Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme olyan...

Szerintetek van értelme olyan OKJ-s végzettséget szerezni, amelynek nincs köze a diplománkhoz? Több lábon állás vagy specializáció?

Figyelt kérdés

Nyelvszakos bölcsészdiplomám lesz, és már hallgatóként olyan munkákból (+ösztöndíjból) élek, amelyekhez magas szintű nyelvtudás kell. A diploma utáni kilátásaim azonban nem túl fényesek, főleg, ha majd a családomat is el akarom tartani. Arra gondoltam, elvégeznék egy esti mentőápoló OKJ-t. Mindig is nagyon érdekelt ez a hivatás, érdekel az egészségügy, a biológia, és tudom, hogy nekem való munka ez. Az összes szakma közül mindig is ez vonzott. Tudom, hogy ebből nem jön be sok pénz, de ha akár részmunkaidőben végezném a tanítás vagy fordítás mellett, meg tudnánk élni. Illetve ha a diplomámmal egy ideig nem jutok álláshoz, akár teljes állásban is csinálhatnám.


Az ismerőseim le akarnak erről beszélni, és részben igazuk van, hiszen úgy érdemes több lábon állni, ha azoknak a lábaknak "van közük egymáshoz". Tehát pl. egy orvos esetében ez nem lenne gond.

A másik dolog, hogy hogyan veszi ez ki magát egy állásinterjún? Céltudatosnak tartom magamat, de ez alapján nem tűnnék annak?

Megérné egy ilyen OKJ-ra rászánni az időt, vagy inkább álljak rá jobban a nyelvekre? Nagyon szívesen csinálnám a mentőzést, de nem szakadhatok ketté, és racionális döntést akarok hozni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 13. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább állj rá a nyelvekre, ha ahhoz van tehetséged. Lehetsz tolmács, fordító, bő lehetőség kínálkozik.


A mentőzés számodra ismeretlen. Ahhoz tapasztalat és sok gyakorlat kell, nem "közönséges" munka.


Nekem volt mentős ismerősöm, brutális. Vér látvány, előtted súlyos sebesültek, halottak, akár cafatokban, pl. egy súlyos autóbalesetnél.

Ha éjjeles vagy, akkor is bármikor riaszthatnak, nincs egy nyugodt perced.


A történteket és a látványt fel kell tudni dolgozni, ami nehéz, gyakran csak pszichiáterrel lehetséges.

Nem is mindenki tudja ezt tartósan csinálni, tönkremegy az ember lelkileg is!

2014. júl. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alapkiindulás, hogy úgy érdemes több lábon állni, hogy azoknak közük legyen egymáshoz, nem áll meg. Mért kéne? Számos tehetséges ember van, aki két teljesen különböző dologgal foglalkozik. Ha ez vonz, ez érdekel, végezd el, örökké beteljesítetlen vágy kínozna, ha nem tennéd. Ráérsz utána eldönteni, mit akarsz, idomulni tudsz ahhoz, hogy mit hoz a jövő, de mentőápolókra mindig szükség van. Azok az ismeretek, amiket ott tanulsz, a mindennapi életben is hasznosak. És sokkal érdekesebb, változatosabb munka, mint órákon át egy gép előtt ülni, és billentyűzetet verni. Az állásinterjún nem kell elmondani, ha nem releváns, de nekem kifejezetten szimpatikusabb lenne az a jelölt, aki sokoldalú, nyitott.
2014. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is végezd el, ha ez vonz és nem riaszt vissza az, amit az első válaszoló írt.


"Céltudatosnak tartom magamat, de ez alapján nem tűnnék annak?"


Na már most, szerintem a munkahelyen örülnek ennek is, annak is: ha céltudatos vagy, akkor annak örülnek, hogy elhivatott vagy a munkádban, nem csapongsz, ha több minden érdekel, akkor meg azt jelenti számukra, hogy rugalmas vagy, bármerre képezhető. Nekem pl. ez talán még szimpatikusabb is, hogy nyitott vagy ennyi mindenre.

2014. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!