Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általános iskolás gyereknél...

Általános iskolás gyereknél (9-12 évesek) oda kell-e figyelni hogy tanulnak-e vagy hagyni kell hogy maguktól tanuljanak annyit amennyit gondolnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy figyelni kell, ha rájuk hagynánk, akkor semmit nem tanulnának. Középiskolás gyerekeknél is kell figyelni.

Persze elvétve akad 1-2 aki megérti hogy mennyire fontos, és maga miatt csinálja nem azért mert mások ezt várják tőle. De ez nem a többség.

2011. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Náluk kell csak igazán! Ha ráhagyod, egyértelmű, hogy nem fog tanulni (tisztelet a kivételnek). Ráadásul egy ennyi idős gyerekre még lehet hatni, nem úgy, mint egy majdnem felnőtt középiskolásra.
2011. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1. osztálytól rászoktattad az önálló munkára, akkor 9-12 éves korában már nem kell minden egyes feladatot ellenőrizni. De azért légy résen!
2011. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is oda kell figyelni, még később is. Egy picit mindig rágni kell a fülüket, hogy tanuljanak, mert maguktól a legtöbb nem vinné túlzásba:) Sőt szerintem a legjobb, ha a szülő átnézi vele az anyagot, kicsit átbeszélik, megkérdi, hogy mit nem ért a gyerek, próbálják kicsit játékosan megtanulni és a szülő utána kikérdezi.
2011. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már nemis tudom miota, de egyedül tanulok. Elsőben persze anyukám segített, kellett is. Hétköznapokon is magamtól nekiállok. Néha anyukám rágja a fülem hogy kezdjek el tanulni ... viszont akkor is elkezdem. Osztálytársamat az anyja folyton kikérdezi a tanulni valóból, ami 12-13 éves korban már elhagyható jobb esetben. Én is elszoktam mondani anyámnak a törit, de nemkell együtt tanulnunk szórol szóra -.-" Megbízik bennem ilyen téren és ezért jó jegyeim szoktam lenni. Ja és információ képpen, nem vagyok stréber, nem ülük egész délután a könyvek felett, gépezek, tv-zek, mégsem vagyok 3-as tanuló HŰHA ! -.-"


12/L

2011. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy a kezdetektől hogyan van szoktatva a gyerek. Nekem két hetedikesem van. Elsős korukban kb 2 hétig megnéztem, hogy mit csináltak aznap, onnantól csak a hangos olvasás volt közös. Verset harmadikig tanultunk együtt, de azt is csak azért, mert jó móka volt számukra, hogy én is darálom a sorokat. Azóta teljesen önállóak. Természetesen ha nem értenek valamit, elmagyarázzuk, segítünk nekik. De fontosabb volt, hogy megtanítsuk Őket önállóan tanulni.

Eredményesnek bizonyult a módszer, néhány négyesük van csak az ötösök mellett. És még valami: nem arról van szó, hogy azért megy nekik önállóan, mert ketten vannak, hiszen teljesen külön dolgoznak, ritkán dugják össze a fejüket.

2011. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

velem elsőben nem tanult már anya, igazából sosem foglalkoztak azzal, hogy most kész-e a házim vagy nicns kész. Mindig magamtól tanultam, ha akartam... ha nem, akkor megtanultam másnap reggel vagy a suliban szünetbe. Mindig 4,6 felett volt az átlagom. Ha anya nyaggatott volna a tanulással, akkor biztosan csakazért is lázadtam volna... így a legjobb...

15L

2011. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!