Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyikre van...

Szerintetek melyikre van nagyobb esély, hogy jól megírom emelt szinten, ha csak most kezdek el rá tanulni? Emelt matek vagy töri? (Tavaly már érettségiztem, és most szeretnék szintemelőzni)

Figyelt kérdés

Igazából mindkettő tárgyat szeretem, és nem is voltam/vagyok rossz benne. Töriből a közép 92% lett tavaly. Matekom meg most is van egyetemen, és analízisből 5 lettem. (tudom, hogy az emelt töri nehezebb, és hogy az emelt mateknak csak kis része az analízis, de csak viszonyításképen :D)

Szóval, ha nagyon intenzíven elkezdenék rá tanulni, melyikre van nagyobb esélyem, hogy jobb lesz?



2019. febr. 1. 10:06
 1/1 Baluba ***** válasza:

Két dolgot említenék meg a matek mellett.


Egyrészt sokkal kevesebb lexikális tudás kell hozzá, mint a történelemhez. Mivel a kérdésedből azt veszem ki, hogy a hátralévő időt érzed a legnagyobb problémának, ezért ez fontos szempont lehet.


Másrészt ha a matekra tisztességesen felkészülsz, és mindent tudsz, akkor szinte biztosan 95% felett fogsz írni, nem sok meglepetés érhet. Ellenben történelemből nehéz 95% feletti eredményt elérni, mert képtelenség 4-600 oldalnyi anyagból minden gondolatra és évszámra emlékezni, márpedig ezek mind 1-1 pontlevonást érhetnek. Viszont megfordítva is igaz: hiába készülsz, ha nem vagy magabiztos, és nem tudod megoldani a feladatokat, nem fogsz pontot kapni. Ellenben ha készülsz, akkor a törin mindnekélppen lesz rengeteg dolog, amit tudsz, és pontot kapsz rá, még ha nem is teljes a tudásod.

2019. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!