Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az Érdi...

Sweetilla kérdése:

Mi a véleményetek az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok? Milyen a közösség? Aki oda jár, mennyire gondolja jó iskolának?

2019. márc. 3. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Van egy-két nagyon jó tanár akik tényleg ott vannak szakmailag és emberileg, de vannak olyanok is akik szerintem- és sokak szerint- szimplán alkalmatlanok tanárnak.

Ami a közösséget illeti: Vannak mindenféle szakkörök, DÖK, állatház, sportolási lehetőségek, szóval tényleg csak rajtad- na meg az órarendeden - múlik, mit és mennyit vállalsz be. 1-2 havonta vannak iskolai bulik is.

Az, hogy mennyire jó iskola, eléggé szubjektív. Én 8 éve járok oda, alig emlékszem az előzőre és nem nagyon tusom milyen máshol. Mindenesetre amiket hallok, azok alapján egész jónak számít. Emberséges az igazgató hozzáállása, sokféle lehetőség van és általában a diákok érdekeit tartják szem előtt.

2019. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ayano Fuyugaita válasza:
76%
Jelentkezem vígan, mint végzős VMG-s. Hááát... Az oktatás színvonalas már akivel mert itt is van 1-2 tanár aki nem tud tanítani. A közösség viszont szerintem katasztrófális. Az én osztályom legalábbis tuti az. Kapásból kiközösítettek gyakorlatilag a semmiért. 👏🏻 Illetve szerintem nagyon fontos a tény, hogy bár az átlagunk jó, de a mentális állapotunk nem. Sokan kerülnek innen pszichológushoz, és velem együtt legalább 5 embert tudok, aki járt pszichiátrián is. Összegezve: színvonalas oktatás, de az idegösszeroppanás minden momentumban fenyeget. 😂 Ha szereted a kihívásokat, mindenképp gyere ide xD
2019. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Összességében jó sulinak gondolom, ahhoz képest amiket más iskolákról hallok pedig pláne. Nyilván van egy-két tanár akik nem annyira értik a dolgukat (sajnos egyre több, ahogy a friss diplomás kezdő tanárok jönnek) de mar nincs olyan suli ahol minden tanár tökéletes lenne. Viszont minden tantárgyból vannak szakmailag kiemelkedő pedagógusok, ha szerencsés vagy és őket kapod. Ami felhúzza a színvonalat, hogy többségében olyan diákok járnak ide akik tanulni jöttek és szorgalmasak. Azzal egyetértek, hogy versenyistálló, de senki nem árul zsákbamacskát ezt nyílt napokon el is mondják, hogy itt bizony tanulni kell.

A közösség lehetne jobb. A covid óta sajnos eléggé megállt a DÖK és annyira nem is befogadó a csapat ha nem vagy benne “a körben”. Viszont gyakran változik a vezetőség lehetséges, hogy lesz ez még jobb is.

Tanácsként azt tudom mondani, hogy aki ambiciózus és lát magában potenciált arra, hogy négy évet végig tanuljon és versenyképes érettségit csináljon az jojjon ide. Plusz pont h nem kell Budapestig elmenni egy jó gimiért.

Viszont, aki úgy gondolja, hogy nem szeretne ennyit belefektetni es nem olyan fontos neki a tovább tanulás egy “elit” egyetemen annak nem javaslom, mert csak szenvedni fog.

2023. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!