Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki keres többet egy pszichológ...

Ki keres többet egy pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban?

2019. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%
És nagyon rossz a gondolat meneted. Amúgy külföldön nem 2500 eurós fizetést adnak. Már ausztriába 8-9 ezer euro havonta. Ezt is benézted... ahogy a többit is. ;). Talán először látnod kéne a valódi fizetéseket, nem azt amit a tvbe hallassz.
2019. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Kissmillió cikk és interjú van az interneten riport a TV-ben, de elég a bértáblákat is megnézni...

Egy orvos itthon szarul keres. Nem véletlen, hogy fiatalok mind elmennek és orvoshiány van.


Olvass utána, itthon akik jól/ jobban keresnek azok az osztályvezetők, orvosigazgatók. Az orvostársadalom kis szelete ez.

[link]


Kicsit olvass utána, ha ennyire nem vagy otthon a témában.


Többieknek meg csak morzsák jutnak, szar fizetéssel, szar munkakörülményekkel, rengeteg munkával.


Rengeteg orvos lesz itthon pályaelhagyó. Nem véletlenül: ha rendes fizetést kapnának nem így lenne.

Nekem is egyik ismerősöm elment inkább ebtenyésztőnek, mint, hogy praktizált volna tovább, mert olyan rosszul keresett és teljesen kiégette a rengeteg munka.


[link]


Jelenleg pedig a beígért béremelést se kapják meg a dokik, kormány még tárgyalni se hajlandó, csak médiába kommunikálták le a béremelést, de sokak még így is rosszabul jártak , mert még járadékokat is elvették. Van aki jelenleg rosszabbul keres, mint pár éve.


[link]



Nem akartam ennyit írni, kérdezőnek meg:

Én nem vagyok orvos, nem is akarnék ebben az országban annak menni. De ha teheted, ne menj orvosnak. Ennél szinte csak jobban fizető és könnyebb egyetemi szakok vannak. Pszichológus is egy ilyen. De van még millió más. Ha teheted inkább azok közül válassz.

2019. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

# 31/32


Nagyon nem vagy képben :) Én adók utáni összegről beszélek jóember.


Itt van két anesztes álláshirdetés:

Németországban és USA-ban is anesztesek keresik az egyik legtöbbet, azaz többi orvos pl. beles ennél kevesebbet fog keresni:


[link]


[link]


Irják fizetés olyan 5-6000 EUR jön ki

Erre jön még rá az adó, azaz marad olyan 2500-3000 EUR fizetésed, admi átszámolva 700-950 ezer FT, ennyiből kint el is vagy, bár élet drágább.


Ha itthon tényleg olyan jól keresnének a dokik, akkor nem mennének ki a 700 ezres kezdő fizura külföldre.


Amerikában egyébként tényleg jól keresnek, de ott legtöbb szakmában heti 80-90 órát dolgoznak.

2019. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ti tudjatok. Éljetek úgy hogy a médiában mindent elhisztek. Az egyik oldal csal fidesz a másik csak ellenzéki. Ennyi a média sajnos ma. Nem szabad mindent elhinni, hanem igenis orvosakat kérdezni te magadtól. Mivel nekem rengeteg ismerősöm van és családon belül is ezert tisztában vagyok azzal hogy az orvosok rengeteget keresnek. Akar elhiszik akar nem. Én itt befejeztem veletek.
2019. ápr. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
@34 Hát te iszonyat sötét vagy...
2021. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!