Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az a tanár nem egy utolsó...

Az a tanár nem egy utolsó patkány amelyik csak azoktól veszi el a puskát akikre pikkel?

Figyelt kérdés
tanár, puska

2019. febr. 11. 03:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%

"Látom egy-két egyetemen akkor diktatúra folyik."

Nem feltétlen. Ki hogy érzi. Ha te a felkészültség elvárását és a tanulási kényszert diktatúrának érzed akkor nem kötelező egyetemre menni.

Mindenhol vannak töltelék tantárgyak amik viszik az időt a "fontosabb" szakmai tárgyak elől, de az általános műveltséghez, a komplex gondolkodáshoz szükségesek. De a fő szakmai tárgyak készség szintű ismerete elengedhetetlen. Ezeknél szerintem abszolút elítélendő a puskázás. De előbb utóbb úgyis megbosszulja magát, mind a ráépülő tantárgyaknál, mind az életben.

2019. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az normális, hogy vannak követelmények egy egyetemen, de aki azt teljesíti annak engedjék is hogy befejezze. Vagyis a puskát vagy mindenkitől vegye el a tanár aki puskázik vagy senkitől se.
2019. febr. 11. 14:39
 13/28 anonim válasza:
58%

Bunkó tanárok mindig is voltak, és mindig is lesznek. Teljesen átérzem hogy puskázol! A mai magyar oktatási rendszer egy fos, ennyit senki nem bír teljesíteni. De azért látom hogy van pár értelmiségi komoly elnéző ember aki marha nagyra van vele hogy egyetemre járt. És kit érdekel?

Én se mindig puskázok, nem vagyok hülyegyerek, de ha kell akkor kell.

2019. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
37%
*lenéző
2019. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
36%
Hagyjuk már, röhejesen könnyű a középsuli.
2019. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Tizenharmadik: valóban irreálisan sok a tananyag amit az egyetemeken számon kérnek, ezért is nem értem hogy némelyek hogy jutnak el a diplomáig, valami itt nincs rendben. De hát valakiknek azért végezniük is kell. Ha végignézzük egy olyannak az indexét aki a rendszerváltás előtt járt egyetemre látjuk hogy jóval kevesebb tárgya volt egy félévben, meg gondolom a tananyag sem volt agyonbonyolítva, akkor még az volt a cél hogy valami színvonala is legyen az oktatásnak.
2019. febr. 11. 22:46
 17/28 anonim ***** válasza:

"ezért is nem értem hogy némelyek hogy jutnak el a diplomáig,"

Tanul, sokat. Persze vannak könnyebben elvégezhető szakok, meg nehezebb szakok.

2019. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Meg lehet azért mert rájuk nem pikkel a tanár. Elég egy tanár is ahhoz hogy valaki nem tudjon végezni. De persze erre azt szokták mondani hogy a személyre szabott osztályozás nem bizonyítható. Ha az lenne akkor egyből nem lennének visszaélések, és a papír sem egy papír lenne hanem mindenkinek tudása is lenne mögötte. Régen még ez volt a cél, most én nem tudom mi a cél, de úgy tűnik hogy nem ez.
2019. febr. 11. 23:13
 19/28 A kérdező kommentje:
Én amúgy még ez mellett azt gondolom, hogy az embernek ahhoz kellene értenie amivel foglalkozik, máshoz felesleges.
2019. febr. 11. 23:27
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy "irreálisan sokat követelnek" egy egyetemen. Ha senki nem puskázna, és – tegyük fel – az anyag puska nélkül megtanulhatatlan lenne, akkor mondjuk az évfolyam jegyei olyan mélységekbe zuhannának, hogy a tanárok kénytelenek lennének átgondolni a tananyagot vagy az osztályzást. Én pont ebben a vizsgaidőszakban gyakoroltam önkritikát, mert egy a dolgozatokon érezhető volt, hogy a módszertan és a tananyag annyira újszerű volt, hogy a hallgatók nem tudták követni a tempót, és a 40 pontos dolgozatból 27 pont már jónak számított... nem érdekes, lejjebb vittem a ponthatárokat.


De ha valakik puskáznak, ezzel torzítják a versenyt, és hamis képet nyújtanak nemcsak a tudásukról, de a dolgozatról is. Szóval ha azt kérdezed, ki az "utolsó patkány", akkor nyilván nem a tanár ebben a játékban.

2019. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!