Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik esemény bekövetkezésére...

Melyik esemény bekövetkezésére van nagyobb esély matematikailag?

Figyelt kérdés

Tehát van 3 lehetséges mód hogy nyerjünk.


A: 33% esély nyerni B 66% veszíteni egy esemény


B: 70% esély nyerni és 30% veszíteni, 3 alkalommal egymás után kell eltalálni a nyerőt.


C: 91% esély nyerni, 9% veszíteni, viszont ezt 12 alkalommal kell eltalálni.



Nem tudom eldönteni, hogy melyiknek van nagyobb esélye.

Ez sportofogadáshoz kell nekem a számítás.


Most egy kicsit hülye példa, ha átmész a zebrán kicsi az esélye hogy elütnek de van. Viszont ha sokszor átmész elméletileg növekszik az esély amúgy meg nem.


Másik példával mondva, ha két dobókockával dobsz csak akkor veszítesz ha mindkettő hatos vagy mindkettő egyes minden más esetben nyersz. ÉS ebből dobj 10-et. Vagy pedig egy dobásod van és ebből kell hogy legyen páros a két szám összege.


Talán ezekkel a példákkal sikerült érzékeltetnem a kérdésemet. Sajnos ilyen fajta számításokra nem találok semmit a neten. Csak alap valószínűségszámítási dolgokat.



2018. dec. 22. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Az A esetben (kerekítve) 33% az esély a nyerésre, ez adott.


A B esetben úgy is számolhatunk, hogy a valószínűséget hatványozzuk; tehát annak az esélye, hogy 70%-os=0,7-es valószínűség mellett zsinórban 3-szor nyerünk, 0,7^3=0,7*0,7*0,7=0,343, ez nagyobb, mint az A esélye.


A C esetben hasonlóan számolunk; 0,91^12=~0,322, az összes közül ez a legkedvezőtlenebb.


Azért lehet hihetetlen a C eredménye, mert a 91%-kal "szinte biztos", hogy mindig nyerünk. Pedig a számok nem hazudnak.

2018. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól leírta az előző válaszoló.


"Sajnos ilyen fajta számításokra nem találok semmit a neten. Csak alap valószínűségszámítási dolgokat."


Ezek eléggé alap számolások.

2018. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen megválaszolta a kérdés matematikai részét. Csak tudnám miért pontozták le.
2018. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én felpontoztam mindenkit :)
2018. dec. 22. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!