Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az integrálás...

Mennyire nehéz az integrálás és a deriválás?

Figyelt kérdés

2019. márc. 23. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég tág így ez a kérdés.


Analitikus módszerekkel a deriválás némi gyakorlás után gyerekjáték, az integrálás azért tud nehéz lenne, pláne bonyolultabb függvények esetén.

2019. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit én gazdasági matekon tanultam, nem olyan vészes, mint amit gondoltam, pl. gimiben a matekfaktosok mondták, hogy 1 ilyen feladattal tele van egy A/4-es oldal. Ez igaz, de a szabályokat kell megtanulni és begyakorolni. Szerintem csak nagyon aprólékos és koncentrálni kell :D (Amúgy nem vagyok nagy matekos és el tudom képzelni, hogy más szakokon még jobban belemennek a részletekbe, de az én tapasztalatom alapján nem igényel nagy logikát.
2019. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ kinek. A hét éves fiam nem érti, de a corvinusos lányom meg ímádja.
2019. márc. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Az elemi függvények és a belőlük alkotott összetett föggvények deriválására egyszerű, mechanikusan alkalmazható és viszonylag gyorsan megtanulható szabályok vannak. Ugyanezen függvények integrálásra is vannak bizonyos kész szabályok, de egyes összetett függvéyek esetében ezek nem alkalmazhatók egyszerűen és mechanikusan, ehelyett kreatívan "trükközni" kell, például úgy, hogy alkalmasan megválasztott új függvényeket kell kitalálni, amellyel az eredeti probléma egyszerűsödik. Ezért az integrálás néha komoly fejtörést tud okozni, s akinek nincs érzéke hozzá, az bizony meg tud rekedni.
2019. márc. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dq ***** válasza:

A deriválás semennyire. Kb mint az összeadás.

Az integrálás meg nagyon nehéz. Az iskolában is, és az igazi feladatokban is.

2019. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

A deriválásra van egy szállóige:

Deriválni még a lovak is tudnak.


Az integrálás már más tészta.

2019. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Középiskolában középszintű érettségihez egyik sem kell.

Emelt szinthez viszont már mindkettő kell, és van is minden évben legalább az egyik, de leggyakrabban mindkettő.


Emelt szinten deriválni legtöbbször szélsőérték-feladatnál kell, de lehet érintő egyenletének felírása is a feladat.

A szélsőérték-feladatokban nem a deriválás a mumus, hanem az adott problémára illő egyenlet felírása. Ha megvan az egyenlet, simán le lehet deriválni.

Az integrálszámítás már nehezebb, de emelt szinten az sem mondható túl nehéznek. Görbe alatti terület meghatározására használják.


Ha gimnáziumba jársz, nem kell félni tőlük, én jobban szeretem őket, mint a bonyolult gráfos feladatokat és a koordináta-geometriát.


Felsőbb szinten nem tudok hozzászólni.

2019. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Igen
2021. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!