Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utálom a szentimentalizmust!...

Gags kérdése:

Utálom a szentimentalizmust! Fanni hagyományai a legrosszabb, hogyan tudnám megszeretni, vagy legalább lenyelni a vizsga miatt?

Figyelt kérdés

Ennél értelmetlenebb maszlagot még sohasem olvastam (igen, elolvastam az egész könyvet), és félreértés ne essék, nekem semmi bajom a nyelvezetével, nekem úgy magával az alkotással van bajom. Imádom a kalandregényeket, eposzokat, balladákat, mindent amiben van hőstett, jó példa vagy legalább cselekmény (és itt nem a szenvelgésre gondolok)! De ebben egyiket sem találtam meg. Unalmas, egyhangú, monoton, kesergés ez az egész könyv, és a vége a legnagyobb arcon köpés. Végigszenvedtem az egész istenverte könyvet, csak azért hogy a végén megölje magát! Egyszerűen elönt a harag már akkor is ha rágondolok... nem, bárhogyan is próbálom, még az esszét is fájdalmas tanulni róla.


Meglehet ez közelíteni jó oldalról is? Mondjuk... abban a korban ez volt standard (rengetegen lettek öngyilkosok beteljesületlen szerelem miatt) de attól nekem még bolondság marad. Ti is így éreztétek? Hogyan sikerült lenyelni a gyűlöletet?



2019. febr. 8. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Igazából nem ölte meg magát, betegségben halt meg, bár ez valószínűleg lelki eredetű volt. Gondolj úgy Fannira, mint egy átlagos tinire, olvasd el itt a gyakorin a családi kapcsolatok részben a szülő-gyerek kategória írásait, minden második egy rettenetesen önsajnáló tini, akit persze a csúnya családja nem ért meg. Fanni ezt írhatta volna: "Mit tegyek? A mostohaanyám kínoz, az apám egy érzéketlen szörnyeteg, a családom pletykál rólam és a barátomról. Ebbe bele fogok halni." Még lehet, hogy te is válaszolnál neki. Úgyhogy, ha belegondolsz, egy ma is valós jelenség és lelki folyamat, amin minden kamasz átmegy, sőt, vannak, akik belebetegszenek. Ez történt Fannival is.
2019. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!