Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesti Ady Endre Gimnáziumban...

Pesti Ady Endre Gimnáziumban tanuló 10-sek tudnátok a suliról és az osztályokról mesélni?

Figyelt kérdés

Elköltözünk és emiatt sulit kell váltanom. Valószínűleg az Adyba megyek. Nagyon örülnék neki ha mesélnétek a suliról, milyen ott a légkör. Nagyon örülök bármilyen hozzaszólàsnak. Az is jó lenne ha évfolyamtárssal és/vagy osztálytárssal tudnék is beszélni.:)

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :)



2019. ápr. 2. 17:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Telyesen egyettértek veled! Meg lehet kérdezni az orvosomat mi a vélemyénye hogy milyen hatásal volt rám az iskola!
2019. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
74%

És az bezzeg senkiben nem merült fel,hogy esetleg ő élte meg sokkal rosszabbul a dolgokat? Nem mondom,hogy az nem probléma,nem mondom,hogy afelett szemet kell hunyni. De azért kíváncsi vagyok hány ember ment oda egy tanárhoz,ha problémája volt vele? Mennyi bátorság van egyes emberekben a változtatásokhoz. Komolyan lassan már úgy írjátok le,mint egy bűnbarlang,holott nagyon nem az.


Szépíteni?Mit?Az igazságot? Képzeld el én is vágtam eret az Adyban,én is jártam orvoshoz és hoppá mégis szerettem még ezt a "retek iskolát is" :)))) mert szerintem ha azokat a retek embereket retekül kezeled akkor tényleg retek lesz az egész szituáció. A tanárok észrevették,hogy baj van és segítőkészek voltak. És én csak xy voltam a k osztályból. Nem voltam egy tanárnak sem a rokona, nem beszéltem sokat az órán,egy voltam a 27 ember közül és mégis kaptam nem egy tanártól támogatást holott én is egy kulák voltam se több,se kevesebb :)

De am meg ki se jártátok a négy évet,meg se vártátok a változást és így ítélkeztek felette.A pozitívat meg se említve,csőlátással neki menni a falnak aaaz megy,igazi magyar filozófia! Kivétel azoknak, akiknek tényleg szükségük volt a változásra ilyen-olyan okokból. Igen, láttam olyanokat akiket kiközösítettek és ebbe beleroppantak. De nem hiszem el,hogy abból a +300 diákból mind a +300 utálná az Adyt,különben minden évben más embereket látnék. De nem láttam.


Wow mások is leérettségiztek? Na nee,tényleg? Csodálom,hogy nem csak az Adyból kerülnek ki az orvosok, wow! Nem a legjobb iskola és nehéz onnan orvosira bekerülni,de nem csak úgy kaphatsz jobb jegyet,hogy vagy valakinek a valakije. Senkit nem ismeretem ott,sőt a tanár se szeretett,de tanultam és nézzenek oda? Azt a mindenségit! Ötös lettem abból a tantárgyból. Kib***tak velem? Nem egyszer. De ha problémám volt nem fogjátok elhinni..ODAMENTEM A TANÁRHOZ ÉS MEGKÉRDEZTEM MI A BAJA VELEM ÉS MEGDUMÁLTUK. (te jóég,emberi kapcsolatok működnek a valóságban) Legyél tisztelettudó,de hamár egy elfolytott feszültség van benned, baromira nem tudsz az lenni,még ha te azt is hiszed. Vagy nézzük a másik oldalról. Lehet az is,hogy a tanárnak nem esik jól,az ami nálad megszokott vagy kedves. Nem helyes ilyenkor ezt is figyelembe venni osztályzásnál,de ilyenkor jön a varázsszó,ami a KOMPROMISSZUM.


De tudod mit kisdrágám? Az a legalja,hogy egyáltalán belekezdtünk ebbe a vitába. Akkor hord le az Adyt,húzd be a füled farkad és menj egy szakközépbe ha nem bírod a tempót. Vagy jelentsd fel őket, vagy amit akarsz. Ettől még mindig túljelentkezések lesznek oda,mert a te szavad azoké ellen akik szerették. Rengetegen járunk vissza az Adyba és rengetegen mennek még mindig kirándulni egyes tanárokkal. Most csak ketten szólaltunk fel a kontrából.


