Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem jobb lenne,...

Szerintetek nem jobb lenne, ha a ponthatárok megítélése máshogy történne?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy ne a jelentkező diákok teljesítményétől és mennyiségétül függne a bekerülés, hanem előre meghúznának egy ponthatárt (úgy, mint a minimumponthatár esetében, csak minden szakhoz specifikusan) és aki azt eléri, az garantáltan bekerülne.


Én úgy találom, hogy ami most van, az azért nem fair, mert egy adott szakra jelentkező diákok háttere nagyon különböző lehet. Más felkészítést kapnak a különböző színvonalú középiskolákban, így eltérő esélyekkel indulnak az érettségin, ami hiába egységes, ha az odáig vezető úton nem mindenkinek egyformák a lehetőségei.


2019. febr. 22. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És egy előre meghatározott ponthatár esetén mennyivel lesz kiegyenlítettebb az érettségi?
2019. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Tegyük fel, hogy úgy tényleg jobb lenne. De tegyük fel azt is, hogy az adott szakra így bejut 600 ember. Őket mégis hova tegye az egyetem?

Ezért találták így ki a ponthatár meghúzását.

2019. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Az általad vízionált módszerrel nem értek egyet. Ha nem a teljesítménytől függne a bekerülés akkor hogyan döntenéd el, hogy ki kerül be és ki nem? Ha minimum ponthatárt (nem teljesen világos, hogy specifikusan hogyan rangsorolnád) elérőket mind fel kéne venni akkor előfordulhatna az is, hogy több ezer embert kéne felvenni pedig a munkaerőpiacnak csak 100 új emberre van szüksége. A véleményem az, hogy a fentartónak kel eldönteni, hogy milyen képzést finanszíroz.

A gyengébb középiskolákból is lehet egyetemre menni (igaz ide is teljesítményalapú felvételi kell), persze kisebb eséllyel mint egy elit gimiből. Ehhez pedig tudatosan kell tanulni már általánosban is.

2019. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Butaság lenne, előttem már leírták, hogy miért.
2019. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És ez mégis mitől lenne igazságosabb? :D ugyanúgy múlna olyan dolgokon, hogy valaki eléri-e a ponthatárt, hogy mi milyen suliban tanult, volt-e pénze magántanárra stb.
2019. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nem úgy lenne az egész, hogy július végéig rágja a körmét az ember, hogy mi lesz, hanem előre meghatározzák és az ember tudatosan tud készülni, ha nem is kilencedik osztálytól, de 11.-től. Ezeket at új "minimum"ponthatárokat meg meglehetne állapítani az elmúlt évek statisztikái alapján. Szerintem azért lenne igazságosabb, mert akkor csak az adott, előre kihírdetett ponthatárt kellene megugrani és onnantól, ha az megvan, tökmindegy lenne hogy Jóskának 20 ponttal több van Pistának. Mindenki bekerülne, tegyük fel, 400 ponttal. Jó, a létszám gondot okozhat, de más országok mégis megoldják az ilyen jellegű gondot, ahol egyszerű bekerülni egyetemre.
2019. febr. 23. 00:18
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Ez egyszerűen nem lenne működőképes.

Két év múlva jelentketek egyetemre, és baromira nem örülnék, ha ilyen rendszer lenne.

A legjobbak kerülnek be az adott egyetemre, ez pedig természetes, hogy egy limitált szám.

2019. febr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Tipikusan az a történés amikor a fiatal megmondja az idősebbnek hogy de mennyivel többet is tanulnak a telefonnal, mint nélküle.


Akkor legyen igazad na, előre meghúzott ponthatár.

Tegyük fel BME gépész 430 ponttal lehetne bekerülni a 380 helyett (kb 380) annak érdekében hogy ne legyen tömegnyomor. Ergó annak érdekében hogy a felvett diákok ne nyomorogjanak a felvett diákok számát alapból lenyomnák kb a felére.

De mondhatnám akár a Győri mérnökinfós 280 as ponthatárát is ha megdobnák 350 re lenne siránkozás.


Majd pár év múlva amikor nem csak az ötleteket látod, hanem a problémát is amit felvet nem kérdezel ilyet, hiszen egy rendszer nem akkor működik jól ha úgy megy ahogy kitaláljuk (felületesen), hanem ha ismerjük a vele járó problémát/kockázatot és ennek függvényében képesek vagyunk korrigálni a rendszert egy számunkra kedvező vagy legalább elfogadható szintre.

2019. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a mostani sem hibátlan. Máshogy kéne megítélni egy fiatal alkalmasságát egy bizonyos szakra, nem csak számok alapján. Eleve az hülyeség, hogy egy mérnöki szakra úgy is be lehet kerülni, hogy valaki elcseszi a fizikáját vagy matekját pl. és a magyar meg töri meg ezek juttatják be. Közben meg lehet, hogy egy másik, aki nem kapott helyet, jobbra írta (fenti példám alapján) a fizikáját vagy matekját.
2019. febr. 23. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!