Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesti Ady Endre Gimnáziumban...

Pesti Ady Endre Gimnáziumban tanuló 10-sek tudnátok a suliról és az osztályokról mesélni?

Figyelt kérdés

Elköltözünk és emiatt sulit kell váltanom. Valószínűleg az Adyba megyek. Nagyon örülnék neki ha mesélnétek a suliról, milyen ott a légkör. Nagyon örülök bármilyen hozzaszólàsnak. Az is jó lenne ha évfolyamtárssal és/vagy osztálytárssal tudnék is beszélni.:)

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :)



2019. ápr. 2. 17:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

En mondjuk fizettem a kettesert, mert buktam volna.

Az otlet nem magamtol jott.

A tanar ajanlotta fel hogy ,,tehetek egyebet is az ev ismetlesen kivul,, + ugy hogy mind a ketten jol jarjunk.

Igyhat fizetnem kellett hogy ne bukjak meg mert akkor biztos nem szivesen fognak atvenni masik iskolaba.

Fizettem is.

Es negyessel at is engedett.

Pedig kettesre szamitottam.

Utana mondta hogy ezzel csak osztonozni akart, hogy ha jo melyre bele tudok nyulni a zsebembe akkor kivallo atlaggal is zarhatok jovore!

Termeszetesen mar nem oda jarok!

Es nagyon megbantam hogy odamentem!

2019. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdés de remélem igen.


Az Ady 10. évfolyamára járok és részben egyet tudok érteni az előző jó pár kommentelővel. Ha nem vágódsz be a tanároknál, akkor sz*psz, ha meg igen akkor meg talpnyaló vagy.


Nem tudom miket olvastál, de vannak ugye szakjaink (elviekben). A legrosszabb ahova kerülhetsz az a tehetséggondozó, az 'a', én ide járok és a belünket kitapossák. Minden tanártól azt hallgatjuk hogy mivel mi tehetséggondozó osztály vagyunk nekünk ezért mindenből kitűnőnek kell lennünk. Sokszor már azon gondolkozom hogy ugyan meséljék már el nekem milyen tehetséget gondoznak bennem vagy másban.... Főleg ilyen technikákkal, hogy 4.8ra nem adja meg az ötöst, plusz ha fél pont kéne a tz-dben az ötöshöz akkor kereshetsz benne de úgysem lesz.


Aztán van a 'b' meg a 'c'. Hát azok meg... Szót se róluk vannak jofejek, meg vannak akik tudnak seggelni. Aki seggelni tud, az itt kitűnő. A tanárok többsége nem várja el hogy gondolkodj. Bemagolod, az órán ledarálod, ötös. Ennyi.


A 'd' - sek a nyelvisek, ők nyolcadik után kerülnek ide, az első évükben csak nyelvet tanulnak és utána járják a négy középiskolai évet. A 10. évfolyamon a mostani 'd' a legjobb osztály az egész suliban. Összetartanak, jól tanulnak és sportban is eredményesek. Tényleg jó osztály!


Az érettségi tantárgyainkat tanítók szerencsére normálisak, van akinél van lehetőséged javítani. Pl. én az irodalom tanárnál félévkor buktam, most év végén engedte hogy feleljek az év végi hármasért. Nem mindenki bunkó paraszt, de a legtöbben azok. Leginkább életunt öreg tanárok vannak itt, a fiatal frissen végzett tanárok meg gyorsan kikészülnek, hiszen a diákok a matuzsálemi korú, sokat látott tanárokhoz szoktak és ilyenek is a "csínyjeik".


A nyelvtanárok folyamat mondanak fel és hozzák nekünk az újakat, állandóan új tanár van. Mire megszokod Mariskát jön a Béla. Én két éve tanulok németet és a ötödik-hatodik tanárnál tartok - hogy értsd, heti négy órából kettőt az egyik tanár kettőt a másik tart.


Az egész iskolában két jó angol tanár van, ha őket kifogod akkor arany életed lesz. Ha nem, járhatsz magán angol tanárhoz.


Amiket meg az osztályunkról mondanak tényleg igazak. Kiborítjuk a tanárokat mert sokszor ember számba nem vesznek minket. Elvárnak de nem adják le az anyagot. A c-seket külföldre viszik kirándulni több napra, amíg minket az ofőnk két napra nem mer elvinni, pedig ha fair módon viselkedik az osztály is úgy fog. Az iskolapszichológus nálunk állandó vendég, mert "Nincs osztalykozosseg". De azt tőlünk soha nem kérdezték meg hogy AKARUNK-E mi osztalykozosseg lenni? A válasz alapból "Nem" lenne. Megvannak a klikkek, a brancsok, mindenki a saját körein belül mozog így megvan az egyensúly.


