kurzusra, mert különben vért fogsz izzadni. Nyilván melós az egyetemi matek, kell vele foglalkozni, de ha teszel bele munkát, akkor sikerülhet.

Teljesen más mint a középiskolai matek, más logikára épül az egész, hogy ha megérted az alapokat és nem félsz a matektól (gondolom, hogy nem, ha pszk-ra akarsz jönni), akkor tetszeni fog.


Tanulás


Senki sem fog kényszeríteni. :D Én tanultam szorgalmi időszakban is, így jó jegyeket kaptam. Ha csak vizsgaidőszakban, zh-k előtt nézel rá az anyagra, akkor jóval izzadósabb a történet. Nem azt mondom, hogy bele kell szakadni a nolife tanulásba, de szerintem abszolút megéri otthon gyakorolni, átnézni az anyagot. De ezt majd úgy is érzed.


Hangulat, társaság


Nem akartam központi figura lenni az egyetemen, a menők közé tartozni, de simán lett több barátom, még így is. Én nem hittem el, de tényleg fogsz olyanokkal találkozni, aki hasonló hozzád és el tudtok lenni.

2019. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel. :)
2019. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetem végén hátrányból indul az aki a BGE-en végzet, ELTE vagy Corvinus helyett?
2019. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom. Releváns gyakornoki meló többer számít. Ha Corvinus/BGE/(BME)/ELTE-ről van diplomád és a kötelező szakmai gyakorlaton túl is van tapasztalatod, jól beszélsz nyelveket és el tudod adni magad, akkor jó sorsod lesz.
2019. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű, logikus, és érthető a tananyag.
2019. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell sokat tanulni.
2019. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!