Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Károlyi Mihály...

Kispesti Károlyi Mihály gimiben milyen a közösség?

Figyelt kérdés
Van egy-két ismerősöm, akik oda járnak, hallok róla jót is és rosszat is. Tényleg annyira kirajzolódik ott a hierarchia alsóbb és felsőbb évesek közt? Nehéz beilleszkedni? Tanárok? Köszi a válaszokat előre is.:)

2019. márc. 9. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

De jó lenne, ha válaszolna valaki! Én is felvetelizek oda, bár jelenleg a 3. a sorban nekem, de nagyon jól ment a felvételi, lehet h előbbre sorolom.

Mondjuk az épület elég lepukkant, de ha jó a közösség, lehet megbarátkoznék vele.

2019. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Bárhova csak ide ne!!!!

Végzős károlyis lány

2019. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
44%

Ez a negyedik évem a Károlyiban, és szerintem nem nagyon vészes. Elég sok múlik azon, hogy milyenek az osztálytársaid, de hát ez hol nincs így. :D A "hierarchia" jó kérdés, sokan lenézik a mostani nulladikosokat, de ennek azért vannak okai. A tanárok nyilván nem egyformák, vannak jók és rosszak, de ez is eléggé relatív. Teljes szívemből nem tudom ajánlani ezt az iskolát, már csak azért sem, mert az első években nagyon sokan elmennek, ami azért jelent valamit.

Egyébként konkrétan minden rajtad múlik, de ilyen az élet. :)

2019. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

A Végzős lány vagyok

Vannak akik szeretnek a Karolyiba járni, ez nem vitás, de szerintem nonszensz, hogy egy top50es gimiben nekem kell megtanítani magamnak az anyagokat, mert a tanárok csak a doga időpontját jelentik be, legtöbbször ezt is Fb-n, este 10-11h fele. A kedvenceim meg az egész órás előadások, ugyanis ha a tanárnak nincs kedve tanítani, akkor azt átestálja a diákra. Az, hogy végzősök jegyét próbálják lerontani, es Civilizációból a fél évfolyamot meg akarja vágni a cuki spanyol házaspár hím tagja...szerintem elgondolkodtató.

Illetve meg azt hozzátenném, hogy egy átlagos károlyis végzős 1-2targyból magántanárhoz jár, de van aki 4-ből, és nem hülye!

Az, hogy csak a vizsgák vannak megszervezve, de az arra felkészítés nem, szintén károlyis extra. (Van 1-2 kivétel, de a tanárok 95-98%a ilyen.)

Tanárnak azért kell elmennie egy suliból mert depressziós lesz tőle? A másik meg alkoholista lesz, mert csak így bírja. Valóban egy kiváló oktatási intézményről beszélünk.

A lelki terror, folyamatos önbizalomtépázás ami itt tanítási módszernek minősül. Matek, fizika, info oktatás egy nagy 0. Kémia jó de ha érettségizni akarsz belőle, kb belehalsz, hogy megtanuld. A biosz a meseóra, senkit nem érdekel és senki nem figyel. 0 az egész. Magyar jó lenne, de a diákok 95%a leszarja, tehát elég uncsi. Spanyol a tanártól függ, de nagyon. Töri katasztrófa, kivéve ha megkapod a vas-szigor ladyt. 💰Az angol általában laza és mindenki csak felejt. (Ja és nagyon uncsiiii.) Németül és oroszul pedig 5 év után nem tudnak beszélni a diákok. A nyelvi szakkörök nem rosszak, de abból sem lesz jó nyelvtudásod. A Portugálosok pedig kb remegnek az érettségi gondolatától is, mert 2 év alatt nem lehet megtanulni egy nyelvet. Tesi a férfi tanárnál laza, a nő meghajt. Föci is kegyetlen volt, a spanyol tanárok nem ismerik a magyar követelményeket...

Aki meg azt mondja, hogy a Károlyisok szünetben is spanyolul beszélgetnek: igen magukban ha épp 15p alatt akarnak bemagolni egy fél éves anyagot. A spanyol felsőfokú meg csak papír, jo ha B2-ön van az osztály.

Ha érdekel még vmi, írj.

Aki szeret idejárni attól bocsi, de én ezt látom 4,5 éve és örülök, hogy 55 napon belül végzek és soha többet az iskola közelébe nem kell mennem.