Tényleg nem a legjobb itt. Sosem voltam egy agresszív ember de van olyan amikor már barátom fog le, hogy ne üssem meg azt az egy embert - engem kirugnának, az emberke pedig lenne az áldozat. Én is szeretnék már leérettségizni és szabadulni egyetemre. Viszont amikor össze kell tartani és annak a 30 embernek közös az ellensége, akkor higyj nekem, egy emberként viselkedünk. Házit ha a megfelelő embertől kéred odaadja, viszont akkor neked is kell tudnod vmivel szolgálni. Adok-kapok.


Itt ha akarsz valaki lenni, akkor azért az első pár hónapodban kell tenned, utána cseszheted. Mindezzel ellentétben legyen mondva, hogy a 10. évfolyamon szerintem az 'a' az utolsó akik osztálynak mondhatóak, értsd úgy hogy vagyunk itt valakik, ha nem is pozitív módon, hierarchiával; a többiek meg egy hatalmas boldog család hierarchia nélkül. Nekünk vannak brutál sztorijaink, ahol nagyon jól éreztük magunkat és nem rossz értelemben, hanem úgy amblokk együtt jó volt lenni, beszélgetni, szívatni egymást. Ergo, vannak emlékeink együtt. Van karakterünk, van személyiségünk, egyediek vagyunk.


Mielőtt elfelejtem. A suli mottója kb ez : Van az a szabály, hogyha te nem taposol akkor téged taposnak - te választasz...


Persze itt is van aki sokat képzel magáról, na ő az akire senki nem figyel, hiányzónak is akkor jelentik ha észreveszi a tanár hogy csend van a teremben...


Összeségében csak azt tudom mondani, ha van lehetőséged menj jobb helyre, minőségibb oktatásra, jobb emberek közé. Ne akard tudni ennek az iskolának a sötét bugyrai kiket és miket rejtenek. Elég ha annyit mondok neked hogy nem csak lopnak és hazudnak, az már semmi. Amikor a felsőbb évesek szeme véreres és nem az úszástól, akkor már vannak bajok - és erről a tanárok tudnak és kussolnak.

2019. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:

Szia! Kicsit késve, de én is még reagálnék, az én véleményem ugyanis eléggé eltér az előzőektől. Idén végeztem, és szerettem oda járni. Nem volt gond a tanárokkal (osztály szinten sem), és a közösség is jó volt. Nyilván vannak olyan tanárok, akikkel nehezebb kijönni és olyan osztályok is, ahol azért akadnak gondok, de szerintem ez bármelyik iskolában előfordulhat. A felsőbb évesekre nem jellemző, hogy bántanak a kisebbeket, nagyon segítőkészek tudnak lenni, ha bármilyen kérdésed van. Az is többször előfordult, hogy a diákok korrepetálák az alsóbbéveseket. Nem éreztem úgy, hogy bírhatatlanul sokat kellet volna tanulni, az érettségin mégis elég jó eredményekkel végeztem, és egész sok pontot gyűjtöttem.

Kicsit a B és a C osztály nevében is felszólalnék.. itt nem kevesebb az elvárás, az A osztály pedig hat évfolyamos, ezért az határozza meg, hogy melyik osztályba kerülsz, ha nyolcadik után jössz, hogy milyen szakra (humán, biosz, nyelv) jelentkezel.

Az angollal valóban volt gond a tanárhiány miatt, de hallottunk olyasmit, hogy találtak több jelentkezőt is a következő évre.

Szerintem, ha ebbe az iskolába jönnél, nem kell aggódnod. Vannak a gárdában remek tanárok, de csalás lenne azt állítani, hogy nehezebben tűrhetőek nincsenek, bár szerintem ez a kevesebb. De mindenkinek más felel meg:)

Bárhogy is alakul, remélem remek osztályba kerülsz, és jó döntést hozol ezt illetően!:)

2019. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Egy nyalis naplója...
2019. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:

#13-as vagyok, gondolom az utolsó nekem szólt.

Elég szomorú világban élünk, ha valaki rögtön “nyalizós” lesz attól, hogy tanul és kedves másokkal:’) tudniillik a tanárok is ugyanolyan emberek, mint bármelyikünk, ezért ha normális ember módjára beszélsz velük, ők is úgy fognak válaszolni neked. Talán esetében éppen ebből adódott a probléma.

