Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés BME-re?

Átjelentkezés BME-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg a DE elsőéves vegyészmérnök BSc hallgatója vagyok, de elképzelhetően fel kell költöznöm a közeljövőben Budapestre, emiatt pedig szeretném a BME-n folytatni a tanulmányaimat (szintén vegyészmérnök szakon) szeptembertől.


476 pontos felvételim volt, ezzel lenne esélyem egy államilag finanszírozott helyre bekerülni?


Illetve, itt elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi ha van valakinek, mennyire szokták elfogadni az eddig teljesített tárgyakat/krediteket?


Továbbá tegyük fel sikeres volt az átjelentkezési kérelmem. Ha szeretnék kollégiumba bekerülni, annak mi a menete, emellett szociálisan nem hátrányos helyzetűként, ámbár vidékiként mennyi esélyem van bejutni valamelyik kollégiumba?


Valamint még egy kérdés, átjelentkezett hallgatóként van-e lehetőségem már az első BME-n megkezdett félévem során tanulmányi ösztöndíjban részesülni, vagy az csak a későbbiekben lehetséges az ottani tanulmányi eredményeim alapján?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. ápr. 3. 10:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Majd kezd tavasszal. Nagy valószínűséggel már az átjelentkezés határideje is lejárt...
2019. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, még egyszer bocsánat, de egyszerűen nem tudom szó nélkül hagyni az ilyen dolgokat.


Az első belinkelt oldal, a BME hivatalos átvételi tájékoztatója, világosan kiemeli, a határidő tavaly augusztus 31. volt. Ez vélhetően idén se lesz másképp, szerintem még ki sem írták az idei tudnivalókat.

A BME VBK nem indít keresztféléves eljárásban (februártól) alapképzési szakokat, sőt az augusztusi pótfelvételin sem (bár ott eleve nem is állami helyek vannak), így legközelebb jövő februárban lehet oda felvételizni. Ezen kívül pedig én egyébként sem érzem mindegynek, hogy valaki szeptemberben (folyamatos hallgatói jogviszonnyal), vagy következő februárban kezdene (elpazarolt államilag támogatott, vagy diákstátusz nélküli félévvel).

Nem szégyen beismerni azt sem, ha valaki téved, de legalább újabb valós alap nélküli állításokkal ne tetézd ezt.

2019. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!