Gratulálok a csőlátáshoz :)

2019. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Már nem azért kérdezem, de miből is gondoljátok hogy olyan marha nagy lenne a képünk? MI nem mondtuk egyetlen szóval sem, hogy más nem tanult volna, hogy mi bármiben jobban lennénk, hogy senkinek nem lehet gondja. Csak annyit, hogy nem kell se rokonnak lenni, se segget nyalni ahhoz, hogy valamit elérjen az ember:) őszintén sajnálom, hogy van, akinek itt rossz élményei voltak, nyilván mindenki másképp éli meg a dolgokat, de ugyanúgy senki másnak nincs egy szemernyi joga se ahhoz, hogy így általánosítson, és lehordjon egy iskolát a saját rossz tapasztalatai miatt. És ezek után még MI vagyunk a bunkók és a nagyképűek, akik seggetnyalnak éjjel-nappal? Hát köszönöm, nem. Úgy emlékszem mi csak egy egyszerű véleményt nyilvánítottunk, mert mindennek két oldala van. A miénk pedig különbözik a tiétektől - ebből indult a felháborodás. Lehet minket és az iskolát elhordani mindennek, aminek csak jól esik, de mit értek el vele?

Nem mondtuk, hogy könnyű volt. Nem mondtuk, hogy olyan, mintha a Mennyek kapuját lépnéd át. Dobálózzunk csak a kommunizmussal, úgyis mindig egyszerűbb csak ítélkezni és panaszkodni.

Nem mellesleg bárki visszaolvashatja.. a vita korántsem a mi “””“nyalizós””” oldalunkról indult. ;)

2019. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok.😃 Hát én hosszú idő után most néztem meg ezt a kérdésemet és látom, hogy eléggé parázs hangulat alakult ki. Én ezt nem szeretném és ne bantsatok egymást. Végülis nem azaz iskola lett, nem a válaszok alapján hanem, hogy egyszer se írtak/hívtak vissza minket. Ha valaki még írna a suliról véleményt akkor nyugodtan, segíthet másoknak akik 9. előtt állnak vagy iskolát váltanának, csak veszekedés ne legyen! Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat! További szép estét!
2019. júl. 27. 18:53
 25/28 anonim ***** válasza:

Szeretem az olyanokat akik megpróbálnak szentnek mutatkozni vagy túlélőnek.


Ez a feltételezések nevetségesek.

Minden áron az a lényeg hogy mi akinek borzalmas volt azok csak azért mondják mert úgyis bennük van a hiba. Mert bíztos gonoszak vagyunk és rosszat akarunk... Tiszta óvoda!

Nem lehetséges hogy azért esetleg mi akik elmentünk meg próbáltunk pozitívan hozzá állni és megbocsájtani? Vagy nem tetünk lépéseket a probléma megoldáshoz?

De bizony nagyon sok mindent kipróbáltam de csak anyit értem el hogy rosszabb lett...

Érdekes jelenlegi iskolába még arra is fektettek energiát hogy segítsenek a feldolgozásaban a tanárok és diákok oldaláról.

Ha te szeretni tudod azt hogy megaláznak akkor szeresd de másnak nem kell ha nem megy neki, ne várd el!

Árad a rossz indulatoság! Beleroppantak mert nem tűrték a megaláztatást?! Azért mert szolgai módon behajolsz az megint te dolgod.

Azonosítás, számonkérés stb

Ez ott tanultad?:)

Miért kéne olyanak lennie az iskolának mint egy náci tábornak?

Miért akarsz kioktatni? Miért feltételezed hogy nem tudom hogy kell báni az emberekkel? Ha nem tudnám akkor mostani iskolában sem menne.

Nincs szükségem tanácsaidra mert nem mondasz semmi újat és használhatót.

De mindegy látszik hogy csak arra megy ki hogy megvéd az iskolát és enegem személyemben megbánts csak sajnos hozzászoktam a hasonló emberekhez ott nálatok a harmónia szígetén ahol vágdossák magukat és a passzív agresszív hozzá állást okatják.

Modjuk nekem is juttot belőle de nem annyi mint neketek.

Ez nem vita, mert ahoz vita partner is kellene nem egy ilyen gyáva szűrke anyuci apuci kedvence :)

Szégyeld el magada hogy elbújsz a többiek háta mögé akik nem tudják hogy milyen ha felszabadulnak a magadfajtától... Reméljük majd kínövöd ;)

22 neked szeretettel :*

2019. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

23-as

Te jobban fogod fel a dolgokat mint 22!

