Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt a jogszabályt jól tudom?

Ezt a jogszabályt jól tudom?

Figyelt kérdés
Úgy tudom Magyar középiskolákban és gimnáziumokban nem lehet heti 38 óránál több. Lehet rosszul tudom, akkor hány óránál nem lehet több? A mi sulinkban nekünk 41 óránk van egy héten és a nagyobbaknak még több. Esetleg ezt név nélkül nem tudom valahogy bejelenteni ha jogszabályba ütközik?

#óra #iskola #szám #óra szám
2019. márc. 11. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
41 vagy még több tanóra egy héten? Ez nehezen hihető. Ha mégis így van, miért jelentkeztél abba az iskolába? Nem tájékozódtál előre? Az intézmény fenntartójánál tudsz érdeklődni, illetve panaszt tenni. Ez lehet KLIK (vagy hogy hívják most), szakképzési centrum, vagy valamelyik egyház.
2019. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak az első válaszolónak tudok írni, de létezik ilyen:D nekem is 40 órám lenne, ha nem lenne tesifelmentésem. És vannak oszt társaim akiknek 41 órájuk van. :)()()()
2019. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szakgimnáziumok eseten:

12. par (6) bek: negyven ora


6.melleklet:

Tanulók heti óraszáma 9-12 évfolyam között 35/36, osztály heti oraszama 9-12 évfolyam között 50-58 között mozog ha jol rémlik.


De benne van, hogy fenntartóval való megegyezés utan ettől eltérhetnek, illetve ebben nincsenek benne a szakok sajátos órái/ faktok, felkészítők az érettségire.


Megpróbálhatod bejelenteni, de úgyis ki fog derülni, ebbe az iskolába jelentkeztél, tisztában kellett volna ezzel lenned. Es amugy is, 5-6 ora különbség miatt nem fogjak leváltani az igazgatót, vagy megbüntetni az iskolát. Amugy meg le vannak adva az órarendek, ellenőrizve vannak, szoval kétlem hogy ha jogellenes lenne, nem tűnt volna fel senkinek.

2019. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, keresgélek.

Nem szeretnék én semmi leváltást,büntetést csak kevesebb órát.

2019. márc. 16. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!