Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam egy tárgyból,...

Megbuktam egy tárgyból, hogyan folytassam?

Figyelt kérdés

Egy nagyon rossz időszakon vagyok túl, és emiatt elbuktam egy nagyon fontos vizsgát (ha nem a legfontosabbat). Az első félévben szinte csak vegetáltam, és alig tanultam valamit, ami nyilván az én hibám, de egyszerűen nem tudtam magam rávenni a tanulásra.

Már a gimi elején megfogalmazódott bennem, hogy jogra szeretnék járni, de különböző okok miatt, nem a kívánt egyetemen tudtam elkezdeni a tanulmányaimat. Emiatt teljesen összetörtem, nem akartam egyetemre járni, bezárkóztam, nem beszéltem a barátaimmal, vesztesnek éreztem magam, és gyűlöltem önmagam. Hagytam hogy az önsajnálat maga alá gyűrjön, és csak szenvedtem. (Még arra is gondoltam hogy átjelentkezhetnék, oda ahova eredetileg menni akartam-de már esélytelen.):(

A róma kivételével az összes tárgyam sikerült. Sikerült jobban lennem, de teljesen kétségbeestem most, hogy tudatosult bennem tényleg megbuktam Rómából. Nem tudom mit tegyek hogy helyrehozzam. (Nem akarom otthagyni az egyetemet, megoldást szeretnék találni.) Nyilván emiatt csúszom egy évet.. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, hogy tudtátok túltenni magatokat ezen?

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, úgy érzem tönkretettem az életem, és hogy nincs értelme folytatnom.


Köszönöm előre is a válaszokat!

A gúnyolódó válaszoktól kíméljetek!



2019. febr. 12. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást! :)
2019. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 évet csúsztam az egyetemen 1-1 fontos tárgy elbukása miatt, de csak azért is elvégeztem. Most vezető beosztásban dolgozom. Ne add fel, majd sikerül legközelebb
2019. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az egyetlen, aki csúszik 1 tárgy miatt. Ilyen előfordul az egyetemen. Emiatt nem kell magad utálnod, vagy úgy érezned hogy végez az életednek. A következő félévekben tanulj többet és figyelj jobban oda magadra.
2019. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!