Köszönöm Károlyi, igazán emlékezetes 5 év volt, de még a legrosszabb ellenségeimnek sem kívánom, mert életem az roh*dtul nem volt.

+érdemes ránézni a Károlyi insta memes oldalára, tanulságos (most komolyan, hány középsulinak van meme oldala? És sajat #-e? #cryori

2019. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Knys vagyok

En szerintem menekulok az elso adando alkalommal:)

Egyebkent a kozosseget csipem

Bar nincs tul sok eletkedve senkinek🤷🏽‍♀️

2019. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
34%
Szerintem felkéne menni youtube ra és feliratkozni Pewdiepie-ra
2019. márc. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
75%
Ha meg akarsz rohadni gyere ide😊
2019. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
32%
9KNY-es:) Ez a hierarchia szó érdekes, én nem tapasztaltam, bár hallottam,hogy ebből volt probléma. A felsőbb évesek lenézik a Kny-eseket. De nem szabad velük foglalkozni! Én a közösséget nagyon szeretem, nagyon jó osztályom van, de tényleg ralatív, a szerencsén is múlik, de szerintem általába véve jó a hangulat az egész sulin belül. A magyar tanáromat imádom, eszméletlen milyen órákat tart:) A matek gyengébb, de ebben az évben szerintem ez elfogadható, hiszen nem ezen van a hangsúly. Az angolról tudok nyilatkozni, én abszolút meg vagyok vele elégedve. A spanyol tanárokkal is csak jó tapasztalataim vannak, legalábbis a mi osztályunk nagyon jó tanárokat kapott. Kedvesek, odafigyelőek. Sokat kell tanulni, és lesz olyan amit nem fogsz kedvelni, de szerintem hosszútávon megéri.
2019. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
55%

A tavalyi valaszra reagalva szeretnek most egy updatet adni a Karolyirol. Oszinten megvallva szerintem kivetel nelkul minden osztalynak mas a meglatasa az egesz iskolarol, mert ahany osztaly, annyi tanar, es akar egy darab tanar is at tudja irni az egesz karolyis elmenyedet. Viszont. Fuggetlenul az osztalyodtol es evfolyamodtol, egy valamit nagyon gyorsan megtanul mindenki itt: a Karolyi nem humanus. Egyebkent errol valamilyen szinten hires is az iskola, elore elmondjak hogy nem erdekli oket ha sportolsz, vagy van magan eleted, csak hozd az elvart szintet. Ha pedig nem hozod ezt a bizonyos szintet, hat, szamukra nem az az erdekes hogy felzarkozz, hanem hogy ne rontsd az iskola atlagat. Erre kituno pelda a becsapos buszkesege a Karolyinak, ami az a bizonyos “100%” amit a nyilt napokon is mutogatnak, miszerint kivetel nelkul mindenki spanyol felsofokut szerez mikor elmegy. Hat, valoban, mert nincs mas opciod. Ha nem akarod teljesiteni a spanyol emeltet, mert nem hiszed hogy sikerulni fog, senkit nem erdekel. Azt mondjak hogy akkor menj el masik suliba, es erettsegizz ott. Hiszen akkor mar hogy mutogathatnak a 100%ot mindenhol? Persze hozza kell tenni hogy van tanar aki tart korrepetalast, de ha belegondolunk ha ugyanaz a tanar akit oran nem ertesz meg, magyaraz ugyanugy oran kivul, nem sokat segit sajnos, de ez nem feltetlen az o hibaja, csak bizonyos esetekben.

A tanarok szempontjabol egyebkent egyszeru a helyzet: van az elso csoport, az “iden jottem es meg fogalmam sincs mit kene csinalnom”, a masodik a “mar itt vagyok ezer eve es teljesen befasultam”, illetve a harmadik, a “mar csinalom egy ideje, de meg birom”. Lehet ez mindenhol igy van, de nalunk az elso es masodik csoport eleg tulnyomo. A diakokat pedig ranezesre be tudod sorolni az evfolyamjukra. A kny hangos es idegesito minden evben (a felsobb eveseknek, mivel ok mar reg nem olyan felszabadultak), a kilenc halalra stresszeli magat mert ez a buktato ev, a tizedik epp raszokik a nikotinra, a 11 az idegosszeroppanas szelen van, es szinte soha nem mosolyognak, a 12 meg oszinten mar csak feladta es szeretnenek vegre elmenni.

