Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet egy gyengébb 9....

Alexa040401 kérdése:

Hogy lehet egy gyengébb 9. évfolyamból átkerülni egy erősebb, kéttannyelvű gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Kitűnően csináltam végig az eddigi éveket általánosban, de elrontottam az írásbeli felvételit.

Az általam 1.-nek jelölt iskolám az álmom, viszont nagyon hátul vagyok az ideiglenes ranglistán. Tudom hogy esnek ki előttem, de az előző évek alapján ez még mindig nem lesz elég...

A kérdésem az, hogyha idén bekerülök egy közepes, egyszerű gimnáziumba, akkor onnan hogy tudnék a következő évben átmenni egy másik iskola 0.-os kéttannyelvű szakára.

Van rá egyáltalán lehetőség? Megérné szerintetek egy évvel fiatalabbakkal egy osztályba járni és 21 éves koromig gimnazistának lenni, két felsőfokú nyelvvizsgáért és egy jó légkörért?



2019. márc. 18. 18:07
 1/2 timiandi ***** válasza:
51%

Syaa.

Nagyon függ attól, hogy konkrétan melyik iskolákról beszélsz. Én például ugyan sima NYEK-re, de most januárban jelentkeztem át úgy, hogy eddig fél évig sima kilencedikes voltam. Szerintem nem lehetetlen, ha tényleg nem sikerül a fellebbezést ajánlom, ám lehet hogy sokat kell rá várni.

Egyébként ha nyáron, vagy év elején próbálkozol az átjelentkezéssel lehet sikerül.

2019. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

> Megérné szerintetek egy évvel fiatalabbakkal egy osztályba járni és 21 éves koromig gimnazistának lenni


Jézusom. Nem.


És sehogy sem fognak átvenni nulladik évfolyamra ha már egyszer elkezdted a kilencediket. Mivel akkor utána a 0.után újra kilencedik osztályba kellene járnod, és nem lehet ugyanazt az osztályt kétszer elvégezni, csak ha megbuktál.

2019. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!