Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme a legtöbb bölcsész-...

Mi értelme a legtöbb bölcsész-szaknak?

Figyelt kérdés
Oké, már előre érzem, hogy a legtöbb ember felfog háborodni, de ez van. Másodéves mérnökhallgató vagyok, és ebben az évben kaptam magam mellé egy tanáris jómadarat szobatársnak. Na de amit ez csinál... Konkrétan unatkozik egész nap, semmit nem kell tanulnia, elvan mint a befőtt egész szorgalmi- és vizsgaidőszakban... De nem is foglalkoznék vele, ha nem mondaná minden nap, hogy neki mennyit kell tanulnia, és nem zavarna állandóan minden hülyeséggel... Egyszer szóltam neki, hogy ne hallgasson hangosan zenét, mert sokat kell tanulnom a fizika zhmra, és elkezdi, hogy megtudnám mi az a tanulás ha tanárin lennék... majd folytatta a zenélést/netezést... Na de ennyit a hisztimből, a lénye a lényeg, hogy ennek mi értelme? Néhány szak konkrétan vicc, főleg a legtöbb bölcsész, és nemérdekel, hogy most verni foglya itt a nyálát a legtöbb ember, ez az igazság, ők is tudják belülről.. Az ilyen ember konkrétan nulla tanulással vizsgázik 4es 5-ösre, úgy hogy szét unja magát egész évben. De nem is csodálom, full rizsázás az egész szak, semmi konkrétum. És ezekből lesznek a tanárok... Ráadásul olyan személyisége van csórónak, hogy előre sajnálom azokat akiket ez tanítani fog. (megjegyezném, hogy ez nem szól azoknak, akik keményen tanulnak a btk-n, és ki akarják hozni a maximumot abból, amit szeretnek tanulni/csinálni)

2019. márc. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Néhánynak van értelme, néhánynak nincs. Nincs értelme általánosítani.
2019. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Mint ahogy az első is írja, ennek az általánosításnak semmi értelme. Igen, vannak olyan szakok, amik semmire se jók, de például egy pszichológust ugyanúgy bölcsész karon tanítanak és mérföldekkel többet tanul, mint te a mérnökin.
2019. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Khmm... egészen addig megértettem a kiborulásod, amíg nem fogalmaztál úgy, hogy idézem: ,,nemérdekel, hogy most verni foglya (helyesírás, ember) itt a nyálát a legtöbb ember..."

Kezdjük, hogy unblock az egész felvételi rendszer rossz, kvóta orientált a tehetség orientáltság helyett, részben ez az oka annak, hogy boldog-boldogtalan bejut. No már most zömével kibuknak ezek az emberek, aki bárhol is eljut a diplomáig azért nem lógatja a lábát X éven keresztül... link alakok pedig mindenhol vannak, képzeld még a munka világában is, sajnos ez van. Nem azt mondom, hogy el kell fogadni, hanem nem rajtuk kell rugózni, hanem addig is neked többet tanulni.

Pontosan milyen szakról van szó? Mert oké, hogy te mérnök vagy, de nem hinném, hogy olyan nagy belátásod lenne az adott szakra. Ne aggódj, nem fogok elkezdeni arról prédikálni, hogy mégis miért hasznos a btk, de egy valamit azért szeretnék megvilágítani: a bölcsészek és a társadalomtudósok nem pöffeszkednek és nem nézik le a természettudományt, fordítva viszont igen, ami épp azért is ironikus, mert a filozófiából fakadt az összes tudomány, még a matek és a fizika is. Nem kéne lenézni a humántudományokat, ugyanúgy kellenek azok a mai világba, mint a proginfo vagy a mechatronika, igaz más aspektusból.

Beszélhetnék ezenkívül olyasmiről, mint pl. tartás, tisztesség magunk felé, hogy ez igen is emberfüggő ki mennyit és hogyan tanul (ha egyáltalán tanul), és nem az oktatási intézményé, de majd idővel te is be fogod ezt látni, legalábbis remélem.

Mindenféle belemagyarázás nélkül kicsit úgy tűnik, hogy inkább provokálni jöttél ide és nem kiadni a dühödet, már az első mondatod is ezt implikálja, de te tudod.

Sidenote: a volt btk-s szakomon akik nem tanultak és tohonyák voltak amúgy mind megbuktak vagy kettest kaptak. Nem mentek át nulla tanulással négyessel meg ötössel :)

2019. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanáris vagyok, dupla nyelvszak (német-orosz) és rengeteget tanulok. Tegnap is fél 12-kor fejeztem be a jegyzetelést...Szóval azért nem kéne általánosítani. Meg egy magyar-etika tanár nem ugyanaz, mint mondjuk egy fizika-kémia.
2019. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy szak értelmét az adja, hogy mennyit kell tanulni?
2019. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!