Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus vezszerv vagy ELTE...

Corvinus vezszerv vagy ELTE pénzügy msc lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Corvinus pénzügy a cél, második helyre vonatkozik a kérdés.

2019. ápr. 5. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Corvinus gazdálkodás és menedzsment.

Vagy ELTE pénzügy is jó.

2019. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha inkább a pénzügyek érdekelnek, akkor szerintem a logikus választás az ELTE pénzügy lenne másodiknak. De ezt magadnak kell eldönteni, hogy mi érdekel jobban, gondolom egy BSc után már le tudod szűrni ilyen szinten, hogy melyik területen szeretnél inkább elhelyezkedni majd.
2019. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szecessziós Vájling ***** válasza:
87%
Vannak gazdasági képzések, ahol jobb híján a pénzügy és akár vez.szerv. szakok tanrendje is eléggé összecseng, de a Corvinus nem ilyen, ott ez a kettő teljesen különbözik. Az ELTE-n viszont vannak közös órái a két szaknak.
2019. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%

Erre ennyi infóból nem lehet válaszolni, legfeljebb tippelni. Ezekre válaszolj:

- Mi(k) az alapdiplomá(i)d?

- Mik a karriercéljaid?

- Van-e már, mennyi és milyen jellegű munkatapasztalatod?

- A mesterdiplomát, illetve az ott szerzett tudást közvetlenül, vagy közvetve akarod használni?

2019. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A következő félévben végzek gazdmen alapszakon, kontroller gyakornok vagyok jelenleg. Mindig a pénzügy érdekelt leginkább, szakdologozatot is ilyen témában fogok írni. Pénzügy msc-n főleg a vállalati pénzügy spec tetszik. A vezszervre azért gondoltam, mert ott van kontrolling spec, ami kapcsolódik a mostani melómhoz, de szerintem a pénzügy több lehetőséget adna, nem korlátoz be ennyire végzés után. Legalábbis Corvinus pénzüggyel elég sokfelé eljutnak emberek, nem tudom ez ELTE-re mennyire lehet igaz (tudom, új képzés, ezért most még nem lehet megmondani).
2019. ápr. 6. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen jó az elte pénzügy is. Jobb szerintem, mint a corvinus vezszerv. A vezszerv gyenge szak.
2019. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Corvinus keményebb és gyakorlatorientáltabb, plusz itt van a legtöbb lehetőség (cems, szakkolik, céges kapcsolatok). Első félévtől vannak géptermi órák, pl. Vba, eltén bme-gtk-ból kiindulva szinte egyáltalán nincs, és jóval hallgatóbarátibb, munka vagy egy másik szak mellett csinálható.

Vezszerv valóban nem a legkeresettebb msc egyike, de corvinusról még az is sokat ér, consulting cégekhez/divíziókhoz sokan bekerülnek innen.

De elte pénzüggyel sem fogsz munka nélkül maradni, szimplán a közgáznál a bce az etalon (még mindig)

2019. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%

"A vezszerv gyenge szak"


Ez így nem igaz. Attól függ, mivel párosítod, mi a célod vele, milyen eddigi tapasztaltaid vannak.

Van, akinek nem való, és van, akinek elindítja a karrierjét. Egyéntől és helyzettől függ.

2019. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!