Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvégezhető az orvosi egyetem...

Elvégezhető az orvosi egyetem humános beállítottságú emberként, bioszos és kémiás múlt nélkül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy végzős vagyok, túl az egyetemi jelentkezésen (törit és gazdálkodási szakokat jelöltem meg), és egyre inkább azt érzem, hogy teljesen elrontottam az utóbbi 4 évemet, és orvosnak kellene lennem. Humán tagozaton vagyok, és szerintem leginkább a rövid távú memóriámnak és a szorgalmamnak köszönhetően elég jól mennek a szaktárgyaim, amit a tanáraim is észrevettek, és 9. óta humános - főleg töris - irányba terelgettek. Közben a természettudományos tanáraink olyann tedd ki, hadd hűljön típusúak voltak, órákon nem követelteg szigorú figyelmet, a dolgozatokat simán teljesíthettük puskázva vagy csapatmunkában. Aztán mire oda jutottam, hogy 11.-ben felvehettem volna valamit emelt szintre, egyértelmű volt, hogy az energiáimat humános versenyek és OKTV-k kötik le. Most viszont itt állok továbbtanulás előtt, és realizálódott bennem, hogy hiába megy jól és érdekel is nagyon a töri, jó ideje azt érzem, hogy leginkább az orvosokat tekintem példaképeimnek, szeretnék olyan hasznos munkát végezni, mint ők, de sosem adtam esélyt a természettudományok megszeretésének.

Ha kihagynék egy évet felkészülésre, leérettségiznék bioszból és kémiából, tudnék ezek után jól teljesíteni az orvosin?



2019. márc. 24. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha elötte tanulsz bioszt és kémiát, akkor igen, teljesíthető. Bekerülni szerintem kb. lehetetlen, foglamam sincs, hogy lehet max. pontszámot elérni. Van 2 diplomám, de mázlim volt, h ezekre a szakokra alacsony volt a ponthatár
2019. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Két évig volt kémiám eü szakközépben, biológia egy évig... Mégis felvettek az orvosira és csúszás nélkül el is végeztem (pedig még a régi rendszerben, amikor ha egy tárgyat buktál, akkor buktad a következő félévet), fizikával és belgyógy felvételivel.

MA sem lehetetlen, de ne a rövid távú memóriádra alapozd az egyetemi éveket :)

2019. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, teljesen időben vagy, hiszen van aki jóval később dönti el. Én is egyetemre járok, orvos szerettem volna lenni amit sajnos nem tudok már megvalósítani, de azóta is bánom. Hiszem azt, hogy nem szabad feladni, legfőképpen ha a lehetőség előtted áll.

Megfelelő tanár segítségével, eltökéltséggel sikerülni fog.

2019. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Én 1.5 évvel az érettsegi után döntöttem el (jöttem rá), hogy orvos akarok lenni. Gimiben én is hanyagoltam a természettudományokat, így utólag látom be, hogy hülye voltam. Most fogok emeltezni bioszból és kémiából. Megpróbálom nem annyira beleélni magam, szerintem az idén még nem fogok tudni bekerülni, de tudom, hogy ezt akarom csinálni és nagyon elszánt vagyok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sokak, akik már gimiben elköteleződnek, ők is sokszor 2.-3. próbálkozásra jutnak be. Úgyhogy én még minimum egyszer biztos neki futok majd és nem biztos, hogy elég az 1 év. Meg picit a szerencsés is múlik.
2019. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán teljesíthető.:)

Gimis biológia nagy részét úgy sem fogod tudni hasznosítani,mert nulláról indítanak és sok mindent máshogy is oktatnak.

Kémia is csak fél évig van,utána már biokémia jön.

2019. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fizikakedvelő ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy hol tanulsz?
2019. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
POTE-n
2019. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!