Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít bele a diplomába?

Mi számít bele a diplomába?

Figyelt kérdés

Az Eltén a GTI gazdálkodási és menedzsment szakon vagyok hallgató, és szeretném tudni, hogy melyek azok a tárgyak, amiknek az érdemjegye beleszámít a diplomába. Van esetleg valaki, aki tudja, hogy hol lehet ezt megnézni? Vizsgaszabályzatot ami a GTI-re vonatkozik azt nem találtam.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2019. febr. 5. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Szia, ezt nem tudom, de az érdekelne, hogy mi a véleményed az egyetemről /szakról?
2019. febr. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én másik karon tanulok, így nem mondom 100%-osan biztosra, hogy nálad is így lesz, de a BTK-n a diplomába a szakdolgozat és a záróvizsga végeredményének átlaga kerül.


Az én szakomon volt írásbeli és szóbeli záróvizsga is. A szóbelin először négy részjegyet kaptunk (nyelv, irodalom, történelem és filozófia/vallás; ezek persze mindig a szakiránynak megfelelően eltérnek), amit utána átlagoltak. Ez lett a szóbeli végső jegye, amihez hozzávették az írásbeli eredményét, majd pedig a szakdolgozatét is, és az egészet elosztották hárommal.

2019. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De akkor az nem is számít, hogy a félévek során milyen jeggyel teljesítem a tárgyakat? (Az elég jó lenne😅) Köszönöm a választ!:)


Az előző hozzászólónak pedig: Az egyetem tetszik. maga a szak is, a tanárok segítőkészek, korrektek, nincsenek tipikus diktátorok de ez még csak az első félévem szóval ki tudja...:P A legtöbb előadás érdekes, és nem lehetetlen a követelményeket 4-5-ösöre teljesíteni, de ahhoz tényleg tanulni kell rendesen!:)

2019. febr. 7. 00:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Senkit nem erdekel hanyasra vizsgaztal csak ha jo minositesre hajtasz de azert summa cum laudeval sem lehetetlen vegezni, foleg nem egy gtin szerintem .

Viszont nem. Tenyleg nem szamitanak a targyaid jegyei

2019. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. Sajnos így igaz, a vizsgáid lehetnek mind épphogy elégségesek, akkor is le tudnál diplomázni, sőt akár jelest is kaphatsz. Persze nyilván minek úgy egyetemet vagy bármit is elvégezni, hogy nem fektettünk bele megfelelő mennyiségű energiát? Úgyhogy ne sajnáld, hogy a tárgyaid nem fognak beleszámítani a diplomádba, hiszen egy jó szakember mögött nemcsak az ötös oklevele van, hanem a tudása és az adott dologban lévő jártassága is.
2019. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!