Nem tudom mit mondhatnek amitol a Karolyi kiemelkedo lenne, lehet valakinek tetszik a karton izu biobufe, vagy a frissen vett szines szekek, vagy esetleg a tulsagosan/egyaltalan nem futott termek, amik London valtozatos eghajlatara emlekeztetnek, de egy biztos: itt garantaltan megkapod a szorongast es a kulonbozo addikciokat, ha a nagy tobbsegbe tartozol. Tobb dolog is van amitol felmegy az agyvizem, es ez csak par ezek kozul. Nem szeretem hogy ha nincs a tanar akkor is beraknak helyettesitest, amivel egyik csoport se halad, tehat mindenkinek csak 45 perc idorablas. Nem szeretem hogy eretlen kisgyerekeknek tekintenek minket az egyik percben, a kovetkezoben pedig tizedikeskent donts a faktodrol, ami majd jelentosen meghatarozza a jovodet, ugy, hogy olyankor meg nem is kapunk segitseget palyavalasztasban (ne altassuk magunkat hogy a palyaorientacios nap segitsegnek szamitana, ahol olyan eloadasok vannak, ami talan 4-5 embert ha erdekel). 11-12.ben pedig jarjal a faktodra hogy emeltezz, aztan mar lehet nem is erdekel a targyad a vegere, de elment vele ket eved, szoval akkor mar megcsinalod. Nem szeretem hogy stresszelnem kell, hogy menni fog e egyaltalan a spanyol emelt, pedig mar egy ideje tanulom a nyelvet, es addig meg rengeteg idom van, de nem erzem hogy sokat haladnek, legalabbis nem felsofok szintre. Nem szeretem, hogy komplett targyak vannak amiket magunknak kell megtanitanunk, mert a tanar nem magyaraz, csak felir valamit a tablara, amit ketten megertenek, ami neki azt jelenti, hogy mindenki erti. Nem szeretem, hogy vizsga elott egy-ket hettel kapjak meg az osztalyok a teteleket, amibol meg jo reszet akkor nem vettek, es igy meg se tudja senki irni oket, vagy ha megirjak, meg lehet a fel tetelsort szetbontjak, szoval felesleges az addigi munkam. Nem szeretem hogy meg az ebedlobe is buntudattal tudok csak beulni, mert a takaritok kiabalnak velunk hogy nem tudnak takaritani, pedig jogom lenne ott is tanulni/enni barmikor a nap folyaman. Nem szeretem, hogy nincs szinte semmilyen kapcsolat a tanarok es diakok kozott(vagy csak a kedvenceivel van), meg ugy se, ha kny ota visznek minket. Persze masokkal meg azert nincs, mert egy ev utan el is mennek. Es ezt sem szeretem. Hogy az anyanyelvi tanarok kozul talan kettot tudnek mondani, akik azota itt vannak hogy ide jottem, es nem mennek el jovore, vagy legalabbis nem tudunk rola.

Ezektol fuggetlenul, mindig vannak kivetelek, mindig van olyan tanar akinek szeretek beulni az orajara, aki tenyleg tanit es szeret tanitani. Es ezek a problemak szerintem sok mas iskolaban is jelen vannak, nem feltetlenul hiszem hogy barhol mashol kivetel nelkul jobb lenne, ahogy paran gondoljak. De vannak olyan problemak, amik miatt ez a suli is megy lefele, es amiket meg lehetne oldani, csak akar tobb odafigyelessel es torodessel mindket oldalrol. Az en hozzaallasom is ezerszer jobb lenne, ha a tanarokon is latnam visszatukrozodni hogy azert vannak itt, hogy tanitsanak es segitsenek. En azert jottem ide, mert szerettem volna, es iszonyu jo lenne, ha nem szamolnam vissza a napokat a ballagasomig. Nem utalok ide jarni, es szeretnem kielvezni amig meg itt vagyok, de neha nehez, ha azt latom hogy senki nem onszantabol van itt, es szabadulni akar. Es en is hozzatennem a karolyi meme oldalat instan, ami 99%ban MEGTORTENT eseteken alapul, ami aztan mar tenyleg elgondolkodtato.

2020. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen [link]
2020. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!