2019. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
92%

Én is Adys voltam nem is olyan rég és kiállnék amellett, hogy én imádtam. A tanárok normálisak voltak és megadták a lehetőséget, hogy javíts ha látta benned, hogy te akarod a jobb jegyet. De persze vannak rossz tanárok, de hol nem. És vannak osztályok,ahol szar az osztályközösség. De mindennek oka van. Pl az, hogy így állnak hozzá az emberek. Ha egy osztály csak utálkozik egymás iránt,akkor persze, hogy ez lesz. Az én osztályomban például volt annyi gerinc, hogy ha gáz volt jeleztük az ofőnek, hogy szeretnénk róla beszélni és beszéltünk róla. És nem egyszer volt ilyen és nem egy ember jelzett problémát. Én C-s voltam, ami ugyan biológia tagozat, de amikor 11.-ben közöltem a tanáraimmal, hogy én emelt magyart akarok tenni egyből segítettek. Segget nyaltam? Nem, csupán úgy bántam velük, ahogy elvártam, hogy velem bánjanak. Tisztelettel. De ha egy tanár nem adta meg akkor azt le kellett szarni. Igen, vannak tanárok akik bunkók és leszarják a tanítást, de én pl nem érzékeltem, pedig nálunk is volt nem kevés tanár csere és mégis le tudtam érettségizni jó eredménnyel, külön tanár nélkül,mert nem szartam le a dolgokat azzal,hogy,, Hát ez a suli úgyis szar, ez a közösség úgyis szar." :')

Szóval lehet szidni az Adyt, meg azokat akik szeretik, de ez közel sem a valóság. Én a helyedben adnék neki egy esélyt, ha másért nem, puszta kíváncsiságból.

2019. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hogy mertek mást meghazudtoli, kik vagytok ti? Miért gondoljátok, hogy csak ti tanultok? Akkora a képetek... De mire?
2019. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:

És ti kik vagytok,hogy elítéljetek nem egy tanárt,hanem egy egész iskolát? Nekünk nem lehet véleményünk? Soha nem mondtam,hogy CSAK mi tanulunk én csak arra hivatkoztam,hogy hamár az,aki tanult és tiszteli az ember társait az már ,,nyalis"-nak számít,akkor kicsit eloszlatom a ködöt más szeme elől.

És képzeld letettünk valamit az asztalra. Messze vagyunk még a diplomától? Aham,de VALAHOGY túléltük azt a négy évet az Adyban.

A képem nem nagy,sőt..Csak ki nem állhatom az olyan hozzászólásokat amik csak az egyik oldalt képviselik.(és mielőtt bárki megszólalnia,hogy ,,nem,az csak pozitív oldalt mutatja" kiemelném,hogy volt ott negatív oldal :)) )

2019. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Na igen. A tisztelet nagyon fontos dolog én mégse sokat kapptam ott...

Nem akkarok vele többet foglakozni mert nekem igenis fájó korszak volt. De iskolaváltásal meg változott minden. Ez volt a legjobb döntés.

Amúgy megjegyzem mások is vannak akik elmentek és ugyan ugy le tettek valamit az asztalra, akár még többet is:)

Tehát azért mert nektek megfelet... Legyen! Akkor se kell lehúzni azokat akiknek nem felelett meg és feltételezni ilyen dolgokat amik abszolút nem igazak! :)

2019. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Igen... Van olyan is, aki jól élt a kommunizmusban, s van/vannak (sokkal többen) akik NEM !

Ezt is lehet szépítgetni,( és ezt a re. tek iskolát is,) de szerintem nem érdemes.

Van aki behúzta fülét, farkát, vagy éppen s. gget nyalt, s van akit megkínozták, megverték stb...

Ugyanez van az Ady-val is.

Ha valakinek a valakije vagy, remek jövőd lehet ott.

Ha benyalsz, ha kis komcsi leszel, mindenki kutyája, akkor is :)

Ha "CSAK" tanulsz, az BŐVEN KEVÉS !

Ott nem az a módi, hogy az a rossz, a szemét, aki beszólógat, verekedik, csibészkedik !

Ha csak jó tanuló vagy, rendes magatartásu, tisztelettudó, udvarias, DE nem klikkesedsz, szövetkezel, vagy hunyászkodsz meg, akkor nem hogy jövőd nem lesz, hanem egyenes villámcsapás a bilibe !

A legalja !


Tehát itt ba. romi nagy félreértések vannak !

Kár azzal jönni, hogy ha tanulsz, meg udvarias vagy, akkor teljesen más a helyzet.

Én mindig is tisztességesen beszéltem a tanárokkal, meg egyébként is minden emberrel, főleg azokkal akik meg is érdemlik.

De az ottani tanároknál hiába tettem ezt.

De még ezek után sem küldtem el abba a búbánatos a. nyjukba, ahogy megérdemelték volna.


Tehát el lehet azon gondolkodni, hogy érdemes-e magasztalni, és dicshimnuszokat zengeni, és ámítani a jónépet !

2019. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!