Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3-ad éves mrénökhallgatóként...

3-ad éves mrénökhallgatóként megbukni mennyire gáz?

Figyelt kérdés
Az alaptantárgyak, matek fizika informatika nem mennek, nem tudok megtanulni se programozni, se matekozni, otthon nem tudom ,hogy mondjam el, hiába tanulok, nem egyszer előfordult teljesen más a ZH mint az órai anyag, meg mást is kérdeznek.
2019. márc. 7. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a tárcád és járj el magán zh illetve vizsgafelkészîtő órákra. Ha jó helyre mész akkor elég jól leadják a típusfeladatokat. Elég sok gyengèbb kèpességű ember is megcsinálhatja a matekos meg hasonló tárgyakat is
2019. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem gáz, ha valakinek egy bizonyos szak nem megy. Az viszont nem túl szerencsés, ha erre csak több év után derül fény.


Gondolom, nem globálisan lehetetlen elvégezni azt a szakot, hiszen van, akinek sikerül. De nem ez a kérdés, hanem az, hogy neked sikerülni fog-e. Ezt gondold meg. Ha a válasz igen, akkor meg kell beszélned a szüleiddel, hogy milyen segítségre van szükséged (pl. korrepetitor). Ha a válasz az, hogy semmiképp nem, vagy csak olyan segítséggel, amire nincs keret, akkor is meg kell beszélned a szüleiddel, hogy hogyan tovább, pl. hajlandóak-e ezután biztosítani a lakhatásodat legalább amíg munkát keresel stb.

2019. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen van ahol teljesen mást kérdeznem, tanulok, mondta a tanár csak az órai jegyzet , mondom hú de jó erre pont mást kérdez, csak pislogok többieket is kérdezem erre ha ha jól megszívatott minket mondták.
2019. márc. 7. 17:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Tavalyi félévben 0 kreditet szereztem.
2019. márc. 7. 18:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egyértelműen nem való neked ez a szak, nincsennek meg hozzá a képességeid. Keress valamit ami menne és érdekel is, ne pazarold tovább a pénzt a kreditbüntire.
2019. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a problémád, hogy téged nem is érdekel az a szak amin vagy. Másnak akarsz megfelelni pl.: a szüleidnek. A helyedben én jelentkeznék egy olyan szakra ami érdekel is téged. Ami érdekel az menni fog. Attól függetlenül kerdezhet olyat a tanár amit nem adott le. Egyetemről beszélünk és nem középiskoláról. Itt neked is kell magadtól tanulnod. Könyveket es anyagokat beszerezni a tárgyakhoz. Amit órán ad le az csak egy alap. Ha csak annyit tudsz amit az órán mondanak el akkor később a munkába se fogsz tudni teljesíteni.


Anatómiából orvosin nem csak azt kérdezik amit leadtak. Hanem folyamatosan kérdeznek a szóbelin mindenről. És ha nem tudod buksz. Volt már olyan, hogy arra mentek, hogy buktassanak. És addig próbáltak kerdezni egy hallgatót. Aztán rájöttek, hogy a hallgató mindent tud és nem tudják megbuktatni. Nem tudtak olyat kérdezni amit nem tudott. És miért volt ez? Mert elkötelezett és érdekli amit tanul. Ezért nem csak azt tanulja amit leadtak.

2019. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem gáz, a mérnöki alapozótárgyak ennek alapján nem mennek, pedig azok az első néhány félévben van, nem az 5-6-ban, harmadévben, tehát gondolom már csúszásban vagy. Gondolom a 5-6. félévben már szakos tárgyakat kellene csinálnod. Sajnos ezen mérnöki tárgyakon lehet a legjobban elcsúszni, klasszikus "minekeznekem" "sosehasználommajd".


Szó se essen, matekból tök ostoba vagyok, harmadjára tettem le harmadévesen az elsőéves matekot, a matek 2-t most is a gólyákkal csinálom ugye, a mechanika se ment elsőre, kémia se (anyagszerkezettan inkább), de ahol lehetett tanárhoz mentem akkor is ha rohadt drága, tanultam mint állat, konzultációt kértem, és végső esetben a csalásnak is van ezer módja, de azt már a te lelkedre bíznám.


Ha ennyire nem megy, iratkozz ki, és jelentkezz újra 1 éven belül egy másik szakra.

2019. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodok ,hogy kimegyek Ausztriába dolgozni, megtanulok egyrészt németül másik ,hogy kilóra veszem a tanáraimat meg.
2019. márc. 14. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:
0 szerzett kredittel semmi keresnivalód a felsőoktatásban, pláne a mérnökin. A legjobb lenne szakmád tanulnod, ill. elmenni dolgozni. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni...
2019. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak aki nem mérnök, elmegy szakmunkásba akkor keresi a létminimumot, örül nem döglik éhen, ezért próbálkozok még.
2019. okt. 3. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!