Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit válasszak a...

Úgysetudodkivagyok kérdése:

Szerintetek mit válasszak a fizika mellé fakt tantárgynak? A matek nem játszik

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a kettő elválaszthatatlan egymástól,de akármennyire furán is hangzik,egyáltalán nem megy a matek,míg a fizika annál inkább.

Fizikából egy nagyon szigorú tanárunk van,ámde annál jobban magyaráz,így tökre jól megértem amit mond

A matektanárnővel az a gond,hogy szinte semmit nem értek amit mond,ha meg rákérdezek,hogy "ez,hogy jött ki" azt kapom válaszul,hogy "miért nem figyelek az óráján". Ráadásul ő tartaná a faktot is. Így 3.5-ös átlaggal nem hiszem,hogy kibírnám fakton 1 hónapnál tovább.

Szóval a kérdésem az lenne,hogy tudtok e olyan szakmát,amelyhez szükséges egyetem főleg fizikát,és egy nem matek,emelt tantárgyat érintene

Fizikáról nem akarok lemondani,az mindig is az erősségem volt

16/F



2019. ápr. 16. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahova kell fizika, azok a természettudományos és egészség/orvos tudományi szakok. Máshová nem hinném, hogy kéne, de más biztos kiegészít engem.


És sajnos az egyetemre is fog kelleni matek. Én képalkotóin voltam és fél év matek volt, ugyan nem volt mélyre hatoló, de kellett integrálni, deriválni, határértéket számolni. Ezen kívül függvények és halmazok voltak.


Namár most én világ életemben 2-es voltam matekból(12. félévkor buktam is, de 1,6-os év végi átlaggal 3-as érettségit írtam). Egyetemen meg ugyan másodjára sikerült csak a matek, de ott az írásbeli olyan 2-es lett, hogy 1 pont hiányzott a 3-ashoz, a szóbeli meg 4-es lett, mindez külön tanárral.


Úgyhogy vannak siker történetek és nem lenne jó, ha egy tanár miatt buknád az álmod.

2019. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tudok mondani: a fizikus szakot szerintem így verd ki a fejedből. Matematikus szak után ott van a legtöbb matek :(
2019. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es,köszönöm szépen,jó olvasni ilyen lelkesítő kommenteket :)

A magántanár eddig azért nem volt,mert nemrég költöztünk,és nem akartam,hogy a szüleimnek a sok költség mellett még ezt is fizetniük kelljen. Remélhetőleg nyárra befejeződnek a felújítások és rendbejövünk


2-es,az a helyzet,hogy én tanulnék matekot nagyon szívesen,csak a fentebb felvázolt problémaim vannak. Azt hallottam,hogy a tanár,aki alapszinten fog tanítani,jól magyaráz,de az alapszint nem lesz elég egy kifejezetten reál egyetemhez,ezért kérdeztem,nem tudtok e valamit,amihez fizika és egy alapszintű matektudás,és egy másik emelt tantárgy elég lenne

2019. ápr. 16. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit a kettes mondott, azt tényleg fogadd meg:fizikust felejtsd el, rengeteg matek van ott.


Az a baj, hogy bármi aminek köze van a fizikahoz, az előbb utóbb matekba megy át. Ezt gimiskent még annyira nem biztos hogy erted, de egyetemen már durván látszik. Amúgy én nem voltam annyira béna matekból, és nekem is a fizika volt a kedvenc tárgyam, ezért elmentem villamosmérnökire... Aztan egyetemen alig van fizkam, a matek és infó sokkal jobban dominál.

Mondanám, hogy menj pl fizika kémia tanárnak, de szerintem ott is rengeteg matek van. Csináltál már érettségi feladatot fizikából? Azok mennyire mennek? Mert én azt vettem észre, hogy akinek a matek nem megy, annak a fizika sem. Fordítva nem. Igen. Nálunk minden fizika faktosnak matek volt a másik tárgya.

2019. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Baluba ***** válasza:

Mi lenne, ha mégis a matekot vennéd föl?


Két fő érvet tudok felhozni mellette. Egyrészt matek nélkül a fizika semmi. Ezt előttem többen is kifejtették, nem megyek bele. Másrészt fakton kevesebben lennétek, több idő lenne egy-egy témakörre, még ha az nehezebb is. Ez jelentheti azt, hogy a tanár nem siet annyira, és talán így neked is könnyebb dolgod lenne. Valamint ez egy jelzés is a tanár számára, hogy ha egyszer matek faktos vagy, akkor figyeltél, amikor elmondta (hiszen ezért vagy ott), csak nem értetted meg.


Még egy tipp valakitől, aki tanított már matekot: ha valamit nem értesz a magyarázatból, azonnal szólj. Ne a végén, hanem a konkrét lépésnél.

2019. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!