Első sorban a 22es a házi nyalonc:)

Abban is igazad van hogy nem általánosítani milyen ember az gondolja ha elmegy valaki az iskolából az csak is mételyezet gonosz emeber lehet...

Kérdezhetném mit érsz vele ha te meg dicséred és akinek meg nem tetszet azt meg meghazudtolod. :/ ez nem túl helyes...

Na de mindegy próbáld meg feldolgozni akkor hogy nekem csak negatí sajnos...

Írok egy példát hogy érthető legyen mert lehet valami nem volt az:)

Veszek húst a henetestől az volt a hitem hogy ez csodálatosan jó lesz pörköltnek erre az hús tönkre teszi a hitem a bizodalmam és ez nagy fájdalom nekem ugyanis romlott... Romlott húsból nem lehet semmi jót kihozni de lehet másnak megfelel... Ez van szóval ne csodálkozon senki hogy a bizodalmamban és a lelkemben sérettek meg és enyit azért lehet nekem is hogy elmodnom az én álláspontom és ezt nem lehet megkérdő jelezni mert nekem ez ilyen volt. Nincs joga senkinek felül bírálni az érzelmemet...

Láttom nagyon megbántottalak hát ellnézést kérek. Remélem azért meg bocsájtasz:)

2019. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Elnézést mindenkitől a hibákért meg ha nem voltam összeszedet csak előjöttek az emlékek:/

Nics már kedvem a múltal fogalkozni.

De én tényleg nem haragszom senkire és semmire csak nehéz nekem :(

Igaza van a kérdezőnek.

Legyen mindeki boldog az iskolájával és tegyen úgy ahogy a szíve vagy az esze súgja és legyen boldog olyan mondon ahogy akar;)

2019. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Már nem akartam hozzászólni, de sajnálom, az igazságérzetem nem engedi, hogy annyiban hagyjam. Ha valaki rámutatna, hogy hol próbáltunk szentnek tűnni, és meghazudtolni másokat, azt megköszönném, mert egyszerűen nem találom.

Ahogy mindenki más is, mi is csak véleményt írtunk, saját tapasztalatokat. Egyszer sem hangzott el, hogy “nem mondasz igazat, én XY-t nem így ismerem”, csak az, hogy én ezt nem tapasztaltam. De mind tök idegenek vagyunk, így ez a világon nem jelent semmit. Mint már korábban említettem, másképp éljük meg a dolgokat.

Egyszer sem hangzott el, hogy más nem élhette meg ezt rosszul. Én az általános iskolámat utáltam, és ha pisztolyt fognának a fejemhez, akkor sem mennék vissza. De nem mondhatom azt, hogy az egész iskola felér egy terrorszövetkezettel, mert nem lenne igaz. Voltak rendes diákok és voltak rendes tanárok is. Volt, aki jó élményekkel ment el. De nem érzem úgy, hogy meghazudtoltak volna. Másképp mentek a dolgok, ennyi.

Csak azt gondoltam, elég érettek vagyunk ahhoz, hogy basztatás nélkül mindenki elmondhassa, amit gondol. Őszintén sajnálom (mint már korábban is mondtam), hogy vannak, akik egy traumaként emlékeznek vissza. És remélem, hogy azóta mindenki megtalálta a boldogságát, vagy legalább az ahhoz vezető utat, és jobban érzi magát. Sosem könnyű továbblépni, és elhagyni a fájdalmat.

Hogy megidézzem a pörkölt-metaforát: persze, van, hogy rosszul sikerül, és csalódik az ember. Talán egy darabig nem is megy vissza ahhoz a henteshez, nehogy a végén megint átverje. De nem biztos, hogy a hentes szándékosan adott rossz húst - lehet, hogy nem volt jól hűtve, és nem vette észre időben. Hibát követett el, de el kell ítélni miatta?

Végül pedig. Tökéletesen el tudom hinni, hogy valakinek rossz emlékei vannak. Én sem szívesen gondolok vissza azokra az időkre, pedig már vagy 7 év eltelt azóta. Csak azt nem gondolom, hogy ez bárkit feljogosít ilyen drasztikus kijelentésekre, és mások - idegenek - lehordására.

Egyben legalább egyetértünk: sok sikert mindenkinek a továbbiakhoz.

2019. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!