Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tervez olyasvalaki orvosira...

Tervez olyasvalaki orvosira felvételizni rajtam kívül aki 25 felett van?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, meguntam a munkahelyem, kiégtem és rá kellett döbbennem hogy pályát kell váltanom és csak az egészségügy érdekel igazán. Leszámítva az egyetem nehézségeit és a szakma minden hátrányát úgy érzem ezt akarom csinálni.

2019. ápr. 19. 13:28
1 2
 1/19 anonymousreview60 ***** válasza:
14%

Én nem. De kérdeznék.

1. Van pénzed a következő 6 évi megélhetésre? Ti. az egyetemi ösztöndíj nem szokott elég lenni a 30 felettiek elképzeléseire.

2. A gyerekvállalás várhat annyit? 6 év egyetem, és 3 év ügyeletekkel spékelt gyakornokoskodás.

2019. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1. Van.

2. Úgy kérdezed mintha ez egy követendő szabály vagy útvonal lenne. Egyébként nálam igen, hisz két petefészek helyett két herém van. :D

2019. ápr. 19. 14:04
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan évfolyamtársam, aki 30 év körüli, két gyermekkel és egy feleséggel, jogász diplomával jött orvosira. Biztos nem könnyű, de ebből is látszik, hogy megoldható. Vedd figyelembe, hogy az orvosi nem csak nehéz, de drága is, államilag támogatott képzésen is a megélhetés, köpeny, könyvek, fonendoszkóp stb. egy vagyon.
2019. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
49%
Bízok benne, hogy nem nő léted ellenére van 2 heréd. 😀 Sok sikert! Nsgy fordulat ez. Én sokkal kissebbet akarok ugrani, jelenleg mégsem merem.
2019. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
Egyet értek az 1-vel. Miből fogsz megélni? Mert dolgozni mellette nem tudsz.. De te tudod. Tedd amit akarsz...
2019. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

Jajj már olyan negatívak vagytok. De te is buta vagy kérdező, amiért itt kérdezel. Most, hogy páran lebeszéltek, tényleg adsz a véleményükre?

Ezt neked kell eldönteni, átgondolni. Legfőképp, hogy van-e hozzá elég akaratod. A másik, hogy miért pont orvos. Sok EÜ szak van, amik csak 3 évesek (illetve a gytk 5), amik után önállóan dolgzhatsz, orvosként még 4-5 év, mire megkapod a szakvizsgát (persze azért is jár fizetés, de valakinek a szakvizsga sokat jelent és valaki nem bírja, ha a fiatalabb kolléga már szakorvos pl.). Összességében még így is sokat kell dolgoznod és lesz elég időd orvosnak lenni, szóval ha most váltani akarsz, akkor válts. De ne is rám hallgass, csak tényleg fontold meg. Egyébként milyen területen vagy most? Mennyi közöd van a bioazhoz/kémiához?

2019. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Biosz kémia perfektül menjen különben kivágnak már az első félévben.
2019. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os miért beszéltek volna le??? :D Egyébként meg olvasd el megint a kérdésem tartalmát, ezt akarom. Miért kéne más szakot választanom? Nem vagyok befosva attól, hogy most kiesik 7 évnyi orvoslás az életemből.


Biosz/kémia téren járok különtanárhoz és egyébként érthető, pénzügyi téren vagyok és a kémiához társuló matek tudásnak is van háttere munkámból kifolyólag.


Az hogy egy fiatalabb ember már szakorvos szintén nem izgat hisz 30 éves koromra nem ezek a dedós témák számítanak hogy ki fiatalabb nálam és ki nem. Az életkor nem kizáró tényező és főleg nem alapja a "versengésnek" nálam.. :D

2019. ápr. 20. 18:05
 9/19 A kérdező kommentje:
5-ös, csodálatos vagy :D, jókat nevetek itt, talán ezért is tettem fel ide a kérdést. Nem kell azonnal azt feltételezni hogy valaki 30 évesen csóró mint a templom egere.
2019. ápr. 20. 18:06
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem mondta senki, hogy csóró vagy, de azt sem hinnénk, hogy lenne 5-6-8 évre annyi tartalékod, hog megélj munka nélkül..Kissé nagyaz arcod...
2019. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!