Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség az érettségi...

Van lehetőség az érettségi vizsgák újbóli megírására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebben az évben fogok érettségi vizsgát tenni a "kötelező" tantárgakból, + a szakmai tárgyból amit választottam. Tisztába vagyok azzal, hogy nem érdemes ilyet kérdezni, és törekszek arra, hogy az információszerzés más módját is megtaláljam, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha minden erőfeszítésem ellenére valamelyik érettségi tárgyból nem azt a kívánt jegyet érem el amit elterveztem, akkor a későbbiekben lesz-e lehetőségem azok kijavítására? (Minden tárgyból közép szinten érettségizek a szakmait és az ideen nyelvet leszámítva). Természetesen nem erre hajtók, de érdekel a téma. Mi van azokkal a felnötekkel akik, már később idősebb korban döntenek az érettségi jegyük kijavításán (mondjuk egyetem miatt) számukra milyen lhetőségeket biztosít a magyar jogrendszer, szabályozások?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



2019. febr. 6. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyiszor lehet újraérettségizni amennyiszer akar valaki (ha már van bizonyítvàny akkor bármiből, nem kell olyannak lenni amit középiskolàban tanult az illető), de természetesen fizetni kell érte.
2019. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már lesz érettségi bizonyítványod, olyan tárgyból érttségizel, amilyenből csak akarsz (függetlenül attól, hogy tanultad-e középiskolában), annyiszor, ahányszor csak akarsz, és olyan szinten, amilyenen akarsz. Persze ha kifizeted a vizsgadíjat.
2019. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyszerű hír, remélem nem lesz rá szűkség. Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat, nagy pacsi érte! :)
2019. febr. 6. 16:41
 4/4 A kérdező kommentje:
A felvételi eljárás során miként veszik figyelembe a javító vizsga eredményét? AZ egyik kedves válaszoló az mondta, hogy csak szintemelő vizsgát vesznek figyelembe. tehát a középszinten tett javító vizsga eredményét nem. Mennyire megalapozott ez az állítás?
2019. febr. 10. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!