Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Károlyi Mihály...

Kispesti Károlyi Mihály gimiben milyen a közösség?

Figyelt kérdés
Van egy-két ismerősöm, akik oda járnak, hallok róla jót is és rosszat is. Tényleg annyira kirajzolódik ott a hierarchia alsóbb és felsőbb évesek közt? Nehéz beilleszkedni? Tanárok? Köszi a válaszokat előre is.:)

2019. márc. 9. 14:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
:)
2020. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen sajnos egy jobb iskola, itt tanulni kell. Igen, otthon is, önerőből, mert egy nyelvet csak így lehet megtanulni.

Az anyanyelvi tanárok azért mennek el, mert cserélik őket, nem fognak húsz évig itt tanítani, mert csak ideiglenesen jönnek ide (ezt el is mondják).

A takarítók nagyon aranyosak, eddig sose kiabáltak velem, sőt néha még be is engednek a mosdóba, mielőtt felmosnának.

Töritanár (legalábbis a miénk) jól tanít, bár tény, hogy kell tanulni.

Minden órára kell tanulni. Attól, hogy nem egy országelső iskola, attól erős az oktatás, mind nyelvi mind általános szinten.

Szerintem tizedikben már nem a tanároknak kellene pátyolgatni a diákokat a pályaválasztással kapcsolatosan. Le kell ülni, át kell gondolni, mert tervek nélkül nem jutsz sehova.

2020. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó mondatoddal részben értek egyet. Tanárok max tanácsot adhatnak, nem dönthetik el az ember helyett, hogy mit válasszanak, nem is a tanár dolga a tanulót ráerőszakolni a biflázásra, de azzal nem értek egyet, hogy 10-ben döntse el a tanuló, hogy mihez kezd. 10-ben max annyit döntsön el a tanuló, hogy mi az erőssége, milyen faktot vegyen fel, aztán időközben kitalálja az egyetemi jelentkezésig, hogy hova akar jelentkezni.


orvos akartam lenni, majd mégsem azokat a tárgyakat vettem fel faktnak, hanem törit meg az angolt, aztán végzős koromra döntöttem el, hogy melyik egyetemre menjek, nem is oda vettek fel, hanem a második helyre, majd az egyetemi évek alatt kitaláltam, hogy mit dolgozok majd és tök más állásom van, amivel meg vagyok elégedve.


Hidd el, tízből 9 ember hasonlót mesél majd el.

2020. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Akiket én ismerek, 16-17 év alatt rá tudtak jönni, hogy nagyjából merre akarnak menni (ki megy mérnöki felé, ki bölcsészre, stb...). Ha foglalkozik a témával az ember és ismeri önmagát (álmait és képességeit egyaránt), akkor ki lehet találni legalább azt, hogy humán vagy reál.
2020. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!