Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan főiskola, ami...

Létezik olyan főiskola, ami kevesebb mint 3 évig tart, és ugyanúgy diplomát ad?

Figyelt kérdés
Budapesten. Tehát az érdekelne, hogyan juthat az ember legkönnyebben (illetve inkább leggyorsabban) diplomához? Tandíj nélküli érdekelne.
2010. júl. 5. 13:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Minek neked diploma? Az is mindegy milyen, csak legyen? Ez nem erről szól. Ha kevesebb, mint 3 év alatt végzettséget akarsz, menj okj-re.
2010. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem.
2010. júl. 5. 13:52
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Oké, ha nem jött volna le, válaszolok konkrétan. Ilyen nincs. Egy BA-s diploma megszerzése minimum 3 év, és a legtöbb ilyen diplomával még semmire nem mész, erősen ajánlott egy mesterképzés is mellé. Továbbra is az okj-t javaslom.
2010. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nincs olyan. Túl sokat akarsz, és ingyen. Még az Ecserin is fizetned kell érte. Az érettségi után vannak felsőfokú szakképesítések 2 éves,vagy OKJ, de az nem ad semmi diplomát, max+ pontot a felvételinél. Tanulj!
2010. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszi. OKJ-ra azért nem szeretnék benevezni, mivel kb. majdnem mind fizetős :S

Diploma meg azért kéne, mert alapból magasabb lenne a fizetésem valamivel. És a fidesz meg be akarja vezetni h csak emelt szintű érettségivel lehessen továbbtanulni.. Hát nagyon kedvesek :(

2010. júl. 5. 13:57
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Nagyonis igazuk van. Szánalom már, hogy kiket vesznek fel felsőoktatásba. Aki nem tud letenni egy emelt szintű érettségit, nem oda való. Mellesleg az első okj ingyenes, ha 22 éves korig elkezded.
2010. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%
"Diploma meg azért kéne, mert alapból magasabb lenne a fizetésem valamivel." Mondjál már nekem egy ilyen helyet. El vagy te tévedve! De nagyon.
2010. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Közszférában mindenhol előnybe vannak azok, akiknek bármilyen felsőfokú végzettségük van (szándékosan nem írom le, hogy hova akarok menni dolgozni).
2010. júl. 5. 14:00
 9/29 czibles ***** válasza:
81%

rajtam múlna nem csak az emelt érettségit tenném kötelezővé, de 300pont alatt felsőoktatási intézmény közelébe sem engednék senkit...

lehet kicsit felértékelődne a diploma értéke...

(bár a te és a hozzád hasonlók lehet nem örülnének neki, de hát pont az ilyenek miatt (is) ilyen alacsony a színvonal jó pár intézményben.)

2010. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Hát, én nem tudom hol lehet OKJ-kat nézni, de amiket Googleban találtam, majdnem mind 200-300 ezer forintba kerül. Annyim meg nincs rá. De a legolcsóbb is 100 körül. Ami ingyenes az meg nem tűnik jó szakmának, de javítsatok ki ha tévedek :)


Az emelt szintűről annyit, hogy aki középszintűből annyira jót csinál, hogy megvan a pontja így is,akkor azt mért kellene kötelezni emelt szintű lerakására is????

2010. júl. 5. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!