Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés BME-re?

Átjelentkezés BME-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg a DE elsőéves vegyészmérnök BSc hallgatója vagyok, de elképzelhetően fel kell költöznöm a közeljövőben Budapestre, emiatt pedig szeretném a BME-n folytatni a tanulmányaimat (szintén vegyészmérnök szakon) szeptembertől.


476 pontos felvételim volt, ezzel lenne esélyem egy államilag finanszírozott helyre bekerülni?


Illetve, itt elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi ha van valakinek, mennyire szokták elfogadni az eddig teljesített tárgyakat/krediteket?


Továbbá tegyük fel sikeres volt az átjelentkezési kérelmem. Ha szeretnék kollégiumba bekerülni, annak mi a menete, emellett szociálisan nem hátrányos helyzetűként, ámbár vidékiként mennyi esélyem van bejutni valamelyik kollégiumba?


Valamint még egy kérdés, átjelentkezett hallgatóként van-e lehetőségem már az első BME-n megkezdett félévem során tanulmányi ösztöndíjban részesülni, vagy az csak a későbbiekben lehetséges az ottani tanulmányi eredményeim alapján?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. ápr. 3. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Újra kell felvételizned. Közvetlen átjelentkezés nincs.
2019. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért ne vehetnének át. Igaz, nem vagyok jártas a kérdésben, de nem látom akadályát.

Az átvétel menete: [link]

Tanulmányi és Vizsgaszabályzat (benne az átvétel feltételeivel):

[link]

Átvételnél a felvételi pontszám tudtommal már nem számít, de mivel eleve szinte kizárólag állami helyek vannak, valószínűleg arra kerülsz, ha átvesznek.

Nem vagyok jártas abban, ott mennyire fogadják el a tárgyakat, másik karra járok.

Kollégiumba szerintem nem kerülhetsz be más egyetemen szerzett tanulmányi eredmény alapján, de írj egy e-mailt a kari hk-nak, ők intézik:

[link]

Az ösztöndíjat tekintve:

"(13) Más felsőoktatási intézményből, illetve az Egyetemen belül más karról, szakról, képzési

formából nappali tagozatra átvett, az újrafelvételizett, az előző félév(ek)ben külföldi

részképzésen részt vett, illetve szünetelő hallgatói jogviszonyát újra aktívvá tévő hallgató

tanulmányi eredménye megállapításának módjáról a kari elosztási elvek meghatározását

megelőzően az illetékes KTB-nak kell rendelkeznie."

(KTB=Kari Tanulmányi Bizottság)

(Térítési és Juttatási Szabályzat:

[link]

Én úgy értelmezem ez egyedi elbírálás alapján történik, tapasztalatom sajnos nincs. Szintén megpróbálhatsz a HK-nak írni, ők biztos többet tudnak segíteni.

2019. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A TJSz linkje rossz volt:

[link]

2019. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Igaz, nem vagyok jártas a kérdésben, de nem látom akadályát."


Ha nem vagy jártas benne, akkor inkább maradj csendben, és főleg ne pontozgass le jó válaszokat a tájékozatlanságod miatt.

Egyébiránt meg jól is néznénk ki, ha valaki bekerül minimum ponttal egy nevenincs intézménybe, utána meg átengednék a BME-re. Nevetséges...

2019. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az nem zavar, hogy #2 belinkelte az átvétel szabályozását?
2019. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm a hasznos választ és a linkeket!
2019. ápr. 7. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: Nagyon szívesen, és bocsi a következő off-ért.


A nagyon felháborodott válaszadónak:

Bár valóban nem találtam kielégítőnek az első választ, mert nekem a magyarázat (legalább egy "volt egy ismerősöm, aki így járt" félmondat) hiányzott belőle, nem pontoztam le, soha nem szoktam használni ezt a funkciót. Amúgy is úgy gondoltam, nem az én dolgom megítélni a válasz hasznosságát, jó, ha a kérdező azt is látja, hogy van aki, valahonnan, valamiért azt állítja, nem fogják átvenni. Gondoltam nekem nem posztom visszakérdezni miért gondolja így az adott válaszadó. Eleve csak azért írtam arra a kérdésre is választ, hogy a hivatalos szabályozást is elküldjem.

Pusztán ezt pedig, hogy alacsonyabb ponthatárú intézményből akar valaki átkerülni egy magasabb ponthatárúba azért nem találtam kizáró oknak, mert konkrétan amikor én felvételiztem egy elfogadott és sokat osztogatott tanács volt, hogy mivel átvételkor már nem a felvételi pont számít, ha valakinek nem jön össze a magasabb pontszám félévkor az jelentkezzen át akkor oda, ahova eredetileg is menni szeretett volna. Engem ez soha nem érintett, nem tudom a gyakorlatban hogy működik. Ugyanakkor azt is kizártnak tartom, hogy még ha számítana is, emiatt zárjanak ki valakit, aki anno amúgy 60 ponttal volt az erősebb mezőnyű egyetem ponthatára felett.

2019. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pedig át lehet jelentkezni, és ahogy én tudom, ott nem is a felvételi pontokat nézik, hanem az eddigi egyetemi teljesítményt, két szak közötti egyezést, egyéb szempontokat. Viszont szerintem az újrajelentkezés egyszerűbb és biztosabb a siker (476 pont bőven elég).

Egy tárgy elfogadtatásához az kell, hogy az adott elvégzett tárgyad tárgyadatlapi leírása 80%-ban megegyezzen annak a tárgynak a leírásával, aminek el akarod fogadtatni.

A kollégiumba tanulnányi vagy szociális alapon lehet bekerülni. Mivel te az előző félévet más egyetemen végezted, ezért csak szociális alapon tudsz az első félévedben. Az viszont elég nehéz, az hogy messze laksz nem elég semmire. A későbbi félévekben viszont nyilván tudsz majd tanulmányi alapon.

És nem, az első félévben nem kaphatsz ösztöndíjat a BME-n átjelentkezés után.

2019. ápr. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na végre a 8-as leírta a lényeget. Semmi értelme az átjelentkezéssel kínlódni, mert az egy külön procedúra számos hátrányával.


Vagyis a lényeg változatlan, újra kell felvételizni, ahogy #1-ben is megmondtam. De úgy látszik, a válaszomat lepontozók agyáig ez nem jutott el.

2019. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy talán egyszerűbb újrafelvételizni, de április 11-e van, a felvételi jelentkezési határidő a szeptemberben induló képzésekre februárban volt. A kérdező egyértelműen nem ezt a lehetőséget választotta, viszont idén szeptemberben már szeretne kezdeni a BME-n, államin.
2019. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!